Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

piach suchy i kwiaty!!!

  • Autor: Ewa6 Data: 2006-07-04 12:53:14

    Pytanie do Was mam takowe: co posadzić na nasłonecznionej części działki na glebie  piaszczystej, i oby nie tworzyło to rustykalnego stylu.
     Zaznaczam ,że użytkownicy tej działki  rzadko na nią zaglądają więc też sporadycznie podlewają. Jak zwykle czekam na odpowiedź i podpowiedzi. Co zrobić by zatrzymać wilgoć w ziemi niezbyt dużym kosztem. Np. posypać korą - czy to dobry pomysł?

  • Autor: messua27 Data: 2006-07-04 14:05:28

    POlecam gazanie kochają słońce cudnie się w nim rozkładają , super wyglądają jak są obsypane właśnie korą ale nie drobną , i żadną mieloną tylko grubsze kawałki wiatr ich nie rozwieje, a długo trzyma się wilgoć ja mam jeszcze pomiędzy te gazanie powsadzaną maciejkę, razem wygląda to efektownie

  • Autor: Ewa6 Data: 2006-07-04 16:49:24

    dzięki serdeczne gazanie są też moimi ulubionymi kwiatkami ale o dziwo o nich nie pomyślałam . Chciałabym utworzyć kilka poziomów roślin, z tyłu wysokie, w środku pośredniej wysokości i na dole niższe i płożące potrzebuję więc więcej porad ale większość ogrodników siedzi teraz na działce i nie w głowie im zaglądanie do kompa, choć na pewno w głowie im Wielkie Żarcie.

  • Autor: Ewa6 Data: 2006-07-04 19:17:16

    brak porad - groźba-bo posieję  szczaw polny ten na pewno wzejdzie!!!!
     a ja tu czekam....

  • Autor: trylobicik Data: 2006-07-04 19:37:16

    Może pustynniki. One lubią sucho, mój miał tej zimy za mokro i za zimno i prawie padł. Kwitną w czerwcu, są różne odmiany - różnią się kolorem kwiatów i wysokością (od tak 1,2m do przeszło 2 m). Na wysokiej łodydze jest mnóstwo drobnych kwiatów o kolorach różowym, żółtych, czerwonawych. Pustynnika możesz znaleść też po łacińską nazwą eremurus lub jako igła Kleopatry. Niestety nie mam zdjęcia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu