Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Jak przezimować rozmaryn?

  • Autor: hiacynta Data: 2006-06-28 10:34:27

    Witam! No właśnie z tym pytaniem zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli. Dotyczy to tego doniczkowego, obcinanego na bieżąco jaki i tego na działce wyhodowanego od pierwszej igiełki. Pozdrawiam Hiacynta.

  • Autor: alman Data: 2006-06-28 11:33:36

    Moja przyjaciółka ma rozmaryn na działce. Każdego roku przed zimą zabiera go do domu a na wiosnę znowu przynosi na działkę i wsadza do gruntu. Podobno innej rady nie ma. Ja nie mam rozmarynu na działce, bo po prostu nie chce mi się go wykopywać na zimę i nie mam warunków aby go przechowywać w domu.

  • Autor: Madelaine Data: 2006-09-14 22:39:03

    Faktycznie innej rady nie ma.
    Mój tez zimuje na oszkolonym balkonie. a na wiosnę razem z donicą zagłębiam go w ziemi.
    No i przycinam dosyć mocno.

  • Autor: bahus Data: 2006-06-28 13:34:06

    Świetnie przechowuje się w doniczkach na parapecie. Wiosną do gruntu lub na balkon.
    Bahus

  • Autor: emiloos Data: 2006-06-28 17:24:31

    Moi teściowie też mieli na oknie w kuchni cały rok.... Ach ten zapach...

    Bahus, dawno Cię nie widziałam :P

  • Autor: Giśka Data: 2006-08-30 21:39:00

    No z tym swietnie to przesada! Rozmaryn wymaga zimowania czyli kilku , kilkunastu stopni, a na to w naszych mieszkaniach jest za ciepło. Co roku molestuję moich znajomych, którzy mają domy, żeby przezimowali mój rozmaryn na strychu albo na werandzie i wtedy jest rzeczywiście OK.

  • Autor: gosia64 Data: 2006-06-28 14:27:37

    Ja tez mam rozmaryn na balkonie w doniczce i tez go zima trzymam w domu. Mieszkam we Wloszech i ten gruntowy zimuje na dzialce, na balkonie niestety nie. W Polsce nie przezimuje na zewnatrz, za zimno. Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu