Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co robić z daliami ?

  • Autor: bahus Data: 2006-10-16 21:55:37

    Moje dalie (georginie) w tej chwili cudownie kwitną. Czytałem, że trzeba wykopać karpy...co trobić ? Wykopać czy jeszcze poczekać?
    Bahus

  • Autor: makusia Data: 2006-10-17 00:27:57

    witaj ja tez mam dalie i kwitną pieknie, poczekaj do pierwszych przymrozków, jak zaczna marznac listki , wtedy wykopuję pozdrawaim Madzia :))

  • Autor: ewu Data: 2006-10-17 07:55:22

    Ja zawsze czekam na pierwszy przymrozek - szkoda ich wyrywać bo teraz tak pięknie kwitną. Mały przymrozek wcale im nie zaszkodzi. Ja od kilku lat tak robię i kwitną co roku pięknie. Jak je wykopię to wkładam w kartony i do piwnicy

  • Autor: estanish Data: 2006-10-17 09:35:54

    Trzeba zwrócić uwagę ,że musimy chować karpy w miejsce suche i chłodne.Dobrze je wsadzić do suchego piasku lub trocin,Ewa

  • Autor: bahus Data: 2006-10-17 14:56:36

    Faktycznie jak je kupowałem wiosną to były w trocinach..
    Bahus

  • Autor: mlena Data: 2006-10-17 18:42:20

    Bardzo dobre rozwiązanie przechować dalie w trocinach, ale z pewnością wystarczy włożyć do kartonu i do piwnicy. Zapewniam przetrwają i to w niezłej kondycji. Tak robię juz od wielu wielu lat. Nawet te dalie niskie jednoroczne też przechowuję. Karpy ich są bardziej delikatne i czasami z wiosną są podeschniete, ale po posadzeniu i obfitym podlaniu wypuszczaja pedy i pięknie kwitną. Mlena

Przejdź do pełnej wersji serwisu