Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Eksperymenty na działce

  • Autor: elianna Data: 2006-10-19 00:37:52

      Dwa lata temu znajoma powiedziała mi jak zrobić z białych margaretek różowe - wyszły piękne , może ktoś zna jeszcze jakieś sposoby na zmiane ubarwienia kwiatów.

  • Autor: kremowa Data: 2006-10-19 09:18:27

    Jak byłam mała babcia farbowała białe gożdziki farbką do bielizny /wychodziły takie pstrokato niebieskie-robiło się to przy pomocy grzebienia i szczoteczki do zębów/.W szkole na przyrodzie barwiliśmy białe kwiatki wrzucając do wazonu /do wody/ kolorowe farbki,atrament,/udało nam się zafarbować białą różę prawie na czarno/wychodziły wszystkie kolory tęczy.Myślę ,że i barwniki spożywcze się sprawdzą.Rewelacyjnie barwi też krepina/taka do prac plastycznych /barwiłyśmy nią nawet ubrania,szczególnie ładnie barwił się tiul/.Najlepiej wychodzą białe gożdziki i róże/spróbuj sposobem z grzebieniem/rozcińczonym tuszem lub atramentem w róznych kolorach np.rózowym i niebieskim,efekt zaskakujący!takiego nie uzyskasz barwiąc wodę/.Końcówkę róży trzeba zmiazdzyć  lub je naciąć.Bardzo ładnie barwi się kwitnący krwawnik /choć to teraz nie pora/,świetnie wygląda w bukietach.Fajna zabawa!

  • Autor: maniuś Data: 2006-10-19 09:03:48

    Użytkownik elianna napisał w wiadomości:
    > Dwa lata temu znajoma powiedziała mi jak zrobić z białych
    > margaretek różowe - wyszły piękne , może ktoś zna jeszcze jakieś sposoby na
    > zmiane ubarwienia kwiatów.

    to zdradź tajemnice tego zabarwienia pozdrawiam

  • Autor: dorota40 Data: 2006-10-19 10:02:27

    Popieram Maniusia...zdradz!

  • Autor: kremowa Data: 2006-10-19 10:05:41

    Barwę różowych hortensji,można zmienić na niebieską podlewając je ałunem sodowym.

  • Autor: elianna Data: 2006-10-19 15:10:57

     Między rabatki z margaretkami wkopać pokrojone w ćwiartki buraki ćwikłowe zabieg przeprowadzić jesienią powtórzyć wiosną. Dzięki za podpowiedzi, może ktoś jeszcze zna jakieś sposoby?.

Przejdź do pełnej wersji serwisu