Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

dieta kopenhaska

  • Autor: viola68 Data: 2006-07-06 08:56:24

    witajcie Żarłacze tu viola68 potrzebuje porad w zwiazku z dietą kopenhaską chce zaczą c od jutra mam do zgubienia z 6 kg co byscie mi mogli poradzic ??????????? czekam

    viola68

  • Autor: tajger Data: 2006-07-06 09:49:58

    Cześć:) Ja osobiście na tej diecie się nie znam,ale dam Ci link,już go czytałam i rozmawiałam z osobą ,która tą dietkę stosowała,schudła 8kg.
    Ale mówiła też że dietka jest CIĘŻKA:) podaję Ci stronę i będę dopingować:))))
    http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=39709

  • Autor: aryt Data: 2006-07-06 12:40:58

    Dieta kopenhaska

    Lunch i obiad można zmieniać nawzajem, jeśli będzie to miało miejsce tego samego dnia. Dieta zmierza do zmiany przemiany materii, co prowadzi do tego, że po 13 dniu możesz jeść normalnie bez obaw tycia przez pierwsze dwa lata. Jeżeli dietę przeprowadzisz rygorystycznie, zgubisz nadmiar tłuszczu (7-20 kg). Kurację przeprowadza się 13 dni i ani jeden dzień więcej ani mniej. Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina, piwo, zjesz słodycze albo żujesz gumę do zucia, jesz dodatkowe jedzenie, to przerywasz kurację od razu i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli kurację przerwiesz przed upływem 6 dni, możesz ją powtórzyć od nowa po 3 miesiącach. Jeżeli kurację przeprowadziło się punkt po punkcie we wszystkim, nie można jej absolutnie powtórzyć szybciej niż po roku. Zaleca się jednak, aby kurację powtórzyć po 2 latach (jeśli to potrzebne). Ze względu na długość kuracji jest ją trudno zaplanować, należy się upewnić czy w tym czasie nie jesteśmy zaproszeni do znajomych na urodziny czy inne przyjęcie.
     Jeśli jesteś głodny – wypij szklankę wody. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie!!!

    DZIEŃ 1, 8
     Śniadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru
    Lunch:2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
    Obiad:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

     DZIEŃ 2, 9
    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
    Lunch:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
    Obiad:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

    DZIEŃ 3, 10
    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
    Lunch:gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
    Obiad:1 plaster szynki, 2gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

    DZIEŃ 4, 11
    Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru,
    Lunch:tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
    Obiad:sałatka owocowa,2-3 szklanki jogurtu naturalnego

     DZIEŃ 5, 12
    Śniadanie:duża tarta marchew z cytryną
    Lunch:duża chuda ryba
    Obiad:1 befsztyk, sałata i brokuły

    DZIEŃ 6, 13
    Śniadanie:kubek czarnej kawy, kostka cukru
    Lunch:kurczak, sałata z olejem i cytryną
    Obiad:2 jajka na twardo, duża marchewka

     DZIEŃ 7
    Śniadanie:kubek herbaty bez cukru
    Lunch:kawałek chudego grilowanego mięsa
    Obiad:NIC

    Lub inna wersja

    DIETA OPRACOWANA PRZEZ RZĄDOWY SZPITAL W KOPENHADZE

    DZIEŃ 1+8

    Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy
    Lunch : 2 jajka na twardo, gotowany szpinak, 1 pomidor
    Obiad : 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną (filet lub schab)

    DZIEŃ 2+9

    Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru
    Lunch: 1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, 1 świeży owoc
    Obiad: 1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

    DZIEŃ 3+10

    Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru, 1 grzanka
    Lunch: gotowany szpinak, 1 pomidor, 1 świeży owoc
    Obiad: 2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata z olejem i cytryną

    DZIEŃ 4+11

    Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru
    Lunch: 1 jajko na twardo, 1 tarta marchewka, małe opakowanie twarożku
    (serek wiejski)
    Obiad: 1 mała puszka mieszanego kompotu z owoców, 2-3 szklanki
    jogurtu naturalnego
    ( ugotować kompot )

    DZIEŃ 5+12

    Śniadanie: 1 duża tarta marchewka z cytryną
    Lunch: 1 chuda ryba z cytryną - sok z cytryny dodać do pieczenia
    Obiad: 1 duży befsztyk, brokuły lub sałata

    DZIEŃ 6+13

    Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z 1 kostką cukru, 1 grzanka
    Lunch: 1 cały kurczak (gotowany), sałata z olejem i cytryną
    Obiad: 2 jajka na twardo, 1 duża marchew

    DZIEŃ 7

    Śniadanie: 1 kubek herbaty bez cukru
    Lunch: 1 kawałek zgrilowanego chudego mięsa, 1 świeży owoc
    Obiad: nic


    Chuda ryba - dorsz lub pstrąg
    Gruby plaster - 10 dkg wędlina musi być chuda
    Kawa może być rozpuszczalna lub z ekspresu, zaleca się pić 2 litry wody
    dziennie.

    UWAGA:
    Lunch i obiad można zamieniać miejscami jeżeli będzie to miało miejsce tego
    samego dnia. Dieta zmierza do zmiany przemiany materii co sprawia że po dniach
    można jeść normalnie bez efektu tycia, przez pierwsze dwa lata. Nie jest to
    więc żadna dieta odchudzająca lecz dieta zwiększająca przemianę materii dlatego
    spokojnie działa nawet po zakończeniu kuracji. Jeżeli kurację przeprowadza się
    niewolniczo zgubisz nadmiar tłuszczu 7-20 kg. Kurację przeprowadza się przez 13
    dni ani 1 dzień mniej ani więcej. Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina,
    piwo, zjesz słodycz, albo żujesz gumę jesz dodatkowe jedzenie to od razu
    przerywasz kurację i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli kurację przerwiesz
    przed upływem 6 dni można ją powtórzyć od nowa po 3 miesiącach.

    Dokopałam się jeszcze do inych informacji , a oto one ;

    Dieta  kopenhaska
    Dieta kopenhaska stanowi połączenie diety niskowęglowodanowej  i termogenicznej, w której spalany tłuszcz zostaje zamieniony w energię cieplną. Jest dietą ekstremalną - tzw. dieta ostatniej szansy, trzynastka. Trwa 13 dni i nie wolno stosować jej dłużej, gdyż  na pewno źle to się odbije na naszym zdrowiu. Nie można jej stosować częściej niż raz na dwa lata. Bardzo ważne jest by nie złamać zasad diety i ściśle trzymać się opracowanego jadłospisu. Zatem jakikolwiek batonik czy piwko może całkowicie zniweczyć naszą dietę. W trakcie diety można schudnąć od 4 do 8 kg, sama więc oceń czy efekt wart jest tych 13-stu dni poświęceń i wyrzeczeń. By łatwiej przejść przez rygor diety poleca się picie ok. 2l płynów dziennie (można z dodatkiem cytryny czy natki pietruszki) - poprawia trawienie, wypełnia żołądek - daje nam uczucie sytości.

    Dieta ta składa się tylko z trzech posiłków dziennie: śniadania, śniadania II (tzw. lunch) oraz obiadu. Można zamieniać lunch z obiadem - pod warunkiem, że będą to miało miejsce tego samego dnia. Po zakończeniu diety należy kontynuować dietę niskowęglowodanową, a przynajmniej wykluczyć potrawy z białej mąki i cukier.Spożywane produkty w trakcie diety:
    • Chude mięso (kurczak, indyk) i ryby (dorsz, pstrąg)
    • Woda mineralna
    • Kawa (z ekspresu, rozpuszczalna - bez znaczenia)
    • Przyprawy: pieprz, sól, cukier
    • Wędliny (chude, wędzone, gotowane)
    • Warzywa (sałata, marchew, brokuł lub zamiennie kalafior)
    • Owoce (grejpfruty, pomarańcza, jabłka i in.)
    • Jaja kurze
    Dieta polecana dla ludzi ze znaczną nadwagą. Dla osób obdarzonych silną wolą i ceniących szybkie efekty, gdyż dieta jest bardzo rygorystyczna. Osoby mające problemy z żołądkiem powinny raczej zrezygnować z tej diety, w której każdy dzień zaczynamy kawą - na czczo. Wegetarianom polecam zastąpienie mięsa - tofu (ale w takim wypadku wypadało by spożywać dodatkowo Fat Burner). Osoby aktywne fizycznie np: ćwiczące na siłowni - powinny dla regeneracji obiad zjeść po treningu.
    Dietę opracowali pracownicy  rządowego szpitala w Kopenhadze.
    Dzień 1 i 8 diety (poniedziałek):
    • śniadanie - kubek czarnej kawy i kostka cukru
    • Lunch - 2 jajka ugotowane na twardo, gotowany szpinak (lub brokuł) i pomidor
    • Obiad - duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną
    Dzień 2 i 9 diety (wtorek):
    • śniadanie - kubek czarnej kawy i kostka cukru
    • Lunch - duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, duży owoc
    • Obiad - plaster szynki, 2/3 szklanki naturalnego jogurtu
    Dzień 3 i 10 diety (środa):
    • śniadanie - kubek czarnej kawy z kostką cukru, grzanka
    • Lunch - Gotowany szpinak,1 pomidor i 1 świeży owoc
    • Obiad - 2 jajka na twardo, 1 plaster szynki, sałata z olejem i cytryną
    Dzień 4 i 11 diety (czwartek):
    • śniadanie - kubek czarnej kawy i kostka cukru
    • Lunch - 1 jajko na twardo, 1 tarta marchew, małe opakowanie twarożku naturalnego
    • Obiad - mała puszka kompotu owocowego, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego
    Dzień 5 i 12 diety (piątek):
    • śniadanie - 1 duża tarta marchew z cytryną
    • Lunch - 1 duża ryba z cytryną
    • Obiad - befsztyk, sałata i brokuł
    Dzień 6 i 13 diety (sobota):
    • śniadanie - kubek czarnej kawy z kostką cukru i jedna grzanka
    • Lunch - kurczak (duszona pierś), sałata z olejem i cytryną
    • Obiad - 2 jajka ugotowane na twardo, 1 duża marchew
    Dzień 7 diety - niedziela
    PosiłekPotrawaIlość [g, szt., ml]Kaloryczność [kcal]
    śniadanieKawa (bez cukru)200 ml4
    śniadanie II (lunch)Kawałek chudego grillowanego mięsa (pierś z kurczaka200 g198
    Grejpfrut 200 g72
    Grillowana pierś z kurczaka i grejpfrut 270
    Obiad---
    RAZEM 274
    Mam nadzieję , że pomogłam .Pozdrawiam

