Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Nornice

  • Autor: jola Data: 2006-06-17 07:33:56

    Od pewnego czasu na działce mam nornice.Może znacie jakieś skuteczne sposoby ,żeby sie ich pozbyć.

  • Autor: MonikaK Data: 2006-06-17 10:38:58

    Jolu ja miałam nornice dwa lata temu i wypróbowałam setki sposobów na pozbycie się jej bezskutecznie!! Kupowałam środki specjalne do zwalczania, wlewałam beton, jakieś inne świństwa i metody podpowiadane przez znawców zwalczania, już nawet wszystkiego nie pamiętam. Nic nie pomagało,  w tym roku chyba się sama wyniosła w inne miejsce bo jak narazie jej nie widać.

  • Autor: Ifasia Data: 2006-06-17 11:04:24

    CO TO JEST??

  • Autor: alman Data: 2006-06-17 11:56:43

    Moja koleżanka wkłada w dziury jakąś roślinę, nie pamiętam co, ale dziś idę na dziakę to sę dowiem i dam znać.

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-06-17 12:08:15

    Malućki odstrasza je butelkami nabitymi na patyki czy cus, średnio skuteczne. W zeszłym roku przez przypadek znaleśłiśmy przez przypdek jeszcze inny sposób. Mamy dużo płyt CD poniszczonych i porozwieszaliśmy je na ogródku. W słońcu się mienią i ogródek przybrał kilka dodatkowych barw. Natomiast okazało się, że nornice boją się tego światła. Płytki są przywieszone na sznurkach tak więc ruszają się jak wiatr zawieje i to światło błądzi po całym ogródku. A dodatkowym atutem napewno są koty których kilka pałęta się tutaj po placach.

  • Autor: Elek Data: 2006-06-17 12:09:34

    Może ta stronka Tobie coś pomoże :
    http://vigonez.com/gryzonie/
    albo ta : http://search.msn.com/results.aspx?srch=105&FORM=AS5&q=zwalczanie+nornic

  • Autor: alman Data: 2006-06-17 21:22:00

    Zgodnie z obietnicą podaję za moją koleżanką. Ona wkłada w dziury gałązki świerkowe /podobno b. skuteczne/ a ponadto liście wraz z częścią łodyg naparstnicy / to trująca roślna ale równocześnie ma właściwości lecznicze, duże stosunkowo liście i kwiaty dzwonkowate na łodydze w kolorze lila, wysoka/.

  • Autor: jola Data: 2006-06-18 07:12:06

    Dziękuję bardzo napewno wypróbuję,oby pomogło bo strasznie utrudniają zycie,podgryzają korzonki od spodu.Serdecznie pozdrawiam.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-06-19 12:48:44

    Jolu moze Ci ta strona pomoze? :http://ogrody.agrosan.pl/krecik.html

  • Autor: Tekla Data: 2006-06-23 16:04:44

    A ja wkładam na patyczki bambusowe puste puszki po piwie, a patyczki wbijam albo w kretowisko albo w miejsce, gdzie przebiegają korytarze nornic. Też skutkuje.

  • Autor: alman Data: 2006-06-23 17:54:56

    Lepiej na metalowe, wtedy są lepsze dźwięki, ja mam na patykach drewnianych ale nie skutkuje.

  • Autor: slawekk Data: 2006-09-06 22:28:46

    Pomaga posadzenie roślin takich jak nostrzyk i korona cesarska. Zwierzątka nie lubią zapachu tych roślinek

  • Autor: jola Data: 2006-09-07 21:49:35

    Moje dwa psy przegoniły te wstrętne nornice.Ja mam spokój, ale sąsiedzi mają problem.bo przeniosły się do nich.

  • Autor: Kotlinka Data: 2006-09-22 12:57:16

    U nas działa-a raczej działał-idealnie mój mały piesek...odkąd się postarzał,ogłuchł i przyślepł, znowu się towarzystwo rozbrykało :/
    Ale mamy młodą kotkę i ta szelma zaczyna przejawiać prawidłowe instynkty,więc może nornice znowu zmądrzeją. Tak czy inaczej-taki żywy łowca jest skuteczna bronią, chociaż oczywiście nie wszędzie nadaje się do zastosowania...

  • Autor: rynia2 Data: 2006-10-03 21:45:48

    Od koleżanki słyszałam że nornice wyniosą się gdy na działce będziemy sadzić gorczyce.

  • Autor: morlesz_bogar Data: 2006-10-08 06:33:54

    Ale mamy młodą kotkę i ta szelma zaczyna przejawiać prawidłowe instynkty
    Popieram ja mam kotke jest bardzo łowna, nornice przynosi i uklada na tarasie.Nornic na działce nie mam. Poluje również na innych dziakach. Jedyny kłopot to z małymi kociętami. Zimą dobry spacer na działkę celem dokarmiania kotów.

Przejdź do pełnej wersji serwisu