Forum

Kuchenne porady

jaka marke wybrac i dlaczego ?

  • Autor: merry Data: 2006-08-14 09:23:54

    moi kochani potrzebuje waszej pomocy przy wyborze nowej lodówki,co mozecie mi polecic?dziekuje

  • Autor: nutella Data: 2006-08-14 10:39:45

    Ja też przed kupnem nowej lodówki pytałam się fachowców... Znajomy który ma serwis AGD doradził mi, żeby zwrócić oczywiście uwagę na klase energetyczną (najlepsza jest A) i ilość agregatów- 2 są potrzebne, jeżeli np. czesto wyjeżdżasz na długo i wtedy możesz jeden (ten z zamrażarki) wyłączyć- oszczędzasz prąd, ale jeżeli raczej nie wyjeżdżasz to 2 agregaty nie są potrzebne a ciągną więcej prądu. Poza tym zwróć uwagę na grubość ścian lodówki- podobno tylke te z grubszymi ściankami a więc grubszą izolacją chłodzą najlepiej.
    No a poza tym to zwróć uwagę na różne funkcje dodatkowe jak automatyczne rozmrażanie, szybkie zamrażanie itp. Teraz lodówki mają pełno bajerów;D Dla mnie ważne też było żeby pułki były szklane (a raczej plastikowe).
    Co do konkretnych marek to znajomy polecał mi polskie Polary albo Electroluxy, niezłe też są lodówki Amica a z tych droższych Lebkerr. Nie polecam włoskich marek- miałam i kuchenkę i lodówkę i szczerze nie polecam.

  • Autor: nutella Data: 2006-08-14 10:40:33

    oczywiście Lebherr:) literówka:D

  • Autor: milusia Data: 2006-08-14 14:24:55

    Tylko nie Polary, są strasznie głośne, znajomi mają są niezadololeni, moja mama kupiła i zgłosiła do serwisu że bardzo głośno chodzi, to jeszcze musiała zapłacić za przyjscie serwisanta bo wg jego pomiarów i norm tak ma być, a lodówka dlalej głośno chodzi a nawet rzęzi

  • Autor: gena Data: 2006-08-14 16:32:04

    Ja kupiłam ostatnio whirlpoop z jednym agregatem ale dwa programatory osobno ustawia się chłodziarkę a osobno zamrażarkę.Ma dużo mozliwosci ustawienia , ma tryb 1/2 mrozenia czli mrozi tylko jedną szufladę, szybkie zamrażanie, tryb wakacyjny samo rozmrażalna. Na razie jestem bardzo zadowolona mam ją dopiero dwa miesiące pracuje bardzo cicho.

  • Autor: basia19 Data: 2006-08-14 17:58:51

    Merry Ty nie patrz na markę bo ja właśnie się tak przejechałam na firmie Sony, moi chłopcy choć raz chcieli sobie kupić firmowy sprzęt no i ?????????????????????? sobie kupili i od razu tego pożałowaliśmy, bo sprzęt do dzisiaj nie działa tak jak powinien (był już 5 razy w naprawie i za 3 razem otrzymywaliśmy odpowiedź, że u nich w serwisie działa dobrze, co niestety nie jest zgodne z prawdą) no ale dużo by tu gadać, jeżeli mogę Ci coś doradzić to kup sobie taki sprzęt jaki Ci się będzie podobał (nawet w sklepie nie doradzą Ci dobrze) tylko najpierw poproś sprzedawcę żeby Ci dał przeczytać warunki gwarancji ( bo właśnie firma Sony ma takie że trzeba by się z nimi sądzić - nic do klienta tylko wszystko dla firmy - nie ma podanych ile musi być napraw wykonanych żeby dostać zwrot gotówki lub nowy sprzęt itp. w ogóle nic tam nie ma podane) więc radzę Ci przed zakupem dobrze sobie przeczytaj warunki gwarancji, a potem możesz kupować. Pozdrawiam serdecznie i rzyczę dobrego wyboru.

  • Autor: mloda21 Data: 2006-08-14 19:13:09

    na Sony też się "przejechałam"
    Marka to nie wszystko......

    Popytaj sprzedawców, oni wiedzą najlepiej... doradzą napewno

  • Autor: bietka Data: 2006-08-14 19:21:53

    Amica to tylko kuchnie- lodówki NIE.Mam Indesit-nie polecam/2 razy naprawiana/Bosh trochę drozszy ale lepszy.Mam zmywarkę i pralkę od kilku lat i działają bdb.Na Indesit namówili mnie  w sklepie i załuję.

  • Autor: cailleach Data: 2006-08-14 19:43:00

    nie wiem jak obecne modele Whirlpoola, ale taką sprzed jakoś 5 lat okropnie się myło - mnóstwo zakamarków nie do wytarcia. Electrolux ma fajne rozwiązania w środku (półka na butelki i takie tam drobiazgi), prosty do mycia, u znajomych działa bez zarzutu. Polar u mnie zresztą też, ale odłamało mu się "skrzydełko" od półki. Powodzenia!

  • Autor: aga9999 Data: 2006-08-15 22:02:57

    Rok temu mieliśmy ten sam problem.
    Wiedzieliśmy że ma być:

    • oszczędna klasa energetyczna A
    • cicha
    • duża
    • w miarę tania
    • estetyczna
    i udało się, poza tym
    • nie muszę jej odmrażać bo jest bezszronowa
    • niedawno odkryłam że kostkarka twistowa to fajna sprawa
    • ma kilka bajerów: elektroniczne sterowanie, funkcja wakacje, alarm (gdy nie domknę drzwi), mogę sobie sama ustawić temperaturę w chłodziarce oraz zamrażarce
    Wady:
    •     może to być wadą choć dla mnie nie, w starej lodówce (beko) jak zostawiłam wędlinę na 2 dni to nie nadawała się do spożycia, natomiast tutaj wędlina się wysusza, także trzeba wędlinę czy sery przechowywać w pojemnikach. To jest drugie oblicze systemu bezszronowego tzw No frost
    Lodówka która wybraliśmy spełnia nasze oczekiwania :). To samsung, ale polecam też lg i siemens. Szukaliśmy sprzętu w inox, a tylko samsung był wtedy "od ręki". Lg ciut droższe było. Jak kupujesz za gotówkę w sklepie to możesz się targować, my utargowaliśmy naprawde sporo.

    ps. Pamiętam że najładniejsze lodówki robiła gorenje. Ale były droższe i brakowało paru opcji

  • Autor: ekkore Data: 2006-08-16 08:43:49

    Ja mam polar już prawie 11 lat. Dwuagregatowy - to zaważyło na wyborze (wtedy tylko polary tak miały).
    Z wad to brak wyłącznika światła (ktoś ukradł w sklepie, a myśmy za późno zauważyli, że światełko się świeci cały czas) - ale mam wykręconą żarówkę i tyle. no i skapywanie wody z powodu systemu nie szroniącego nie do tuneliku, tylko pod kosze na warzywa. Ale tak ma nie tylko polar. denerwujące, ale wyciera się i już.

  • Autor: emiloos Data: 2006-08-16 08:48:38

    Wydaje mi się, że najlepiej wybrać lodówkę firmy, która specjalizuje sie od lat w produkcji sprzętu AGD i lodówek a nie tak jak ww SONY, LG itp. Pamiętaj, że im więcej w lodówce elektroniki i bajerów tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia i droższe naprawy. Ja mam zwykły Whirlpool bo wszystko w domu mam Whirlpoola (hihi) i nie narzekam ale jest mnóstwo innych dobrych firm a wybór i tak należy do Ciebie. Która lodówka Ci się spodoba, będzie miała takie bajery jaki chcesz i będzie miała dobrą instrukcję (!) i jasne warunki gwaracji - to będzie Twoja lodówka :-)

    Możesz sprawdzić wiele lodówek, ich parametry i orientacyjne ceny na www.skapiec.pl  <- to strona do porównywania cen w sklepach internetowych ale przy okazji są wszystkie parametry wypisane i zdjęcia.

  • Autor: gena Data: 2006-08-17 13:52:49

    Nie ma co liczyć że dzisiejsze lodówki będa działać tak długo jak dawniej. Wytrzymałość lodówek obecnie produkowanych przewidziana jest na maksimum 10 lat tak nam powiedziano w sklepie.

  • Autor: emiloos Data: 2006-08-17 17:26:14

    Coś w tym jest....

  • Autor: niutka Data: 2006-08-17 21:29:11

    Ja mam Siemensa. Energooszczędna i 120 litrów zamrażarka - dlatego kupiliśmy. Jeden agregat.

  • Autor: Iglosik Data: 2006-09-03 06:55:47

    Prawdziwym Rolls-Roycem wśród lodówek jest firma ARISTON, są wspaniałe. Moja pierwsza zakupiona jeszcze w Pewexie popsuła się po 18 latach. Niestety firma Ariston ceni się za jakość i jest droga. Teraz jednak z czystym sumieniem polecam Ci Whirpoola, duży zamrażalnik i dwa agregaty, mój już hula od 8 lat bez zająknięcia!

  • Autor: kinga_d Data: 2006-09-03 09:23:11

    hehe, ja do tej pory mam jakąć staarą rosyjską :D nazwy nie podam bo nie znam języka i tych "krzaczków" Jednak ostatnio nosimy się z zamiarem pozbycia się jej i kupienia lodówki z zamrażarką firmy Gorenje. Czy ktoś ma taką? Jak się sprawuje?

  • Autor: ekkore Data: 2006-09-03 12:28:47

    czyżby jeszcze "minsk"? Egzemplarz nie do zdarcia.
    Cyrylica nie ma nic wspólnego z krzaczkami, choć moja siostra, widząc jak mąż tłumaczy, czyta czy pisze po rosyjsku też twierdziła, że to krzaczki. Ale potem przypadła jej na studiach nauka tego języka.

  • Autor: kinga_d Data: 2006-09-03 13:31:14

    z pomocą alfabetu odczytałam: tak! to "mińsk" :D:D. Nie do zdarcia ale i tak lód szybko się  zbiera ....

  • Autor: cuma Data: 2006-09-06 08:53:33

    Też polecam Aristona, mam od 3 lat i jestem zadowolona. Te większe mają specjalną szufladę do przechowywania mięsa i ryb, fakt , są dość drogie, ale trzeba poszukać, czasem są promocje - moją kupiłam z urządzeniem i pojemnikami do przechowywania próżniowego. Pozdrawiam.

  • Autor: katya Data: 2006-09-07 23:13:26

    ja mam polara, rzeczywiście dosc głosno chodzi, ael poza tym bez zastrzeżeń.

  • Autor: angela Data: 2006-09-09 21:20:21

    Mam lodówkę gorenje i nie polecam. Bardzo szybko połamały się plastikowe elementy i drzwiczki przy zamykaniu niemiłosiernie skrzypią. Nie pomaga żadne smarowanie. Znajomi maja taka samą lodówkę i te same usterki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu