Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Jak przegonić krety z działki

  • Autor: bela48 Data: 2006-06-30 07:23:18

  • Autor: ola Data: 2006-06-30 07:41:30

    CZESC ! jak konkretnie krety to niewiem ale mialam ostanio nornice na dzialce i wsypalismy do kazdej z dziur szklo i zasypalismy moze to powinnas wyprobowac.

  • Autor: bela48 Data: 2006-06-30 23:34:45

    dziękuję skorzystam z porady.

  • Autor: ola Data: 2006-06-30 07:47:27

    Użytkownik bela48 napisał w wiadomości:
    >
    a moze to ---http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=110931102

  • Autor: Tekla Data: 2006-06-30 11:32:23

    A ja robię to tak: w  kopiec kreta lub w miejscu gdzie jest korytarz nornicy wbijam niezbyt wysoki kijek i na to nakładam pustą puszkę po piwie lub plastikową butelkę po wodzie mineralnej. Resztę robi za mnie wiatr, poruszając puszkami i butelkami.  U mnie to działa. Był okres, że miałam w ogródku i kreta i nornice, a teraz ich nie ma. Dobry sposób na te kłopoty jest też kotek w domu lub w bliskim sąsiedztwie. Stosowałam przedtem inne sposoby (świece dymne, pułapki) ale to nie skutkowało.Może u Ciebie też poskutkuje. Życzę powodzenia.Tekla

  • Autor: ekkore Data: 2006-06-30 15:19:37

    podobno pomiędzy roślinami można sadzić czosnek. To raz. A dwa postarać się o krzaczki lubczyku (jeżeli pamiętam - zioło o zapachu maggi).
    Piszę podobno, bo działkowiec ze mnie żaden, ale wiem, że tak robili kiedyś (to już będzie 13 lat) moi pracodawcy w Niemczech.

  • Autor: katya Data: 2006-06-30 21:20:17

    1) kupić jamnika (może być nawet miniaturka - sprawdziłam;)
    2) odhodować go nieco
    3) wypuścić na działkę, gdzie grasuja krety
    wypędził wszystkie do sąsiadów kiedy tylko jakiegoś wyczuł tropił go, niuchał w ziemi, grzebał nie dając kretowi wyjść na powierzchnię, dopóki nie wyprowadził drania poza granice naszych włości

  • Autor: zabki Data: 2006-07-01 09:41:54

    Faktycznie , małe psy jak np. jamniki i również koty są super na krety i inne gryzonie, ale jest jeden problem - rozkopują grządki! Od kiedy nie mam kotków ( moje duże psy nie interesują się gryzoniami, chyba jest to poniżej ich godności ) myszy "załatwiam" SKUTECZNIE preparatem Baraki ( zasusza je, więc nie ma brzydkiego zapachu zdechłej mychy) sypiąc do ich norek w ziemi, a w domu w miejscach, gdzie były ich odchody ( wysypywałam na plastikowe podstawki), krety natomiast wypłoszyłam też z powodzeniem z ogrodu preparatem BROS w płynie. Zawsze wczesną wiosną wprowadzają się od nowa, więc trzeba szybko zadziałać i codziennie ponawiać do skutku. U mnie zaskutkowało już po 3 dniach ! Jest jeszcze inny preparat w granulacie, też b. skuteczny (stosowałam w zeszłym roku, w tym roku nie było go w moim sklepie) ale zapomniałam nazwy. Jak będę w sklepie to zobaczę czy już jest. Acha, te preparaty kupuję w sklepie ogrodniczym.

  • Autor: bela48 Data: 2006-07-02 08:51:13

      Bradzo dziękuje w poniedzialek wybiorę się do sklepu ogrodniczego po przysmaki dla krecików i myszek i zrobię im UCZTE.

Przejdź do pełnej wersji serwisu