Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

mszyce na pelargoniach

  • Autor: Likuś Data: 2006-06-09 12:46:08

    Witam. posadziłam 2 tygodnietemu pelargonie w skrzykach na balkonie i zauważyłam że zaatowały je mszyce.
    Zaczęły słabiej rosnąć i stożki wzrostu obimierają. Kupiłam wczoaj jakiś środek w areozolu, ale dziś rano nie było nic lepiej.
    Może ktoś z Was zna domową metodę zwalczania mszyc?
    Prosze Was o rady. Dzięki.....

  • Autor: _iwona_ Data: 2006-06-09 13:50:46

    Najlepszą domową metodą na mszyce są biedronki - pochłaniają te małe paskudztwa w niesamowitych ilościach. Jest szansa, że dopóki będą miały wystarczającą ilość pokarmu (mszyc), "zadomowią" się na pelargoniach, a jak odfruną, to trzeba będzie nałapać świeżych...
    W zeszłym roku zwalczyłam tak mszyce z moich ziółek rosnących na parapecie. Biedronki wyfrunęły przez otwarte okno (chyba, bo w pewnym momencie zniknęły razem z mszycami).

  • Autor: alga Data: 2006-06-09 14:14:05

     ja zastosowałam  śr PIRIFLOR w areozolu ,   całkiem niezly ,  robactwo  padło , ale jest również środek SYNGENTA ,  to sie rozrabia z woda i polecono mi  dodać zwykly płyn do naczyń np. LUDWIK  aby  roztwór byl bardziej lepki... to zamierzam  zastosowac na  oleandra ,bo  zre mi go jakieś większe paskudztwo ... śr nie drogi za 4.50 polecam ... Acha  zależy rownież jaka była pogoda  jesli był wiatr , to Twój oprysk był mało skuteczny , należałoby go powtorzyć..

  • Autor: Likuś Data: 2006-06-09 15:11:39

    Dziękuję za rady.
    Może nałapię biedronek... ;-))
    środek użyję dziś jeszcze raz bo wczoraj był wiatr...
    chciałabym żeby mi w tym roku wyszła ta hodowla..
    sąsiedzi mają takie piękne pelargusy, a moje w zeszłym roku były marniutkie...
    balkon mam raczej zacieniony, słońce jest po13stej..
    Pozdrawiam

  • Autor: Glumanda Data: 2006-06-09 16:38:36

    Zabek czosnku na sloiczek wody. Czosnek pokrojony i do tego troche plynu do naczyn. Tym spryskiwac roslinki, powinno sie polepszyc, ja tak zawsze ratowlalam moja roze na balkonie a mam ja juz 9 lat!

Przejdź do pełnej wersji serwisu