Forum

Gawędy o jedzeniu

Jakie ziemniaki kupujecie białe czy żółte?

  • Autor: Marla Data: 2006-06-06 23:24:40

    Jestem ciekawa jakie ziemniaki preferujecie białe czy żółte?Podobno Polska północna i centrum preferuje tylko białe, a południowa, szczególnie Śląsk, tylko żółte.Chcę wiedzieć czy to prawda. Nie wiem jakie są najlepsze? Ja preferuję tylko białe, a żółte uważam za niezjadliwe. Najchętniej kupuję irgę.

  • Autor: lajan Data: 2006-06-07 06:25:32

    Prawdę mówiąc przestałem jeść ziemniaki./Odchudzam  się/. Białe ziemniaki uważane są u nas jako pastewne dla zwierząt /człowiek to też zwierzę/ a preferowane żółte. Z tego co mnie uczyli w szkole to lepsze były żółte. Przy okazji pochwalę się, że schudłem tylko  już 11 kg
     

  • Autor: kinga_d Data: 2006-06-07 06:38:08

    gratuluję utraty wagi i chyba silnej wooli bo ta stronka nie sprzyja odchudzaniu :D
    Co do ziemniaków to ostatnio miałam  białe  ale zwykle jemy żółte (mieszkamy w centrum )

  • Autor: Ewucha Data: 2006-06-07 11:39:46

    Hmmmmm tak właściwie to malusio kupuję ziemniaczków
    i najczęściej- takie jakie są w sklepie czy na straganie

  • Autor: Marla Data: 2006-06-07 23:12:06

    Gratuluję rezultatów diety!Ja też nie jadam często ziemniaków, ze względu na obieranie. Mnie uczyli akurat odwrotnie:żółte pastewne, białe dla ludzi!

  • Autor: ekkore Data: 2006-06-07 08:47:35

    ja najbardziej lubię te z różowawą skórka (przed obraniem) - w środku białe.
    Żółte za szybko się rozgotowują i są bardziej sypkie. Jak przyjechalismy do Przasnysza to w sprzedaży (czytaj od chłopa) były tylko żółte - bo ziemniak to powinien się rozpadać, żeby potem było łatwiej go "utłuc"

  • Autor: MonikaK Data: 2006-06-07 09:45:48

    Tylko i wyłącznie żółte, białych nie przełkne, a mieszkam na podkarpaciu. A najlepiej lubię ziemniaki kupione prosto od rolników z okolicznych wiosek, te są najsmaczniejsze.

Przejdź do pełnej wersji serwisu