Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Moi nowi sąsiedzi :)))

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 11:50:47

    Właśnie dziś zauważyłam nowych sąsiadów za oknem . Właśnie słyszę jak jaskółki karmią swoje dzieciątka:)
    W tamtym roku zbudowały gniazdo ,ale dopiero w tym zamieszkały. Nie wiem co zrobić...ale wydaje mi się że okna
    narazie myć nie mogę,dopuki nie odlecą....? Dodam że mieszkam w bloku:)

  • Autor: miauka Data: 2006-06-22 11:53:19

    tajgerku podaj łapkę.
    Możesz zrobić zdjęcie tym sąsiadom? Czy może to naruszenie ich prywatności by było? Olej prywatność jaskółe i rób zdjęcie.

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 12:11:04

    Będę siedziec na czatach!!!! jak tylko coś się ruszy to zaatakuję aparatem-oczywiście!!!

  • Autor: malina Data: 2006-06-22 11:58:42

    Użytkownik tajger napisał w wiadomości:
    > ..ale wydaje mi się że oknanarazie myć nie mogę,dopuki nie odlecą....?


    O, i to się nazywa postawa przyjazna zwierzętom, a raczej dom przyjazny zwierzętom.
    Okno nie zając, nie ucieknie, a ptaszek owszem. (też nie zając, a ucieknie)

    Gratuluję i zazdraszczam nowych cudownych sąsiadów.

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 12:01:50

    Wiesz co ,gniazdo jest w samym rogu u góry,zerkałam i zerkałam i nic nie mogę zobaczyć!!! To ja teraz nie wiem co tak głośno
    tam było???? Ciągle tu dolatują.... A może to było słychać walkę o mieszkanie?????????? hm......

  • Autor: Elek Data: 2006-06-22 12:02:53

    Witaj w klubie - też mieszkam w bloku na trzecim piętrze -nad moimi oknami też mam gniazdka dwa jaskółek> Podaj łapkę - hihihi
    Myślę ,że umycie okna nie powinno im przeszkadzać , chyba ,że faktycznie jakaś wielka bliskość od gniazdka do okna .
    Moje jaskółeczki jeszcze się chyba nie wykluły , bo nie widzę wystających dzióbków .

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 12:09:26

    U mnie mają gniazdo w samym rogu przy szybie,tak że zapach płynu napewno by odczuły!!!!
    Chyba że go lubią????????? No ale nie wiem.....

  • Autor: Sweetya Data: 2006-06-22 12:13:29

    Podobno tam gdzie są jaskółki-mieszkaja dobrzy ludzie!!!
    Tygrysku-zazdroszczę sąsiadów-jaskółeczki sa wspaniałymi ptaszkami!
    Nooo ,ale Tygrysku-jako drapieżnik-nie waż się polować!!!-chyba że aparatem....

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 12:18:33

    Hm......czyli jestm dobra??????? To ja im zbuduję drugie gniazdo:)

  • Autor: Elek Data: 2006-06-22 12:44:23

    I ja teżżżżżżżż , i ja teżżżżżżżżż , i ja teżżżżżżżżżżż !!!!!!!!!!!!!
     Znaczy i ja też dobra - hihihi , ale gniazda im nie zbuduję - bo nie dam rady .

  • Autor: tajger Data: 2006-06-22 13:10:25

    A ja -co tam! Piętrowe im zrobię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: Elek Data: 2006-06-22 17:33:15

    To faktycznie mogłabyś je wystraszyć ! Ja mieszkam na trzecim piętrze , a "moje "jaskółeczki mają gniazdka tuż pod występem dachowym ,więc ja nie mam takiego problemu z myciem okien.
    Wydaje mi się ,że u moich to Pani Mama dopiero wysiaduje jajeczka, bo Pan Tata ją karmi . Na dzióbek pisklęcia to mi nie pasuje , bo za duży.A z obserwacji zeszłorocznych to wiem ,że jak już są pisklaczki to oboje z rodziców je podkarmiają >
    Fajne pole do obserwacji - no nie ?

  • Autor: Duniasza Data: 2006-06-22 16:36:09

    Gratuluję sąsiadów. Ale jeśli chcesz by powracały do Ciebie co roku zostaw okno w spokoju. A kiedy ich nie będzie możesz (zimą) zamontować małą półeczkę na którą będą zlatywać, produkty uboczne przemiany materii jaskółcząt. Ciekawa jestem czy zauważysz jak to robią? Nie upaskudzą Ci wtedy okna i parapetu.

    albo zamontować taką budkę. Czasami się sprawdza i dla jaskółek. >http://ussuri.pl/ptaki/budka_legowa_dla_jerzyka.htm

  • Autor: Elek Data: 2006-06-23 10:10:29

    Są , są maluszki jaskólcze !!
    Dzisiaj z całą pewnością juz to wiem !!
    Zaobserwowałam dzisiaj przynajmniej dwa pisklaczki- jeden wystawiał otwarty dzióbek a drugi - hihihi dupcię i puścił conieco na mój zabezpieczony parapet - hihi
    Szkoda ,że nie mam aparatu cyfrowego , ale spróbuję tym z komórki zrobić im zdjęcie !

  • Autor: malina Data: 2006-06-23 10:41:30

    Szczęściara, jaskółeczki to moje ulubione ptaszki. U mnie niestety nie ma

  • Autor: miauka Data: 2006-06-29 10:08:30

    tajgerku :)    dziękuję ślicznie

Przejdź do pełnej wersji serwisu