  • Autor: carolline19 Data: 2014-01-13 15:26:56

    Bardzo pomogłaś. Dziękuję za cenne wskazówki. To forum dieta jest na prawdę genialne, bo mogę tam znaleźć poradę na każdy temat, jadłospisy, potrawy. Jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: aloalo Data: 2006-07-06 13:29:25

    Ja mając nadwagi około 10 kg zaczęłam stosować tą dietę. W siódmym dniu omal nie zemdlałam w sklepie. Kilka moich koleżanek też ją stosowało i żadna nie była zadowolona a na brokuły i sałatę nie mogły patrzeć. W tej chwili sama sobie wymyśliłam, że będe jeść mniej słodyczy (1 ciastko lub lody raz w tygodniu), nie jem chleba i ziemniaków. Bez ćwiczeń schudłam 4 kg przez niecałe trzy tygodnie i fajnie sie czuję i nie jestem głodna. Piję 1 kawę dziennie, poza tym niegazowaną wodę i 1-2 filiżanek herbaty czerwonej z BIO-ACTIV. Pozdrawiam!

  • Autor: nikolka19 Data: 2006-07-06 20:48:48

    ja schudlam tylko 5kg ale nie przestrezgałam jej aż tak dosłownie dieta jest bardzo rygorystyczna nie wolno nawet żuc gumy i bardzo wycięcza organizm jeśli nie będziesz jeje przesrezgać to po 3 m-cach można ją powtórzyć

  • Autor: majka29 Data: 2006-07-06 23:28:49

    ja stosowałam tę dietę jest męcząca ale się chudnie tylko potem jest efekt jojo.i tobardzo szybko.bardziej polecam picie aloesu chudnie się wolniej ale skutecznie i bez efektu jojo.a jak ostatni posilek zjeszo 18 to efekt murowany
    .po kopenhaskie zaczęły mi wypadać włosy.zastąp chleb warzywami gotowanymi jajkami  zrezygnuj z sosów.np. makaron i goowane warzywka jest wypełniacz a i zdrowo.
    moja znajoma dietetyczka powiedziała mi że do 12 należy jeść    owoce dojrzałe i pomidory , a potem warzywa gotowane .robię tak schudlam i czuję się pelna energi.warzywa gotowane .

  • Autor: viola68 Data: 2006-07-07 07:56:48

    witam
    napisz cos wiecej o twej dietce  i co to za  aloies ktory pijesz bo jestem ciekawa

     pozdrawiam viola68

  • Autor: amelia_z Data: 2006-07-12 16:32:40

    Stosowałam ta dietę w lutym. Schudłam 3 kg, a potem w tydzień waga powróciła. Osobiście polecam żywienie sposobem Montignaca. Może efekty nie są widoczne od razu, ale nie ma za to efektu jo-jo. Nie polecam kopenhaskiej.

  • Autor: freezer003 Data: 2006-07-25 23:38:23

    nigdy niewierzyłam w skuteczność tej diety

    Polecam wszystkim moją stronę o zdrowym odżywianiu www.zdrowe-odzywianie.prv.pl

  • Autor: cymi Data: 2006-08-02 14:10:20

    Ja osobiście odradzam stosowanie tej diety.stosowałam ją parę lat temu i schudłam 5 kg, ale co z tego jak póżniej przytyłam jeszcze więcej a na dodatek osłabiłam tak organizm,że przez 2 lata byłam non stop chora leżałam nawet w szpitalu i dopiero wizyta u zielarza i picie ziół postawiło mnie na nogi.Tak więc odradzam tą dietę .Zresztą czytałam w którejś z  gazet artykuł o dietach i tam też negatywnie się o niej wypowiadano.

Przejdź do pełnej wersji serwisu