Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

na balkonie

  • Autor: marinik Data: 2006-06-24 19:32:43

    część kwitnie, część dopiero będzie, a część w ogóle nie będzie:

  • Autor: Glumanda Data: 2006-06-24 19:40:46

    Przeslicznie, wspaniale, cudownie, przepieknie!!!!
    A tu moje roslinki!!

  • Autor: ata Data: 2006-06-24 20:16:48

    Ale super!!! cudne!!! Piękne kwiaty macie na swoich balkonach.Miło popatrzeć.
    Martinik, a cóz to za piękne kwiaty na fotce nr 1? i jeszcze jedno, czy na zimę zabieracie róże z balkonu.Też chciałam posadzić, ale nie wiem co z nimi póżniej zrobić.Czy są jakieś odmiany róż nadające się na balkon? Poradzcie proszę.

  • Autor: Glumanda Data: 2006-06-24 20:54:04

    Juz 9 lat , z roku na rok przezimowuje moja roze na balkonie. Obcinam na jesien zakladam worek na "glowe" i tak stoi cala zime a na wiosne znowu wypuszcza i pieknie kwitnie.
    Trzeba nie zapomniec o nawozeniu.

  • Autor: ata Data: 2006-06-24 22:46:49

    Dziękuję za szybką odpowiedż Glumanda,teraz i u mnie na balkonie zagości piękna róża.Bałam się ,że nie przetrzyma zimy, jak moje iglaki, które padły.Mam spory balkon,więc znajdzie się dla niej miejsce.Mam tylko kłopot z małymi sąsiadami z góry,którzy cały czas wyrzucają mi coś na balkon,a jak się kąpią w baseniku to zalewają mi kwiaty. Moje grzeczne uwagi nic nie pomagają.Pozostaje mi tylko poczekać ,aż podrosną. Kwiatów w tym roku mam mniej,ale też pieknie wyglądają.
    Pozdrawiam Ata

  • Autor: Glumanda Data: 2006-06-24 23:03:48

    Iglaki juz mi tez uschly na balkonie :( . W tym roku kupilam sobie nowa roze, niestety ona nawet nie zaczela rosnac i padla!!!! Tak samo roze pnace, nie przezyly. Ta roza, to byla odmiana szlachetna, o duzych kwiatach. Wazne jest tez, po przekwitnieciu gdy platki opadna, odciac glowke kwiatu, to pozwoli rozy zebrac soki na nowo i tworza sie nowe pa'czki. Dziekuje za bardzo mile slowa. ( a skad wiedzialas , ze mam brazowe drzwi??? ) ;>

  • Autor: ata Data: 2006-06-25 16:17:56

    He,he,he - ma się te swoje sposoby.Fajnie,że mi to napisałaś,będę próbować-,,co będzie to będzie''-dzięki - miłego dnia- ata

  • Autor: marinik Data: 2006-06-26 10:16:20

    na fotce nr 1 jest Dimorfoteka- już kolejny rok udalo mi się znaleść odmianę z tak specyficznymi płatkami.
    Co do zimy - róża ma 2 lata a zimę spędziła w ogródku- zakopana. Niestety i i iglaki i inne rośliny na balkonie niekiedy nie wytrzymują mrozów mimo zabezpieczenia.

  • Autor: trylobicik Data: 2006-06-26 13:56:44

    Z iglakami to wydaje mi się, że bardziej szkdzi im zimowa susza i wiatry. Kiedyś gdzieś jakiś spec od roślin mówił, żeby przed zima rośliny iglaste mocno podlewać. Argumentował to tym, że one mają liście też w zimie (igiełki) i małe,bo małe, ale parowanie zachodzi cały czas.

  • Autor: ata Data: 2006-06-26 16:05:09

    Dzięki Marinik za szybką odpowiedź - ten kwiatek jest cudny.Mam więc kłopot bo nie mam ogródka,a wiem,że okrywanie ziemią to najlepsze zabezpieczenie przed mrozami.Może spróbuję z taką różą jaką ma Glumanda,jej zimuje zabezpieczona na balkonie.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w uprawie roślin- ata

  • Autor: gosia64 Data: 2006-06-24 20:54:18



    A to moje kwiatki na balkonie!!!

  • Autor: jola Data: 2006-06-24 21:26:03

    Co prawda nie mam balkonu ,ale też sie chcę pochwalić swoimi kwiatami.



  • Autor: agness Data: 2006-06-26 10:48:22

    widac ze macie dobra"reke"do kwiatkow....przyjemnie pocieszyc oko.Balkonu nie posiadam ale mam ogrod...moze ktos wie jakie kwiaty lubia piaszczysta ziemie,bo niestety połowe ogrodu mam taka ...jedynie co to iglaki mi pieknie na niej rosna.

  • Autor: agness Data: 2006-07-02 09:12:06

    Dziekuje za odpowiedz.:))co do tulipanow i kwiatow cebulowych masz racje-marno mi rosna mimo ze dawałam obornika i posypywałam torfem.Mam duzo roznego rodzaju skalniakow, wlasnie kwiaty na skalniaki rosna pieknie na takiej ziemi:).Pozdrawiam i napewno zasadze kwiatki o ktorych wspomniałas

Przejdź do pełnej wersji serwisu