Forum

Kuchenne porady

co można gotować na campingu?

  • Autor: kasia_777 Data: 2006-06-29 16:20:32

    Witajcie,
    Może macie pomysły na proste dania które można przygotować mając butlę z palnikiem i grila i bedąc na polu namiotowym. Zabieram makaron, ryż, ziemniaki i gotowe sosy w słoiku. Pewnie kupie parówki, może piers z kurczaka hmmm Może napiszcie co Wy gotowaliście to może mi sie przydadzą te informacje. Pozdrawiam i dziekuje z góry za odpowiedzi. Pa!

  • Autor: Anuszka Data: 2006-06-29 17:44:07

    Najlepiesze sa potrawy jednogarnkowe. Na upaly beda dobre lekkie zupy na rosole. Mozna kupic piers  kurczaka albo udko i na tym ugotowac zupe. Dodajac potem czego dusza zapragnie (takie smieciowe zupy sa najlepsze:) A ugotowane miesko mozna dodac do zupki, albo natrzec ziolami i upiec na grillu na przyklad. Albo odlewasz troche bulionu i robisz sos do ziemniakow albo ryzu.

    Mozna ugotowac makaron i nie odlewajac wody dodac jakies fixy albo sosy. Nie trzeba wtedy ich specjalnie rozpuszczac i osobno gotowac. A do tego tez co pod reka - miesko ugotowane z zupy,k kukurydza, groszek fasolka czerwona,natka pietruszki, ziola. W puszkach sa tez bardzo dobre gulasze. Rowniez sie nadaja. Najlepsze jest z serem pokrojonym w grubsza kostke! Ser dodajemy na koniec, wtedy on nie rozpusci sie zupelnie, tylko tak smakowcie sie ciagnie:)

    Dobra jest kasza kuskus, bo nie wymaga gotowania, wystarczy zalac wrzatkiem. Tak samo puree. Do tego mozna zrobic sos ze swiezo zebranych grzybow, albo wykorzystac ktorys z sosow w sloiczku czy w proszku.
    Dobre jest tez Pesto. Sloiczki sa drogie, ale dodaje sie tego nieduzo do makaronu i nie trzeba juz niczego wiecej. No moze jakias swieza jarzynke do schrupania tylko.

    Ja uwielbiam jajko sadzone z ziemniaczkami i koperkiem. Szybkie i proste.Mozna tez usmazyc plasterki mielonki (polecam ta z Sokolowa, jest zdecydowanie najlepsza) lub mortadeli i na to dac jajko sadzone.
    Panierowac mozna wszystko - pieczarki, sero zolty, warzywa. (np baklazan, cukinia), serki plesniowe

    Na sniadanie pyszne sa kromki czerstwego chleba maczane w mleku i jajku, smazone i podawane z dzemem lub cukrem. Jezeli jedziesz samochodem, proponuje Ci ugotowac w domu rozne sosy i zapasteryzowac w sloikach.
    Mozesz  bazowac tez tylko na kostkach rosolowych.
    Albo na slodko - ryz smietana i owoce - nic prostszego.
    :)
    pozdrawiam

  • Autor: kasia_777 Data: 2006-06-29 17:50:14

    Dzieki Anuszka, teraz mam w czym wybierać co gotować :-))))))))))

  • Autor: Orcia Data: 2006-06-29 17:46:47

    Na ostatniej imprezie furorę zrobił makaron z kapustą.
    Kapustę kiszoną udusiłam wcześniej z dodatkiem cebulki. Kapustę podsmażamy na oleju z ugotowanym makaronem, doprawiamy (np. wegetą) do smaku.
    Ot, banał :)

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2006-06-30 13:52:40

    Czyli zasadniczo,pobieżnie łazanki.

  • Autor: Orcia Data: 2006-06-30 22:25:38

    Dla moich znajomych było to odkrycie sezonu. Najwyraźniej nie jest to tak popularna potrawa jak dawniej. Ja sama poznałam ją dopiero kilka lat temu w dość niecodziennych okolicznościach. Ważne, że świetnie sprawdza się na obozach.

Przejdź do pełnej wersji serwisu