Forum

Gawędy o jedzeniu

Kulki z ziemniaków

  • Autor: asiaff Data: 2006-09-20 10:00:33

    Szukam przepisu na takie kulki które się robi z ugotowanych ziemniaków,dodaje się do nich mąke i smazy w głębokim tłuszczu.Zostało mi ziemniaków z wczorajszego obiadu i myśle co z nimi zrobić,kiedys takie kupowałam w makro.Próbowałam tez sama je robić ale w czasie smażenia pekały i normalnie strzelał tłuszcz po ścianach.Może przepis był nie tego,jeśli macie jakieś wypróbowane to podajcie przepis.Dzięki

  • Autor: MonikaK Data: 2006-09-20 10:39:29

    Ja mam przepis na określoną ilość ziemniaków, więc w zależności ile Ci zostało tak dobierz proporcje

    20 ziemnianków
    2 zółtka
    4 łyżki mąki ziemniaczanej
    sól, pierzprz

    WYKONANIE; ziemniaki ugotować -zemleć w maszynce lub bardzo dokładnie podusić - jak wystygną dodać w/w składniki  i wymieszać na jednolitą masę 
    Formować kluki, obtaczać w bułce tartej i smażyć w głębokim oleju na złoty kolor. Są pycha !!!

  • Autor: asiaff Data: 2006-09-20 11:16:23

    Dziekuje o to właśnie mi chodziło.

  • Autor: emiloos Data: 2006-09-20 11:48:01

    Jak zostało Ci ziemniaczków zrób ziemniaczki księżnej odpowiednio zmieniając proporcje: http://wielkiezarcie.com/przepis5163.html

    Pychotka.

  • Autor: estanish Data: 2006-09-20 17:19:36

    A ja proponuję pyszne prażuchy . Była dyskusja na ten temat na forum . A przepis jest prosty: do gorących ziemniaków puree dodajemy mąki a potem na tłuszcz. Ja wrzucam do głębokiego ale są różne szkoły i smaki. Wada prażuchów to to że ziemniaki muszą być gorące ale nie wiem co jest gdy się je podgrzeje. Pozdrawiam Ewa

  • Autor: Bada Data: 2006-09-20 18:09:15

    ale ja nie bardzo rozumiem jak dodac maki i ile i jak dalej pepimy jakies kulki czy inaczej . dzieki za odpowiedz.

  • Autor: Kasia cz Data: 2006-09-20 19:07:39

    a ja do ugotowanych ziemniakow, zmielonych lub dobrze ugniecionych dodaje make, jajko,wegete. Wyrabiam, lepie placuszki, obtaczam w jajku i bulce tartej i na patelnie. Do tego robie sosik pieczarkowy i jedzonko gotowe.

  • Autor: estanish Data: 2006-09-21 17:51:06

    Ja robię tak: gorące ziemniaki ubijam tak że sąrównomierną masą takie puree. Dodaję do nich mąki ja niestety gotuję na oko ale chodzi o to żeby kulki,którelepimy trzymały się .Ewa

  • Autor: alisia Data: 2006-09-20 20:57:00

     Ja robię wg tego przepisu, uwielbiam je, nawet ostatnio robiłam na komunię swojej córki:
    1 kg ugotowanych ziemniaczków
    4 jaja
    2 szkl mąki
    sól do smaku

    Ziemniaki przepuścić przez praskę, oddzielić zółtka od bialek i dodac je do ziemniaków, dodać sol i mąkę-wymieszać.
    Białka ubić na sztywna pianę następnie dodać do masy ziemniaczanej i lekko wymieszać.
    Nabierać łyżeczką i smażyć na rozgrzanym tłuszczu. One nie wychodzą idealnie okrąglutkie, ale sa takie ,,stworkowate"
    Polecam

  • Autor: asiaff Data: 2006-09-20 22:45:56

    Właśnie o to mi chodzi,kiedyś takie jadłam na swoim weselu i od tego czasu ich poszukuje.Miałam kilka przepisów ale one zawsze mi pękały w tym tłuszczu i dosłownie strzelały a środek wypływał.Do dzisiaj nie wiem co robie nie tak że zawsze pękają.Ale dziękuje wszystkim za superowe przepisy,wszystkie wypróbuje.

  • Autor: Sweetya Data: 2006-09-21 16:14:21

    ja mam coś takiego,ale tu nie dodaje się tylko mąki- http://wielkiezarcie.com/przepis15553.html
    Z wierzchu mają chrupiącą skórkę,a w środku coś a'la piuree ziemniaczane;)

  • Autor: gosik Data: 2006-10-18 15:51:08

    Ja robię ciasto jak na kluski śląskie, tzn. ziemniaki gotuję, przeciskam przez praskę, wkładam do miski, wyrównuję, dzielę na 4 części, jedną część wyjmuję i kładę na resztę, a w to miejsce wsypuję mąkę ziemniaczaną i dodaję jajko. Wyrabiam ciasto, kulam z niego malutkie kuleczki wielkości orzecha laskowego. Nie obtaczam w niczym, wrzucam na głęboki olej i smażę jak frytki. Polecam jako dodatek do mięs. Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu