Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Tort dla diabetyka- jaki??

  • Autor: Joleńka26 Data: 2006-10-13 15:04:15

    Mam prośbe. Chciała bym zrobić dziadkom na 50 rocznicę ślubu tort. Problem w tym ze oboje są cukrzykami i nie bardzo wiem co wymyslic. Nie chciała bym żeby później go odchorowali. Nie wiem czy wystarczy zastąpić produkty ze zwykłego tortu na diabetyczne. No i wogóle - czy takie kremy ze śmietaną w roli głównej to się nadają.  Bardzo prosze o odpowiedź osoby które mają w tej kwestii dowiadczenie.
    Pozdrawiam cieplutko

  • Autor: Iglosik Data: 2006-10-13 16:43:14

    Moja córka jest "landrynką" czyli choruje na cukrzycę I stopnia insulinozależną, nosi pompę insulinową. Dzięki temu urządzeniu może jeść prawie wszystko choć i tak ograniczamy ją mocno. Wszystko słodzimy jej FRUKTOZĄ czyli cukrem pozyskiwanym z owoców, jest mniej kaloryczny. Proponuje Ci byś poszukała przepisów na desery dla diabetyków, jest ich mnóstwo, poza tym z pewnością tutaj znajdzie się kilka osób z dobrymi pomysłami, tutaj zawsze można liczyć na pomoc. Życzę powodzenia!. I dużo zdrowia dziadkom!!!

  • Autor: ekkore Data: 2006-10-13 17:56:58

    w przepisach dla diabetyków znalazłam to http://wielkiezarcie.com/przepis16663.html.
    Spróbuj skontaktować się z Glumandą (ma podane gg)- ona powinna sporo wiedzieć o cukrzycy (kojarzy mi się, że to ona zainicjowała pomysł działu dla diabetyków)

  • Autor: Glumanda Data: 2006-10-13 18:37:52

    Hej Jolenko, zanim ty mnie znalazlas to ja juz sie sama melduje.
    Wszystkie te przepisy, ktore ja podala w moich z uwaga ze nadaja sie dla lucdzi chorych na cukrzyce mozesz zaserwowac twoim dziadkom.
    Moj tort jogurtowo-owocowy nadaje sie super bo mozesz wszystkie "slodkie skladniki" zastapic cukrem dla diabetykow i ono moga wtedy tez miec swoja
    przyjemnosc na slodko. Tluszcze musza sami potrafic ocenic, na ile moga sobie pozwolic.
    Ten przepis pochodzi od mojej, nie zyjacej juz przyszywanej Babci, ktora miala pod tym wzgledem doswiadczenie. Przepis ten zostal nawet wydrukowany
    w ksiazce z przepisami sluchaczy radiowych, jako szczegolny - bo da sie go robic na dwa sposoby dla wszystkich i z mylsa o diabetykach!

    P.S. Corka mojej kolezanki, tez jest chora na cukrzyce (mlodziencza) dla niej robilam moje ciasto bez jajek i bez maki.

  • Autor: Joleńka26 Data: 2006-10-16 09:23:08

    Dziękuje, kochani jestescie:). Dziekuje zwłaszcza Glumandzie za przepisy z których napewno skorzystam. Wymyslilam ze zrobię tort z jagodami, które zwłaszcza babcia uwielbia:) Pozdrawiam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu