Forum

Kuchenne porady

poszukuję sprawdzonego przepisu na pielmieni syberyjskie

  • Autor: vena1980 Data: 2006-08-17 16:51:44

    Właśnie powróciłam z urlopu w Karpaczu, gdzie w bistro Aurora jadłam niebiańskie pielmieni(e) syberyjskie. Poszukuję przepisu na cudowne jadło:))). Były podane z wyciśniętym czosnkiem i jakimś sosem winnym. A farsz.... w życiu nie jadłam pyszniejszych pierożków. Pomóżcie!!!

  • Autor: smakosia Data: 2006-08-18 10:56:11

    Pielmieni
    55 min, 8 porcji
    1 porcja 370 kalorii

    Składniki:
    - 50 dag mąki
    - 1 jajko
    - sól
    - 1/4 l wody
    - po 20 dag wołowiny i wieprzowiny
    - 1 cebula
    - 2 ząbki czosnku
    - łyżka masła
    - pieprz
    - olej do głębokiego smażenia
    - 10 dag śmietany

    Mąkę przesiać, wysypać na stolnicę, nożem zrobić wgłębienie, wbić całe jajko, dodać 1/4 łyżeczki soli, wlać wodę, wyrobić gładkie, dość elastyczne ciasto.

    Mięso opłukać, osączyć, pokroić na kawałki, zemleć z czosnkiem, dodać posiekaną i podrumienioną na maśle cebulę, wyrobić z 4-5 łyżkami wody, solą i pieprzem.

    Ciasto rozwałkować, szklanką wycinać krążki, kłaść na nich kulki uformowane z masy mięsnej, złożyć na pół, zlepić dokładnie brzegi.

    Pierożki gotować w osolonym wrzątku 5 minut, od kiedy wypłyną, osączyć, kłaść na rozgrzany tłuszcz, usmażyć na rumiano, podawać ze śmietaną.

    Niestety nie jest to przepis sprawdzony. Może jednak będziesz miała ochotę zaryzykować i zrobić...

  • Autor: vena1980 Data: 2006-08-18 10:58:55

    Dzięki, jak wypróbuję, to napiszę jak wyszło:)))

  • Autor: smakosia Data: 2006-08-18 11:07:23

    Powodzenia! Nie ukrywam, że jestem ciekawa czy wyjdą choć trochę podobne do tych, które Cię oczarowały

  • Autor: cuma Data: 2006-08-20 08:01:14

    Niestety nie mam sprawdzonego przepisu, ale zawsze mi się wydawalo, że pielmeni, to pierożki z surowego mięsa tylko wołowego. Pozdrawiam.

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2006-08-18 14:08:39

    Poterzebuje trochę czasu,żeby zdobyć oryginalny i sprawdzony przepis od mojej siostry,wiem tylko tyle,że te pierogi faceci zabierali surowe do chlebaków,kiedy zimąszli szli w tajgę ,pierogi zamarzały a oni takie mrożone gotowali sobie w kociołku nad ogniskiem w wodzie ze stopionego śniegu.

  • Autor: vena1980 Data: 2006-08-18 18:49:39

    Czekam na przepis, Droga Kucharkolitewska:))

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2006-08-20 20:06:01

    Skł.Ciasto:50 dag mąki,jajko,sól,1/4 lwody. Farsz:Po 20 dag wołowiny i wieprzowiny,cebula (posikac i podsmazyć na łyzce masła).Mięso zmielić z czosnkiem,dodać cebulę,4-5 łyżek wody,sól,pieprz wyrobić,formować kulki do pierogów.Wyrobić ciasto,nadziewac farszem,zlepić,zagotować.Podsmazyć na oleju,polać śmietaną.

  • Autor: BOŻENA Data: 2006-08-20 23:14:08

     Robi się  mniejsze pierogi objętościowo od polskich.Jajko dodalabym raczej do farszu.Po zagotowaniu i wypłynieciu pierogow należy je potrzymac w wodzie i gotować na bardzo małym ogniu trochę dlużej niż normalne ponieważ farsz  jest z  mięsa surowego.Wypływa z nich "sok"po przekrojeniuSą bardzo smaczne ja podaje  z cebulka przesmażoną i jak smakuja z kapustka zasmażaną

  • Autor: BOŻENA Data: 2006-08-20 23:17:17

                                                                                                                                             Robi się  mniejsze pierogi objętościowo od polskich.Jajko dodalabym raczej do farszu.Po zagotowaniu i wypłynieciu pierogow należy je potrzymac w wodzie i gotować na bardzo małym ogniu trochę dlużej niż normalne ponieważ farsz  jest z  mięsa surowego.Wypływa z nich "sok"po przekrojeniuSą bardzo smaczne a ja podaje  z cebulką smażoną

  • Autor: dorka Data: 2006-08-20 23:29:29

    Co kto lubi, mi sie smakują, farsz odchodzi od ciasta, twarde toto, zdecydowanie wolę z ugotowanego i przemielonego mięsa.

  • Autor: BOŻENA Data: 2006-08-20 23:43:35

    zgadzam sie nie wszystkim smakuje .Polecam pomieszać obydwa miesa  czyli surowe z gotowanym,

  • Autor: vena1980 Data: 2006-08-21 12:49:35

    Nie wiem jak były zrobione te, co jadłam, ale farsz był mięciutki i soczysty:)

  • Autor: vena1980 Data: 2006-09-03 16:02:14

    Smakosiu, dzisiaj wypróbowałam Twój przepis na pielmieni. Wyszły super. Wcale nie trzeba było gotować dłużej bniż 5 min. Wyszły delikatne i miękkie. Ciasto wyszło elastyczne i dobrze się sklejało. Polecam!!!

  • Autor: smakosia Data: 2006-09-04 10:22:12

    O! Cieszę się, że mogłam "celnie" pomóc. Szkoda tylko, że to nie mój przepis, ale oczywiście wiem co miałaś na myśli :-) . Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu