Forum

Kuchenne porady

Sałatki

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 17:48:37

    Mam  w czwartek specjalnego gościa na grilu ,szukam ciekawych a jednocześnie prostych sałatek do miesa grilowanego.Chciałabym zrobić coś innego niż zwykle.

  • Autor: SłodkaMrruczka Data: 2006-07-09 18:35:46

    Mam taki przepisik - nazywam go salatka indyjska.
    Robisz tak: pokroic pomidory w plastry (dowoalna ilosc) i tak samo dobrze dojrzale banany. Polac oliwa z oliwek wymieszana z curry i odrobinka soli oraz octu. Wstawic do lodowki, niech sie schlodzi i "przegryzie" przez okolo pol godziny. Nadaje wszelkim miesom wspanialy specyficzny smak.
    Mrruczaco pozdrawiam

  • Autor: gosia64 Data: 2006-07-09 18:38:35

    Pomidory i banany!!! A to ciekawe!!!

  • Autor: SłodkaMrruczka Data: 2006-07-09 18:40:53

    Gosiu a jakie smakowite, jesli masz GG to mozemy pogadac 1214087

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 19:30:29

    O! Bardzo ciekawy przepisik- napewno jutrp zrobię:D

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 19:37:21

    Mnie się też podoba , jak zrobisz podziel się wrażeniami.

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 19:35:51

    Nie wiem jakie zazwyczaj robisz ale może sałatkę ziemniaczaną (ziemniaki w mundurkach, podsmażony boczek, szczypiorek i majonez) albo coś z rukolą i sosem winegret?

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 19:41:20

    Najczęściej robię z winegretem,ziemniaczana też u mnie gości,szukam czegoś innego . Gorąco pozdrawiam.

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 19:50:03

    A może taka?

    - pół główki sałaty
    - pęczek rukoli
    - 2 gruszki z syropu (można zastąpić bananem lub grejpfrutem)
    - 1 nieduża zielona papryka
    - garść orzechów laskowych, grubo posiekanych
    - sól, pieprz
    - sos: oliwka z oliwek (ok. 1/3 szklanki)+ ocet balsamiczny (1 łyżka)+ miód (1-2 łyżki)

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 19:52:06

    A tak naprawdę to myślę, że z sałatkami dobrze jest poimprowizować i samemu coś wymyślić- ja najczęściej przeglądam przepisy na WŻ, podchwycę jakieś pomysły z różnych sałatek, ulubione składniki i sosy i tworzę jakąś jedną, taką która mnie wydaje się dobra:D

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 19:56:41

    Masz rację, ale jakoś ostatnio nie mam weny do improwizowania i nic mi do głowy nie przychodzi ,dlatego szukam u was pomocy.Wiem ,że można na was liczyć.

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 19:53:12

    Ta brzmi zachęcająco .

  • Autor: beatrise Data: 2006-07-09 20:29:37

    Sałatka grecka Sałata lodowa Papryka Ogórek, cebula) Pomidor sos knorr sałatka grecka ser fetta (najlepie firmy Arla-Apetina Feta w zalewie z koszyczkiem Uwaga! ten ser się nie rozpada w sałatce, jeśli lubisz oliwki do dodaj. II sałatka Seler naciowy Seler firmy rolnik ze słoika Rzodkiewka Papryka. Ananas w kostkę, kukurydza, ser zółty krojony w kostkę, fasola czerwona. Ja daję jeszcze fileta wędzonego krojonego w kostkę z kurczaka. Wymieszać z majonezem babuni. Przdtem trochę posolić i popieprzyć.Niebo w gębie , rewelacja. Te dwie sałatki Ci wystarczą. Pokroisz pomidorki z cebulką i polane oliwką, do tego kupisz ogóreczki konserwowe Gość będzie napewno zachwycony , ponieważ ja teraz miałam imieniny i wszyscy się zachwycali sałatkami do grilla

  • Autor: jola Data: 2006-07-09 20:40:17

    Masz takie fajne przepisy ,dlaczego ich nie udostępnisz w swoich przepisach.Podobaja mi się obydwie sałatki . Własnie chcę zrobić kilka różnorodnych,pozdrawiam.

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 22:02:19

    A może sałatka z sałatą, serem pleśniowym, orzechami włoskimi i winogronami (sos wnegret, lub oliwka) albo sałata, rukola, suszone pomidory, pomarańscz.

  • Autor: nutella Data: 2006-07-09 23:06:09

    albo jeszcze:
    - seler surowy, jabłko pokrojone w paseczki do tego groszek z upuszki i sos majonezowy
    - surowy kalafior (ew. zablanszowany) pokrojony w cieniutkie plasterki, banan, rodzynki i sos majonezowy

  • Autor: łyżeczka28 Data: 2006-07-11 22:56:26

    Ja znam świetną sałatke, którą jadłam dawno temu . Wiem tylko co w niej było( bez proporcji) ale zapewniam że jeżeli dasz wg. uznania to też wyjdzie świetnie . Spróbuj bo świetnie smakuje.



    kapustę białą pokroić na krajalnicy w bardzo cieniótkie piórka, posolić i odstawić na godzinę
    przygotować sos:
    olej (odrobinę)
    bazylia(nie próbowałam z świeżą, użyłam suszonej)
    miód (2 łyżeczki)
    sok z cytryny
    cebula(2 małe)
    pieprz (może być ziołowy)
    majonez
    curry w proszku

  • Autor: Plucińska Data: 2006-07-12 11:48:35

     SAŁATKA WARSTWOWA Z SEREM FETA.4 JAJKA UGOTOWANE{WKOSTECZKE}NATO FASOLE Z PUSZKI CZERWONĄ  .SER FETA W KOSTECZKE ,POKROIĆ TRZY POMIDORY , NA TO 3 ŁYŻ. MAJONEZU POSYPAĆ SZCZYPIORKIEM LUB PORĄ SMACZNEGO

  • Autor: zabki Data: 2006-07-12 21:40:21

    Nie wiem, czy już nie za póżno, ale podaję sałatkę, którą już podałam Maniusiowi, robi się szybko, jest tania i b. dobra( muszę ją "wklepać" w przepisy!):
    Składniki:
    - ziemniaki
    - jaja
    - seler naciowa ( lub pora)
    - bekon wędzony ( lub boczek wędz. ale chudy. Ja daję wędzonkę krotoszyńską jest chudsza)
    - sól
    - pieprz
    - papryka ostra lub słodka (w proszku)
    - oregano ( suszone)
    - majonez
    - może być też zielenina - szczypiorek, pietruszka

    - ziemniaki ugotowane i ostudzone pokroić w plastry
    - jaja ugotowane i ostudzone pokroić w ćwiartki
    - łodyżki selera naciowego pokroić w plasterki (można z liśćmi)
    - bekon pokroić naprzykład jak na skwarki
    - zieleninę posiekać
    Wszystko razem wymiąchać i dodać majonez i przyprawy
    Zapewniam Cię, że jest pyszna ! Możesz ją trzymać w lodówce i jeść ze trzy dni!
    Smaczneguśko!

Przejdź do pełnej wersji serwisu