Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

czy ktoś wie co to jest za kwiat??

  • Autor: polka Data: 2006-07-13 23:03:49

    Czy wiecie może co to jest za kwiat?
    Dostałam go już do wsadzenia z siewu ,bardzo ładnie kwitnie i ma pełno
    pąków.Nie jest to fuksja.
    Dodaję zdjęcie całego kwiata oraz jak wygląda sam kwiat.
    WIECIE MOŻE CO TO JEST ZA KWIAT?????
    POZDRAWIAM.

  • Autor: aryt Data: 2006-07-13 23:10:19

    To jest Dziwaczek , swoją nazwę zawdzięcza pewnemu dziwactwu , a mianowicie rozkwita późnym wieczorem , gdy nie ma słońca i pięknie pachnie , a w ciągu dnia zamyka się .Mam na działce odmianę żółtą , czerwoną , białą i biało-różową .Postaram się znaleźć więcej informacji na jego temat.Pozdrawiam.

  • Autor: polka Data: 2006-07-13 23:12:49

    Dziękuję za odpowiedz.
    Ale mam jeszcze problem czy to się zbiera siew
    z tego kwiata czy jak?

  • Autor: zabki Data: 2006-07-14 09:59:23

    Mam dziwaczki od paru lat. U mnie rosną wysokie krzewy i też mam 5 różnych kolorów. Co roku zbieram nasiona, zbiera się je bardzo łatwo, gdyż są to dość duże kulki - zobaczysz sama. Kiedyś zapomniałam o części nasion ( jest tego dużo) i wysiałam po 4 latach - też wyrosły. Pozdrowienia !

  • Autor: Janek Data: 2006-07-14 21:31:45

    Zabol, ja nie mam "takigo cóś " na mojej działce. Przywieź parę nasion, to nie zrobię ...udek w kapuście..
    Janek

  • Autor: zabki Data: 2006-07-14 21:44:07

    masz jak w banku, tyle, że te stare mi zostały ( ale posiałam i wyrosły w tym roku). A jak będziesz grzecznym chłopcem, to i tegoroczne zbiorę i Ci podeślę, więc się staraj !
    Na początek poproszę o jakiś wierszyk o żabce ! Tylko nie przepisuj ! Własny ma być!!!

  • Autor: Janek Data: 2006-07-14 23:20:43

    Oj, Zabolu, oj, ..... masz :


    Zagadka... Zabolowa

    Raz pewien ptaszek, jaki nie powiem,
    (Z treści tej bajki każdy się dowie),
    Wyszedł na spacer po zielonej trawie,
    Całkiem jak piłkarz polski po murawie.
    Nikt nie wie, czego tam sobie szukał,
    Co chwila, bowiem, na boki "kukał".
    Nogi miał długie, ptaszyna nie mała...
    Dlaczego długie?...
    Żeby mu Zaba... nie nakopała.
    Czy zgadnąć trudno, co to za ptaszek?
    Tylko nie mylcie, nic nie ma z "kaczek"!!!
    Jego tak samo rozpiera pycha,
    Jak nie przymierzając... (faceta od gier). 

    (14.07.2006.)


    P.S.
    jednak włożę  go do "twórczosci"
    Janek

  • Autor: zabki Data: 2006-07-14 23:37:10

    Włóż, włóż koniecznie ! Dopisz tylko, że byłam Twoim natchnieniem!!!! Jestem dumna !!!! Sam Jaśko o mnie wierszyk napisał !!!!!

  • Autor: miauka Data: 2006-07-15 18:44:46

    Janku, nie chciałam tego napisać     (  a dawno już w głowie mi kołatało)
    napisze jednak: JESTEŚ WIELKI !!

  • Autor: Janek Data: 2006-07-15 19:16:33

    Nie jestem wielki, zwariowana Córko Elka'i. Uważaj , bo jak mi "palma odbije", to ...oj, będzie się działo, oj ....

  • Autor: Elek Data: 2006-07-15 22:03:22

    ......miauko  -- wezmę ze sobą miarę i............ zmierzę
    ..............wielkość  (czytaj wysokość )
    .............Jego Wysokości ( czytaj Wielkości )!!
    ......ale już  to widzę ..........oj będzie się działo ......ojojojjjjjjjjjj !!!

  • Autor: zabki Data: 2006-07-16 20:00:10

    Tylko weź tą większą ! Nigdy nic nie wiadomo!!!

  • Autor: Janek Data: 2006-07-16 21:32:01

    Oj, będzie....oj...
    Janek

  • Autor: zabki Data: 2006-07-17 09:46:22

    Zauważyłaś Elku, że już taki pewny siebie nie jest???

  • Autor: Elek Data: 2006-07-17 18:11:40

    .........ano zauważyłam
    ............ a jeszcze niedawno chciał sie schować przed nami .........

  • Autor: aryt Data: 2006-07-13 23:16:25

    Dziwaczek Mirabilis jalapa
    opis:
    pochodzi z Meksyku, gdzie jest byliną, w naszym klimacie uprawiany jest jako roślina jednoroczna, posiada duże pachnące kwiaty z płatkami zrośniętymi w rurkę, otwierające się wieczorem i w dni pochmurne, dopiero pod koniec lata zdarza się iż są otwarte przez cały dzień, jedna roślina rozkwita kilkoma kolorami kwiatów, tworzy szerokie kępy o wys. 60 do 80 cm
    zastosowanie :
     na rabaty i kwiat cięty
    wysiew nasion :
    kwiecień do inspektu lub maj do gruntu, wysadzanie do gruntu w drugiej połowie maja w odległości co 50 cm,
    okres kwitnienia :
     
    lipiec do październik (nawet do pierwszych mrozów),
    stanowisko :
    słoneczne i ciepłe, gleba żyzna, przepuszczalna, intensywne podlewanie sprzyja obfitemu kwitnieniu rośliny

  • Autor: Elek Data: 2006-07-13 23:20:33

    moim zdaniem jest to niecierpek - balsamina
    zerknij na tą stronkę http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Impatiens_balsamina.htm

    Pozdrawiam - Elek

  • Autor: aryt Data: 2006-07-13 23:30:47

    To nie jest niecierpek na 100% , u mnie na działce uprawiam je już kilka lat.Pozdrawiam

  • Autor: dona7771 Data: 2006-07-13 23:34:38

    Tak ja też uważam że to jest  dziwaczek.Porównaj liście - niecierpek  ma liście z nieregularnym brzegiem lekko ząbkowane.Uprawiałam już dziwaczek  i to jest właśnie to.
    Pozdrawiam anka

  • Autor: chmurki Data: 2006-07-13 23:50:08

    Ja też mam te kwiaty w ogródku i są to dziwaczki. Tak pisało na torebce z nasionkami. Pozdrawiam :-)

  • Autor: Krystyna9 Data: 2006-07-14 11:25:39

    Właśnie taki sam dostałam kilka dni temu. Mnie powiedziano że jest to tytoń ozdobny, który najbardziej lubi stanowiska zacienione.

  • Autor: Glumanda Data: 2006-07-14 20:44:39

    Tyton ozdobny to cos innego. Kolezanki maja racje, ze to dziwaczek, ja go zanm z Wloch tam jest na kazdym kroku pod drzewami, cale krzyczyska... Ja mialam stamtad nasiona i mialam wtedy rozne kolory na jednym krzaku i rozowe i zolte i takie pomieszane. Kazdy kwiatek byl inny. Oprocz nasion, ktore zostaja po kazdym kwiatku, najpierw zielone ziarnka wielkosci kawy, a potem robia sie czarne, mozna jeszcze na jesien, jak kwiat zaczyna tracic liscie, wyciagnac z ziemi korzen , podobny jest do korzenia dalii. W papierowej torebce da sie go przezimowac w piwnicy. Roslinki wyhodowane z takiego korzenia sa o wiele mocniejsze i wieksze. W Niemczech nazywa sie "Wunderblume" Bardzo wdzieczna roslinka.

  • Autor: zabki Data: 2006-07-14 20:57:40

    No widzisz Glumanduś ! Człowiek uczy się całe życie ! Myślałam, że to jednoroczniak, a tu masz - można inaczej! Dzięki

  • Autor: bahus Data: 2006-07-17 11:36:34

    Tez myslalem ze to tyton ozdobny
    Bahus

  • Autor: jola Data: 2006-07-15 22:26:38

    tak wyglada dziwaczek

  • Autor: mlena Data: 2006-07-16 20:05:45

    te kwiatki są z mojej działki to właśnie jest niecierpek, jest bardzo podobny ale środek ma troszkę inny. Pozdrawiam Magdalena

  • Autor: Glumanda Data: 2006-07-16 20:42:47

    Niecierpki maja kilka pojedynczych platkow, ktore skladaja sie na kwiatek a dziwaczek to jast maly lejek, jak kwiatek powoju. :) Kwiatkowe pozdrowienia !! Glumanda

Przejdź do pełnej wersji serwisu