Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Do MANI'A ....!!!

  • Autor: Janek Data: 2006-08-18 21:39:52

    Przestan sie może wygłupiac i postaraj sie, tak jak w jednym z Twoich poprawnych "wystepow " nie kaleczyc na siłe SWOJEGO OJCZYSTEGO JEZYKA, chyba ze .. zmien wowczas miejscowosc  lub ja wykasuj  w swojej "wizytowce" ...
    To juz nie dowcipy tylko perwersja ...obstrukcyjna!!!
    Zwroc uwage, ani razu nie uzylem niektorych polskich liter, a tresc jest zrozumiala, mam nadzieje, dla Ciebie.
    Mimo wszystko, poozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia przy powielaniu "dowcipow".
    Janek

  • Autor: ekkore Data: 2006-08-18 22:11:32

    A może byś tak jednak zastanowił się nad tym co wypisujesz!!!! Nawet jeżeli dziewczyna robi błędy ortograficzne nie Tobie jest oceniać i publicznie jej to wytykać w tak jawny sposób. To nie szkoła podstawowa. zawsze można to zrobic w sposób dużo bardziej delikatny - indywidualnie przez maila lub za pośrednictwem moderatorów.

    A jak już całkiem nie podoba Ci się pisownia, nie zaglądaj, nie czytaj - istnieje funkcja ignoruj!!!!

  • Autor: bahus Data: 2006-08-18 22:31:47

    W tym momencie popieram ekkore...ma rację. Janek opamiętaj się
    Bahus 

  • Autor: Janek Data: 2006-08-18 22:39:06

    Jeżeli ktoś pomimo naszych próśb-uwag, ignoruje nas i w dalszym ciągu kaleczy język umyślnie ...to wybacz nie zasługuje na "delikatne traktowanie",
    w dniu dzisiejszy w jednym z komentarzy znów "pseudobłędy", nie poprawione przez nikogo.
    Ekkore, chyba nie powinnaś Ty i reszta moderatorów czekać na nasze "zgłoszenia".

    Ostatnie Twoje zdanie pominę ...bez komentarza.
    Tak trzymaj
    Chyba dojdzie do bana na mnie.
    Trudno, jeśli pozwalamy na ... lekceważenie zasad, złośliwe kaleczenie języka to ...
    Janek

  • Autor: ekkore Data: 2006-08-18 22:47:42

    Nie zauważyłam nowych wypowiedzi Manii, zarówno w przepisach, jak i na forum, wszystko odnosi się do tego co było. Nie masz do końca nigdy pewności czy ktoś robi to celowo czy samo wychodzi.
    a poprawianie błędów - nie podejrzewam żebyśmy dysponowali nadmiarem czasu, aby śledzić na bieżąco przepisy i pojawiać się w nich błędy - konkretny link może być pomocny. Zaznaczam przy tym, że w komentarzach nie ma możliwości poprawiania błędów.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-08-18 22:49:04

    no Janek, zaszalales:)

    ale tak powaznie, to biorac pod uwage pewne fakty, a mianowcie, iz uzytkownik Maniaa mieszka za granica od lat 8, jak rowniez, iz emigracja nastaplila w wieku 18 lat...stwierdzam, iz albo przebywala wsrod Polakow mowiacych gwara i pisze tak jak slyszy (nie wiem czy jasno sie wyrazilam), albo to czysta podpucha. Sama poczatkowo stanelam w obronie tej osoby, ale po dalszej refleksji jestem sklonna do opcji nr 2. Mysle, ze jest to kolejne wcielenie, tym razem damskie, bylego uzytykownika. Ciekawe dlaczego mysle ciagle o tym samym, skadinad swietnym kucharzu, tylko o nieco specyficznym dowcipie?
    Dlatego tez proponuje, odpuscmy sobie, gdyz ta osoba prawdopodobnie syci sie teraz naszymi szarpaninami slownymi, czerpiac z tego niezla satysfakcje.
    Pozdrawiam z zalanego deszczem Flensburga:)

  • Autor: Sweetya Data: 2006-08-19 08:28:31

    zgadzam się z Tobą Maddalenko w 100 %!!!
    ktoś tu sobie robi jaja ze wszystkich.....;)))

  • Autor: till Data: 2006-08-19 23:12:57

    Właściwie to wszyscy jesteśmy podejrzani o to , ze jesteśmy uzytkownikiem Maniaa...a ci , którzy urodzili się przed 1989 dodatkowo jeszcze o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa ...;)))))

     

  • Autor: mini.is Data: 2006-08-22 01:01:56

    witam:)....za granica mieszkam od 18 lat...wyjechalam z kraju z rodzicami ..majac lat 15... i jak widac nadal pisze po polsku:)...i to bez wiekszych bledow....wiec jak mozna zapomniec polski po 8 latach?:)
    no ale coz..nie mnie oceniac:)
    pozdrawiam

  • Autor: till Data: 2006-08-22 07:59:21

    Myślę , że zapomnieć nie można tak łatwo , ale jak się wyjściowo ma problemy , to wyjazd nie jest pomocny w szlifowaniu ortografii .

  • Autor: pandora Data: 2006-08-19 12:40:58

     No cóż, każdy ma taki dowcip, na jaki go stać; nic na to nie poradzimy.
    Powiem tylko, że zewsząd dobiegające głosy w obronie robiących błędy sprawiają, że coś mi tu trąci poprawnością polityczną i - co gorsza - działaniami w stylu Wielkiego G.   Równajmy w dół!!! Każdy ma jakiś sposób weryfikacji ludzi - tylko większość się do tego za nic nie przyzna, bo "nie wypada" (albo i co inne...). Mnie natomiast nie zależy na popularności - dość mam szacunku dla siebie, żeby się chcieć wszystkim przypodobać - dlatego odważę się napisać, że jedną z moich metod klasyfikacji ludzi jest poprawność ich języka - jako wypadkowa wykształcenia i oczytania. A dyslektyka po błędach poznacie...(i są to zupełnie inne błędy, nie wynikające z ignorancji).
     pozdrawiam Janku, p.

  • Autor: ekkore Data: 2006-08-19 14:24:22

    pandora - tu akurat zgadzam się z tobą, że ludzi ocenia się po sposobie pisania i wypowiadania się. to właśnie wypadkowa wykształcenia i oczytania. jeżeli dana osoba nie odpowiada nie utrzymuje się z nią kontaktów - niemniej na forum jesteśmy mieszanką wykształcenia, charakterów, zawodów. I nie chodzi o całkowitą akceptację tych co robią błędy a jedynie o nie wytykanie ich palcami publicznie. jeden robi błędy specjalnie, ot tak, aby było śmieszniej, inny ma problemy lub nie ma wykształcenia, zna język polski tylko ze słuchu. Nigdy nie wiemy na jaki przypadek trafimy. czy będzie śmiał się w duchu, że rozgorzała sztuczna dyskusja, czy też będzie to osobnik słabszy psychicznie dla którego taka publiczna krytyka będzie równoznaczna z odrzuceniem.
    więc może trochę więcej tolerancji, tej prawdziwej - czyli nie jestem zwolennikiem, nie podoba mi się, ale toleruję

  • Autor: pandora Data: 2006-08-19 22:11:06

     Kochana, ale ja przecież nikomu nic nie komentuję - a niech se ta piszo jak chcom. Nie czytuję tego po prostu i wszyscy są zadowoleni. Personalnie się nie przyczepiam, chodzi mi jedynie o mój punkt widzenia, a chyba mogę sobie na taki pozwolić (?). Nie wydaje mi się, żebym coś obraźliwego napisała.
    pozdr.p.

  • Autor: malina Data: 2006-08-19 22:33:17

    Użytkownik pandora napisał w wiadomości:
    > ... a niech se ta piszo
    > jak chcom.

  • Autor: Janek Data: 2006-08-19 23:00:21

    ...
    Janek

  • Autor: lajan Data: 2006-08-20 07:41:00

    salenie milo waz sie cyta. do loboty a ne do dyskótownia

  • Autor: Janek Data: 2006-08-20 21:00:53

    To nie Ty, to tata cyta cytaty Tacyta.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2006-08-21 20:41:34

    niekiedy jednak Mania się zapomina i używa polskich znaków " Zupa z pora i z mielonym- świetna na imprezy, w tym przepisie zapomniala się więcej razy

  • Autor: till Data: 2006-08-21 21:39:39

    Jeszcze raz napiszę : Mania zarówno na forum jak i w przepisach robi błędy , które za jej wiedzą i zgodą są poprawiane . Dajcie już spokój dziewczynie ...

  • Autor: ekkore Data: 2006-08-22 07:44:48

    te polskie czcionki to moje i Till.... zresztą pisałam o tym w drugim wątku odnośnie poprawnej polszczyzny

  • Autor: bahus Data: 2006-08-22 15:38:07

    Powiedzieliśmy dosyć. Temat uważam za zamknięty.
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu