Forum

Gawędy o jedzeniu

Spróbowałam przyprawy "garam masala" (dla tych co jej nie znają)

  • Autor: smakosia Data: 2006-10-06 09:13:24

    Stwierdziłam, że muszę się z Wami podzielić moim nowym, smakowym doświadczeniem. Wiele razy zetknęłam się z nazwą "garam masala" ale jakoś nie natknęłam się na to w sklepie więc odpusciłam sobie. Ostatnio jednak podczas zakupów w Niemczech trochę buszowałam po sklepie z oryginalnymi produktami japońskimi i kupiłam tę mieszankę przypraw (mimo, że pochodzi ona raczej z kuchni indyjskiej). Wczoraj zrobiłam pierś z indyka  wg. własnego przepisu (trochę na sposób indyjski) i zwyczajnie zachwyciłam się. Ta przyprawa daje fantastyczny, odmienny smak. Szperając w internecie zorientowałam się, że taką mieszankę można zrobić sobie samemu, jeśli ktoś jej nie może kupić. Tak zachwyciłam się tym nowym doświadczeniem, że serdecznie Wam polecam. Kto nie zna "garam masala" niech pokusi sie na nowe, kulinarne doświadczenie. Warto!

  • Autor: marinik Data: 2006-10-06 09:21:22

    W pełni się zgadzam.
    A w ramach uzupełnienia polecam także TANDOORI masala. To także swoisty unikat.

  • Autor: maria Data: 2006-10-06 10:29:26

    to ja wam podam orientacyjne proporcje na tę mieszankę ( masala) ;
    2 łyżki kuminu
    2 łyżki nasion kolendry
    2 łyżeczki mielonego czarnego pieprzu
    1 łyżeczka mielonego kardamonu
    1 łyzeczka mielonego imbiru
    1/8 łyzeczki mielonego cynamonu
    1/8 łyżeczki mielonych gożdzików
    1/8 łyżeczki utartej gałki muszkatołowej

  • Autor: emiloos Data: 2006-10-06 13:12:33

    Przepis na garam masala jest przepisem "pływającym" czyli ile osób tyle przepisów na tą mieszankę.

    Proponuję także poczytać ten wątek: http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=17644&post=17644

    Jest tak kilka innych przepisow na garam masala :-)

  • Autor: Janek Data: 2006-10-10 22:08:44

    Ciekawy przepis znalazłem:
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Ja...

  • Autor: Janek Data: 2006-10-10 22:12:48

    Chyba chciałem coć "powielic"...kasuję.
    Ja...

Przejdź do pełnej wersji serwisu