Forum

Gawędy o jedzeniu

prażuchy

  • Autor: dankarz Data: 2006-09-04 19:16:34

    Poszukuję przepisu na prawdziwe prażuchy, kiedyś jadłam ale nie potrafię zrobić a były takie pyszne, mam nadzieje że mi pomożecie pozdrawiam wszystkich dankarz

  • Autor: Sweetya Data: 2006-09-04 21:40:33

    nie bardzo wiem Danusia-czy o to Ci chodzi-ale znalazłam coś takiego- http://www.adamchciuk.republika.pl/przepis1.html

  • Autor: dankarz Data: 2006-09-05 11:12:55

    Dzięki Aga-te prażuchy też znalazłam, pewnie smakują wybornie tylko kuchni z paleniskiem brak, pozdrawiam serdecznie dankarz

  • Autor: aryt Data: 2006-09-05 09:08:30

    A może o to chodziło

    Prażaki
    Składniki:
    ziemniaki - 1 kilogram
    garść mąki pszennej - najlepiej z pełnego przemiału

    Przepis:
     Ziemniaki (w ilości uzależnionej od głodnych brzuchów) ugotować.
    Ugotowane do gara.
    Obficie posypać mąką (ilość garści mąki uzależniona ściśle od ilości ziemniaków w garze).
    Teraz poprosić o pomoc jakiegoś głodnego siłacza, bo jedna osoba trzyma gar za uszy, a osoba druga ugniata ziemniaki z mąką (takim narzędziem z dziurkami) - bardzo energicznie przez kilka minutek, aby powstała masa ziemniaczana. Ugniatanie nie może się zbyt przedłużać, żeby ziemniaki nie wystygły w tym czasie.
    No i to już wszystko!

    Nakładamy je łyżką umoczoną w jakimś tłuszczyku. Wybornie smakują z młodą kapustką.
    A prawdziwe, zimne, wiejskie kwaśne mleko to dodatek niezbędny!!!
    No i pogoda upalna! I zacieniony ogródek... 

  • Autor: dankarz Data: 2006-09-05 11:11:07

    Dzięki Aryt właśnie o to mi chodziło, o takich prażuchach myślałam, właściwie ogród jest , młoda kapucha też, no i mleko się znajdzie, pozdrawiam serdecznie i dziękuje dankarz

  • Autor: estanish Data: 2006-09-05 11:19:59

    Jeszcze ja się wtrącę. Prażuchy jadam najczęściej do kapuśniaka . Pychota no i tak syte że nie trzeba drugiego dania. Polecam wrzucać prażuchy do głębokiego tłuszczu są chrupiące i całe złociste. Trzeba je tylko dokładnie osączyć . Życzę smacznego Ewa

  • Autor: marinik Data: 2006-09-05 13:38:21

    OOOO tak tak - jak dla mnie - właśnie z kapuśniakiem a same prażuchy okraszone tłuszczykiem z chudymi skwareczkami i cebulką.

  • Autor: dankarz Data: 2006-09-05 14:53:33

    Ewa napewno spróbuje również smażone na głębokim tłuszczu no i koniecznie z kapuśniakiem pozdrawiam dankarz

  • Autor: kamilka Data: 2006-09-13 11:50:45

    Ja robie tak samo tylko zamiast maki pszennej ,baje make ziemniaczana.Pozdrawiam.

  • Autor: iwona_do Data: 2010-02-13 19:16:06

    Mój tato, jak żył, prosiłam by często mi te prażuchy robił. Ale tato robił je z maką żytnią (za PRL-u załatwiał w młynie lub u gospodarza). Były fantastyczne i smakowały beztroskim dzieciństwem. Oczywiście ze skwarkami z boczku.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-02-13 21:36:10

    Tez daje make ziemniaczana i polewam skwareczkami z boczku i cebulka zesmazona :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu