Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

paznokcie

  • Autor: viola68 Data: 2006-08-06 11:16:04

    DZIEWCZYNY POTRZEBUJE RADY JAK ZADBAC O PAZNOKCIE CAŁY CZAS ŁAMIĄ MI SIĘ I ROZDWAJAJĄ NIE MOGE ICH NAWET ZAPUŚCIC
    MOŻE MACI NATO JAKĄS RADE
    VIOLA68

  • Autor: aleks231 Data: 2006-08-06 11:58:34

    ja mam taki sam problem i nie wiem co robić...

  • Autor: Gapa_1410 Data: 2006-08-06 12:20:16

    Według książki "Jesteś tym co zjesz", którą sobie ostatnio sprawiłam, ponieważ jest napisana przez bardzo znaną Brytyjską dietetyczkę Gillian McKeith; "łamliwe/rozwarstwiające się/wyszczerbiające się pasnokcie- są to oznaki świadczące o tym, że Twoja wątroba potrzebuje pomocy. M ogą też wskazywać na niedobór cynku, wapnia, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych lub kwasów żołądkowych.
    Rozwiązanie:
    -przyjmój oset mleczy (2 kapsułki dziennie)
    - jedz brokułu, brukselkę, kapustę, produkty z pełnego ziarna, amarant, cykorię, wszystkie rodzaje nasoin i wodorosty nori
    -pij 2 szklanki herbaty z pokrzywy dziennie. Pokrzywa ułatwia przswajanie substancji odzywczych przez organizm.


    Mam nadzieję, że to pomoże!, naprawdę polecam jej rady. Książka ta była nominowana do nagrody Książka Roku w Wielkiej Brytani. Sama wypróbowałam sposób na białe plamki na paznokciach i przeszło jak ręką odjął. Jak macie jeszcze jakieś pytania, to moge poszukać odpowiedzi:)

  • Autor: lucka33 Data: 2006-08-06 12:57:47

    Mam ten sam problem ale ostatnio kupilam w aptece tabletki i jakos sie poprawily ciekawe czy na dlugo ?
    Dodam ze te tabletki byly wzglednie tanie ok 10 zl

  • Autor: mloda21 Data: 2006-08-06 14:24:01

    Użytkownik lucka33 napisał w wiadomości:
    > Mam ten sam problem ale ostatnio kupilam w aptece tabletki i jakos sie
    > poprawily ciekawe czy na dlugo ?Dodam ze te tabletki byly wzglednie tanie ok
    > 10 zl


    musisz regularnie brać takie tabletki
    zużyć całe opakowanie, zrobić przerwę i znów łykać

  • Autor: viola68 Data: 2006-08-06 14:26:33

    jakie te tabletki  jak się nazywają????

  • Autor: Monika86 Data: 2006-08-06 13:02:08

    Ja zawsze miałam długie i mocne paznokcie,choć specjalnie onie nie dbałam.Unikam jednak maczania ich w detergentach,nie używam lakieru do paznokci.
    Zamiast obcinać,skracam pilniczkiem(podobno najbezpieczniejszy szklany i papierowy,powinno się piłować od jednego końca do drugiego,a nie w te i z powrotem).
    Są też specjalne kremy i inne preparaty wzmacniające.

  • Autor: Monika86 Data: 2006-08-06 13:11:06

    Odżywianie za pewne jest ważne,jednak moje jest ubogie w witaminy i minerały.Cierpię na niedokrwistość,mam łamliwe,prawie nie rosnące włosy.Jednak paznokcie rosną mi bardzo szybko i zdrowo wyglądają(może poza białymi plamkami).

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-08-06 13:24:50

    ja do niedawna miałam ten sam problem. I to męczyłam się prawie rok z tymi moimi nieszczęsnymi paznokciami, zawsze takie długie i piękne i ni z tego ni z owego zaczeły się łamać i rozdwajać:( jakiś czas temu zaczełam jeść witaminki (wyciąg ze skrzypu polnego) i nie iwem czy to ta ostatnia odżywka wreszcie pomogłam. Bo odżywek różnych i kremów do rąk i paznokci to nie zliczę ile wypróbowałam. Ale teraz cieszę się pięknymi, długimi i twardymi paznokciam. NARESZCIE:)

  • Autor: majka29 Data: 2006-08-06 13:38:46

    KUP KELP W APTECE .POMOŻE NAPEWNO

  • Autor: mloda21 Data: 2006-08-06 14:21:00

    Łykaj jakiś zestaw witamin - np Vita-Miner - kosztuje ok 7 zł a wystarcza na miesiąc
    + do tego tabletki drożdżowe, np Humawit, ok 10 zł kosztuje, jest rewelacyjny na paznokcie, włosy i cerę

    a póki jeszcze pazokcie słabe, rewelacyjne są odżywki do pazokci z Sally Hansen (ok 30 zł) lub tańsza wersja Joko (również bardzo dobre)

    mi to wszystko pomogło :D

  • Autor: gena Data: 2006-08-06 14:50:08

    Dobry wpływ na paznokcie ma SKRZYPO VITA do kupienia w aptece.Ja nigdy nie miałam problemu z paznokciami chociaż maluję od 25 lat bez przerwy na swoim przykładzie widzę że twierdzenie malowanie osłabia paznokcie to bujda.

  • Autor: Masza Data: 2006-08-06 15:11:51

    Miałam to samo. Pomógł mi lakier-odżywka od kosmetyczki o nazwie:Nail-vital Micro Cell niemieckiej firmy Jugendis. Ponadto łykam cynk, witaminę E i B-compleks. To wszystko bardzo pomogło, a rozdwajały mi się niemiłosiernie.

  • Autor: alman Data: 2006-08-06 18:31:43

    Nie mam zdrowej wątroby, nie używam   n i c z e g o   do pielęgnacji paznokci, maluję od ....nawet nie napiszę od ilu lat / o, rany, jaka jestem już stara /, a poznokcie bez zarzutu, zawsze długie, zawsze pomalowane. A, i nie używam rękawiczek przy pracach domowych, do niedawna także ogrodowych.  Może właśnie to lakierowanie ich tak je wzmocniło i zahartowało? Ja w każdym razie tak myślę. Pozdrawiam!

  • Autor: till Data: 2006-08-07 19:39:19

    A ja nieustannie przypominam , że duże litery oznaczają w necie krzyk ...;)))

  • Autor: lucka33 Data: 2006-08-19 09:36:08

    Te tabletki to humawit

  • Autor: haccp Data: 2006-08-26 15:27:14

    Moja babcia (była lakarzem) na łamliwe paznokcie kazała jeść galaretki, żelatyna (powstaje z kolagenu z kości) ma ponoć dobry wpływ na płytką paznokcia. Mi oraz kilku moim znajomym pomaga, metoda jest prosta i nie niesie ze sobą ryzyka. Jeżeli problem tkwi w niedoborze mikroelemntów to zapewne nie pomoże ale też zaszkodzi, myślę, że warto zaryzykować.

  • Autor: aniamarzec Data: 2006-09-15 13:44:01

    chyba witamina d i wapń.

    ja mam problemy ze skorkami przy paznokciach zadzieraja sie,
    nieda sie ich latwo wyciac bo sa elastyczne, wrrrrrrr!

  • Autor: Annnusia Data: 2006-09-29 22:38:16

    Mój Darek (tata) ma ciagle problemy z sucha skóra - naprawia rowery
    ma lekko pokaleczone i brudne rece od smaru ktore jak umyje to są
    suche i szorstkie i pieką, odciski itp, macie jakis sposob ?

  • Autor: wanilia_91 Data: 2006-11-04 16:47:51

    żeby paznokcie byly twardsze wystarczy moczyć je kilka minut w ciepłej oliwie lub cytrynie :) mi pomogło

  • Autor: madziorek Data: 2006-11-05 09:07:45

    jeden z najlepszych sposobow to jesc przez miesiac jogurt z dodatkiem 1 lyzeczki zelatyny!! to dziala i naprawde ci pomoze!

  • Autor: Wykopalisko Data: 2006-11-05 20:27:00

    ja założyłam akryle. mam je już ponad 2 lata non stop. moje paznokcie zawsze są idealne.
    jedyne minusy to koszt (średnio 150 zł miesięcznie) i czas (3,5  gosziny miesięcznie)

  • Autor: wanilia_91 Data: 2006-11-05 22:03:55

    ja na szczescie mam zdrowe paznokcie :)

  • Autor: luckystar Data: 2006-11-06 18:13:22

    Skarbie, ja bylam manikurzystka przez pare lat w Nowym Yorku gdzie "akryle" byly modne kope lat temu.
    Wiem to z doswiadczenia, paznokcie po akrylach sa wrecz nie do uratowania.
    Jesli masz akryle przez 2 lata to sprobuj keidys zrobic przerwe i sprawdzic jak wygladaja twoje naturalne paznokcie.
    Nie wspomne juz o tym jak bardzo szkodza zdrowiu - ogolnie.
    Ktos juz wczesniej napisal o moczeniu w oliwce i soku z cytryny - jest to najskuteczniejsza metoda i absolutnie nieszkodliwa.
    Dlugo trwa ale mozesz to moczenie robic nawet kilka razy dziennie, lub podgrzac oliwke dla wzmocnienia penetracji.

  • Autor: Wykopalisko Data: 2006-11-06 20:18:08

    ale ja nie potrzebuję patrzeć na moje naturalne paznokcie. One i przed akrylem były tak okropne (małe, poszarpane, przebarwione- zawsze się ich wstydziłam), więc nie będzie żadnej różnicy po zdjęciu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu