Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Koty

  • Autor: niutka Data: 2006-06-28 05:59:07

    Okoliczne koty uwielbiają odwiedzać mój ogródek. Wiosną okrywam grządki włókniną żeby roślinki mogły wzejść. Obecnie zrobiły sobie u mnie toaletę i plażę. Jak widzę te place z wyschniętymi roślinami to  ryczeć mi się chce. Kupowałam różne środki, ostatnio Tatgeta bodajże " pies, kot - stop" i guzik, chyba je tylko rozśmieszyłam. Czy znacie jakieś sposoby, żeby się pozbyć  tych niechcianych gości?

  • Autor: Lusy Data: 2006-06-28 08:44:22

    Podzielam Twój żal. U mnie natomiast okoliczne wróbelki elemelki w grządkach warzywnych robią dołeczki kąpielowe. Na rośliny już nie ma miejsca  i tez nie mogę sobie poradzić.

  • Autor: sealand1 Data: 2006-06-28 10:09:35

    Coś tu znalazłam, może spróbujecie: BROS - ODSTRASZA KRETY, PSY, KOTY Preparat w proszku, stanowi doskonałą ochronę ogrodów i miejsc zabaw dzieci. Pozwala uniknąć kretowisk, odchodów psów i kotów. Produkt naturalny oparty na specjalnie dobranej kompozycji zapachowej. Zawartość opakowania: 350 ml lub 900 ml albo to: FEE - REPELENT NA PSY I KOTY Preparat odstraszający psy i koty do użycia na zewnątrz pomieszczeń. Przeznaczony do ochrony trawników, drzew i krzewów przed szkodliwym działaniem moczu tych ssaków, kopaniem dołków itp. Zawartość opakowania: 100g

  • Autor: aryt Data: 2006-06-28 14:25:01

    Na odstraszanie kotów i psów są też następujace preparaty:
    1.
    WASH & GET OFF SPRAY 375ML-środek zniechęcający psy i koty do zanieczyszczania w domu i ogrodzie
    Wash & Get Off Spray -Preparat zniechęcający psy i koty do zanieczyszczania trawników i ogrodów • wysoce efektywny preparat zniechęcający psy i koty do zanieczyszczania obiektów, a następnie powrotu w to samo miejsce • najpierw dokładnie oczyszcza, a następnie neutralizuje nieprzyjemny zapach zwierzęcego moczu • zawiera środek bakteriobójczy, który w ciągu 30 min. neutralizuje nieprzyjemne zapachy, pozostawiając po sobie aromat cytrusów • przeznaczony jest do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń • nadaje się do stosowania zarówno w domu – na dywanach oraz meblach, jak i na zewnątrz – na podjazdach, dróżkach, tarasach, trawnikach, grządkach, śmietnikach, słupkach ogrodzeniowych, oponach samochodowych
    cena ok.28 zł

    2.
    GET OFF - Preparat zniechęcający do zanieczyszczania trawników i ogrodu - 225g lub 375g
    Get Off My Garden - Preparat zniechęcający koty i psy do zanieczyszczania trawników i ogrodów • zniechęca psy i koty do zanieczyszczania i kopania na terenach wokół domu, w ogrodach, na trawnikach, ścieżkach i grządkach kwiatowych • kryształki rosną w deszczu i kurczą się w słońcu, stopniowo wydzielając mocny, silnie perfumowany, cytrynowy zapach, który odstrasza psy i koty • w przeciągu kilku tygodni zwierzęta przyzwyczajają się do omijania obszarów, gdzie zostały rozrzucone kryształki • preparat może być stosowany na powierzchniach betonowych, wybrukowanych oraz na trawnikach i grządkach • użyty zgodnie z instrukcją jest całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy dla zwierząt i ludzi. Dwie wielkości opakowania : mała 225g , duża 375g
    cena ok.19-25 zł

    3. BEAPHAR Catty Home 10ml
    Catty Home jest naturalnym preparatem przywabiającym o atrakcyjnym dla kota zapachu. Preparat nie zawiera żadnych szkodliwych dla kota substancji.
    Sposób użycia:
    kilka kropli preparatu nanieść w miejscu wydzielonym, np. takim, w którym kot powinien ostrzyć pazury.
    Uwaga: preparat może pozostawiać plamy. Stosować w miejscu gdzie ewentualne plamy nie będą widoczne.
    Nie stosować na zwierzę.
    Nie podawać zwierzętom.
    Catty Home zawiera ekstrakt waleriany.
    cena ok.14 zł
    4.

    Beaphar Katzen Fernhalte Zerstauber 100ml



    Preparat odstraszający o nieprzyjemnym dla kota zapachu. Skutecznie chroni przedmioty i miejsca przed zniszczeniem i zabrudzeniem przez koty.
    Sposób użycia: wybrane przedmioty spryskiwać początkowo dość często, nawet co kilka godzin, po kilku dniach wystarczy stosować raz dziennie.
    cena ok.22 zł

  • Autor: niutka Data: 2006-06-28 21:00:20

    Dziękuję serdecznie dziewczyny za porady. Jutro udam się na zakupy w poszukiwaniu tych środków. Kocham koty, ale ostatnio już mniej. Robić im krzywdy nie mam zamiaru, bo taka ich natura. Jestem Wam bardzo wdzięczna i gorąco pozdrawiam :-)))))))))

  • Autor: Jola666 Data: 2006-07-21 14:10:50

    Użytkownik niutka napisał w wiadomości:
    > Dziękuję serdecznie dziewczyny za porady. Jutro udam się na zakupy w
    > poszukiwaniu tych środków. Kocham koty, ale ostatnio już mniej. Robić im
    > krzywdy nie mam zamiaru, bo taka ich natura. Jestem Wam bardzo wdzięczna i
    > gorąco pozdrawiam :-)))))))))
    Czesc! Jeśli nie skutkują powyższe metody :)to kup w aptece "krople walerianowe",które działają na koty jak najlepszy afrodyzjak i rozlej gdzieś daaaaleko od  ogrodu .Gwarantuje że kociaki się przeniosą a zapach bedą wyczuwały jeszcze po roku .U mnie zadziałało a miałam co noc kilkanaście kocich odwiedzin .
    PS.wystarczy kilkanascie kropelek (z 15) :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu