Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Funkie

  • Autor: kikaGD Data: 2006-07-17 14:57:00

    Witam serdecznie. Czy ktoś z Was zdobi balkon funkiami? Jeśli tak to mam pytanie o ich zimowanie balkonowe i o czas najlepszy do wysadzania w donice?
    Mam również olbrzymią ochotę wysadzić na balkonie odmiany traw (żebym mogła posłuchać ich szemrania na wietrze). Czy ktoś kombinował juz z trawami na balkonie?
    Dzięki wielkie za odpowiedzi/ podpowiedzi.

  • Autor: Janek Data: 2006-07-18 08:33:35

    Poczytałem sobie ze względu na ...nazwę, "wskocz" na >> http://www.google.pl/search?hl=pl&q=funkie&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
    Janek

  • Autor: kikaGD Data: 2006-07-18 11:00:04

    Widzę Janku, że bardzo chętnie wskazujesz na Google i słusznie, ale zapewniam Cię, że nie ma to jak poczytać o doświadczeniach  zwykłych ludzi a nie ogrodników z wykształcenia. Poza tym , po co byłoby potrzebne forum, gdyby każdy korzystał tylko i wyłącznie z google, książek, gazet itd.
    Pozdrawiam Cię Janku bardzo serdecznie i mimo wszystko proszę chętnych o podzielenie się doświadczeniami z uprawiania funkji i traw.



  • Autor: Janek Data: 2006-07-18 11:50:14

    Przepraszam, że wskazałem na Google ale to bez złych intencji.(Byłem zaintrygowany nazwą rośliny i wlazłem tam...) Po prostu, sam często znajduję tam wiele ciekawostek i wskazałem tylko miejsce gdzie można zasięgnąć informacji. Stąd też powód : "...chętnego wskazywania Googli...".  Oczywiście, wymiana doświadczeń zawsze wnosi coć nowego.
    Pozdrawiam.
    Janek

  • Autor: kikaGD Data: 2006-07-18 18:47:53

  • Autor: marinik Data: 2006-07-21 10:40:26

    Kika - mam na balkonie 4 funkie - z odmian drobnolistnych. Zimują na balkonie i jakoś im się nic nie dzieje ( 3 zimy tam spędziły).

  • Autor: kikaGD Data: 2006-07-21 15:34:23

    Mariniczku drogi, a czy nie ma potrzeby okrywania ich (funkji) żadną otulinką? I jeszcze jedno pytanko, co się dzieje z liśćmi? Usychają, czy może obcinasz, a na wiosnę "świeżynki" rosną? No dobra, jeszcze jedno pytanie (wybacz), czy potrzebują głębokich pojemników (bo mają mocno rozwinięty system korzeniowy) czy niekoniecznie? I czy mogę je zakupić teraz i wysadzić? Upatrzyłam sobie parę pięknych odmian i aż jestem chora.


  • Autor: marinik Data: 2006-07-25 18:24:18

    Kika - 3 egzemplarze rosną w klasycznej skrzynce - 50 cm dlugości.  3 inne (1 gatunek) - w plaskiej misie. Zamieściłem ich zdjęcia, ale jakoś nie mogę teraz znależ tego wątku w GALERII. Na zimę liscie wiotczeją i takie pozostawiam - scinam je dopiero wiosną. Zabezpieczenie - to wyłącznie przesunięcie pod ścianę.

Przejdź do pełnej wersji serwisu