Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

pomidorki działkowe

  • Autor: tu_gosia Data: 2006-08-02 10:03:38

    Witajcie, mam mały problemik z pomidorkami, mam pełno takich malutkich koktajlowych i prosze o pomoc co z nimi robic ?? Wszędzie pęlno małych czerwonych kulek !! Jak je zaprawic ?? Macie jakis pomysł ?? Pozdrawiam Gosiula

  • Autor: emiloos Data: 2006-08-02 12:23:14

    Sprawdź te: http://wielkiezarcie.com/przepis18984.html choć nie robiłam koktailowych tylko Lima. Pewnie trzeba je będzie krócej pasteryzować żeby się nie rozpaćkały.
    Jest jeszcze jeden przepis i tam w komentarzach info o koktailowych: http://wielkiezarcie.com/przepis4755.html ale nie robiłam więc nie wiem jakie wychodzą.

  • Autor: tu_gosia Data: 2006-08-02 13:22:09

    dzięki za info na pewno sprawdze jak cosik wyjdzie dam znac :)

  • Autor: Lusy Data: 2006-08-02 19:06:29

    Właśnie wstawiłam przepis. Może Ci sie spodoba

  • Autor: klemens Data: 2006-08-02 21:54:41

    Dojrzale  pomidory przpuszczam przez sokowirowke. Otrzymany sok doprawiam do smaku i zagotowuje. Koktaliowe pomidorki nakluwam i wkladam do sloikow a nastepnie zalewam je sokiem pomidorowym. Pasteryzuje je ok 20.

  • Autor: tu_gosia Data: 2006-08-03 09:42:19

    dzieki za info jedyny problem jest ze nie mam sokowirówki, ale z tym mozna poradzic sobie ... chyba, obdarze te pomidory wielką czułością i wygniote je na maksa to soczek z nich wycisne cosik sie wymyśli :) zawsze sa sąsiedzi co maja sokoworówkę

  • Autor: trylobicik Data: 2006-08-04 09:21:55

    A może je po prostu rozgotujesz i potem przetrzesz przez sito? Ja tak robię ze swoimi pomidorami. Potem doprowadzam sok do wrzenia, przelewam do gorących butelek (z piekarnika) i zamykam. Można pod kocyk albo do góry nogami. Świetne jest też kapslowanie, można kupić taką specjalną maszynkę i kapsle. Naprawdę polecam.

  • Autor: tu_gosia Data: 2006-08-04 10:03:49

    ooo kolejny dobry pomysl :) jak na razie to wcinam do chlebusia albo goszcze wszystkich znajomych, ale mam plana na wsadzenie ich do sloikow :) no soczek mniam mniam tez pyszny mozna zrobic dla zdrowotnosci ;))))

Przejdź do pełnej wersji serwisu