Forum

Kuchenne porady

Buraczki zasmazane

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-06-20 15:35:55

    Kochani mam prosbe: moze ktos z was ma przepis na buraczki zasmazane. jadlam w dziecinstwie- moja Babcia takie robila dzis tylko wiem, ze je gotowal tarla na tarce o malych oczkach a potem smazyla ale nie wiem z czym. Byly takie slodkawe, geste i pyszne... Z gory dziekuje chetnym do pomocy

  • Autor: ilka76 Data: 2006-06-20 15:43:19

    Moja mama robi takie buraczki. Gotuje je, ściera na tarce o drobnych oczkach i zasmaża z dodatkiem octu i cukru. Ilości nie znam ale moja mama i tak wszystko robi na "oko". Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam:))

  • Autor: smakosia Data: 2006-06-20 16:00:33

    Ta zasmażka to masło z mąką ( "na oko" ) a do tego starte, ugotowane buraczki ( niestety proporcji nie znam ). Razem wymieszać doprawić cukrem i sokiem z cytryny, sól, pieprz - gotowe! Przepraszam, że tak szybko i trochę bez składu odpisuję, ale juz muszę wyjść. Pa.

  • Autor: dorota40 Data: 2006-06-20 16:13:08

    Moja babcia dodawała jeszcze ciut mleka....

  • Autor: EWA007 Data: 2006-06-20 16:25:43

    A ja trę na dużych oczkach (buraki gotowane w skórce lub takie , które sobie specjalnie w tym celu jesienią przygotowuje w słoikach) , zasmażam na maśle+bułka,a potem jeszcze dodaję smietany. No i oczywiście, jeśli buraki gotowane na bieżąco;sól, pieprz, troszkę cukru i ciut kwasku.Są chyba takie, jakie pamietasz:łagodne, gęste i pyszne.

  • Autor: EWA007 Data: 2006-06-20 18:27:06

    Oczywiście zasmażane na maśle+ mąka!!!!!!! Upał, rozumiesz...

  • Autor: maria Data: 2006-06-20 16:43:09

    Użytkownik Dorota zza plota napisał w wiadomości:
    > Kochani mam prosbe: moze ktos z was ma przepis na buraczki zasmazane. jadlam w
    > dziecinstwie- moja Babcia takie robila dzis tylko wiem, ze je gotowal tarla na
    > tarce o malych oczkach a potem smazyla ale nie wiem z czym. Byly takie
    > slodkawe, geste i pyszne... Z gory dziekuje chetnym do pomocy


    Dorotko zza płota , a moja babcia robiła buraczki zasmażane na pysznych skwareczkacjh , ja wiem że to niezdrowe ale jakie były pyszne. Słoninkę topiła , dodawała troszeczkę mąki i ugotowane starte na tarce buraczki , i przyprawiała cukrem solą i kwaskiem cytrynowym . Pycha !!!!!!!!!!!

  • Autor: josephine Data: 2006-06-20 16:56:15

    a ja robie wg p Ciesielskiej sa przepyszne takie slodko winne mmmmmmmmm juz mam na nie ochote w oryginalnym przepisie mam proporcje na 1 kg buryczkow ale ja robie je i tak na oko bo kilo na 2 osoby to lekka przesada
    1kg ugotowanych buraczkow zetrzec na tarce. w rondlu rozgrzac 2 lyzki oleju z 1 lyzeczka masla dodac 2 lyzki maki zrobic jasna zasmazke dodac starte buraczki podsmazyc  stale mieszajac dodac miod ok 1 lyzeczki, nastepnie dodac szczypte imbiru i pieprzu bialego sol do smaku i cytryna (okolo 1-2 lyzeczki) do smaku   podsmazac na slabym ogniu ok 10-15 min stale mieszajac bo latwo sie przypalaja   pozdrowienia

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-06-20 16:57:20

    Bardzo wszystkim dziekuje. Tak mnie cos naszlo na buraczki no to zaraz jutro zrobie. buzka dla wszystkich

Przejdź do pełnej wersji serwisu