Forum

Rozmowy wolne i frywolne

pleśń

  • Autor: lucka33 Data: 2006-07-12 00:49:39

    Mam Baaarrdzo duzy problem . Czy ktos moze mi powiedziec jak usunac plesn ze sciany , bez kucia tynkow, o ile jest taka mozliwosc ? . Slyszalam ze sa rozne preparaty do tego celu , ale nigdzie w sklepach ich nie spotkalam . Wszyscy mi radza jakas wata szklana to zrobic , ale moze WY wiecie na ten temat cos wiecej ?

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-07-12 07:18:37

    to jest chyba grzyb a nie pleśń, ja kupowałam taki specjalny preparat w OBI, ale u mnie to było tylko takie powierzchowne w łazience.

  • Autor: bea39 Data: 2006-07-12 07:59:39

    Niestety jesli jest to grzyb musisz zbić tynki i spryskać preparatem grzybobójczym. Ja pleśń, która wyjdzie w trakcie zimy dorażnie zmywam wodą z domestosem. Ale są to tylko półśrodki. Znajdź powódpojawienia sie pleśni.

  • Autor: cel Data: 2006-07-12 08:21:04

    Ostatnio kupiłam w Lidlu preparat na pleśń z serii W5 kosztował około pięciu złotych za litr.
    Wiem że na Allegro można było jakiś czas temu kupić preparat o nazwie "SAVO", ten kosztował chyba około 15 złotych.
    Popytaj też w sklepach z artykułami budowlanymi ( najlepiej w Castoramie bo tam wiedzą wszystko i są bardzo pomocni) o takie preparaty. Na pewno coś znajdziesz.

  • Autor: ekkore Data: 2006-07-12 09:13:03

    Trwałe usunięcie możliwe tylko po zbiciu tynkow, a jak bardziej upierdliwe to nawet przy wymianie całej ściany. U nas przez pierwsze lata mieszkania była wilgoć (mieszkanie nie dogrzane), w tej chwili, pomimo normalych temperatur w zimie grzyb wyłazi co roku. W bloku w trakcie budowy piwnic zamknięto całe "jezioro". długie lata walczyliśmy z podchodzącą po deszczach wodą (moja piwnica jest na "górce", więc nigdy wody nie miałam, ale u niektórych sąsiadów stała do kolan, niektórzy nawet farbą okrętową malowali podłogę i ściany do 1/3 wysokości).
     wiem, że sąsiedzi wymieniali cegłówki pod drzwiami balkonowymi. Nie wiem jednak czy zdało to egzamin, bo jak w bloku jest grzyb to i tak wyjdzie. My się nie odważylismy na coś takiego.
    Ja już nauczyłam się z nim żyć - zmywa się ściany i domestosem i płynami grzybobójczymi - na szczęście nie przenosi się do sufitu i wyłazi tylko nad podłogą. Ale o suszeniu prania w łazience w okresie zaraz po wyłączeniu grzania nawet nie mam co marzyć.

  • Autor: MonikaK Data: 2006-07-12 09:37:58

    Mam podobny problem, co roku  w zimie w rogach kuchni pojawia mi się grzyb czy też pleśń, sama nie wiem jak to nazwać. W tym roku kupiłam super preperat, który okazał się bardzo skuteczny, prawie 3 miesiące był spokój. To oczywiście na jakiś czas tylko daje spokój, bo na trwałe to trzeba brać się za tynki. Miałam nawet technika budowlanego w domu, żeby fachowym okiem pomógł jakoś z tym problemme się uporać. Wtedy mi doradził przeróbkę wentylacji, nie uszczelnianie okien na zimę, teraz mam nowe które mają specjalne wentylatorki, ale przy innych to istotna wskazówka. I co najważniejsze dobre grzanie pomieszczeń w okresie zimowym. Przeróbka  wentylacji trochę pomogła kupiłam jeszcze taki wiatrak, który umieszcza się w otworze wentylacyjnym i to pomaga wyciągać powietrze. A wata szklana z tego co sie orientuję służy do ocieplania budynków zamiast styropianu, ponoć jest bardzo dobra. Nazwę preparatu sprawdzę w domu i jutro napiszę.

  • Autor: bietkaa Data: 2006-07-12 09:54:56

    a stosowałam  środek o nazwie-SBS-SIM--- PILMAS-zabójca pleśni ,jeżeli to jest pleśń jest bardzo skuteczny.Stosowałam to w ubiegłym roku i teraz jest sucho.Jest wygodny w użyciu bo ma spryskiwacz kosztuje około 10,00 zł .Warto próbować -polecam.

  • Autor: lucka33 Data: 2006-07-12 10:13:36

    A gdzie ten preparat mozna kupic ?

  • Autor: bietkaa Data: 2006-07-12 15:30:38

      Kupiłam to w sklepie chemicznym , ale widziałam to też w sklepie z farbami ,rozpuszczalnikami. Pytaj w mniejszych sklepach tego typu lub w dużych ze stoiskami chemicznymi.U mnie się sprawdził  / jak narazie /, Powodzenia.

  • Autor: erka Data: 2006-07-16 15:36:34

    Hej, nie wiem, czy ci pomoge ale ktos mi poradzil taka mieszanke 1 czesc Chlorax -Bleach ( wybielacz) i 3 czesci wody mocno popryskac, mam nadzieje, ze pomoze, buziaki, Ela

Przejdź do pełnej wersji serwisu