Forum

Kuchenne porady

czy ktos sie zna na wloskich gnochi?

  • Autor: kasia d Data: 2006-10-19 13:48:31

    czy gnochi to tak jak nasze kopytka?
    z czm wy jecie koppytka, bo ja chyba od czasow szkolnych ich nie jadlam.. hehe

    kupilam w supermarkecie promocja byla i tylko teraz  nie wiem co z tym zrobic.. znaczy sie podobno mozna to potraktowac jak paste i podac z jakims sosem na bazie pomidorow, ale mi to jakos nie pasuje... no nie wiem...



    dzieki!

    x.

  • Autor: Malena Data: 2006-10-19 13:59:01

    Gnochie, to wloskie kopytka.  Ja podaje je do gulaszu, w ogole do mies w sosie. Robie tez je tak: podsmazam cebulke na masle, posypuje vegeta, nastepnie dodaje gnochie i posypuje tartym serem, calosc mieszam az do rozpuszczenia sera. Mozna je rowniez podawac jako paste. Nadaja sie rowniez do wszelkiego rodzaju zapiekanek.

  • Autor: kasia d Data: 2006-10-19 14:45:18

    no i z gulaszem bedzie! dzieki wielkie!!! :)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-10-19 14:04:22

    Gnochi sa podobne do kopytek. Ciasto jest z kartofli, maki, jaja i czasem dodatkiem parmezanu, Podgrzac na parze do tego sos jaki sie lubi. Jednym z klasycznych jest ze szpinaku i sera plesnowego lub pomidorowy. Mozna gniochi rownierz podsmazyc z cebulka i boczkiem lub podac z sosem miesnym. Mozliwosci jest sporo - mozna traktowac jak kopytka a jesli sa bez parmezanu podac na slodko z maselkiem i cukrem. Powodzenia w gotowaniu!

  • Autor: kasia d Data: 2006-10-19 14:46:26

    ha.! a wlasnie mi przypomnialas ze jak mala bylam to wlasnie kopytka na slodko przewaznie jadalam... z maselkiem... mniam... slinka cieknie.. :)

    dzieki za pomysly!

  • Autor: marinik Data: 2006-10-19 14:29:24

    kurna - jaka PASTA ???????
    Toż to makaron chyba ma być a nie jakaś tam pasta??????

  • Autor: kasia d Data: 2006-10-19 14:49:38

    och przepraszam ze urazilam, nie zamierzone to bylo, tak z rozpedu napisalam nawet o tym nie mysalam bo ja w anglii mieszkam i tu jakos tak przyzwyczailam sie do mowienia na wszelki makaron pasta - z wloskiego...

  • Autor: Uretan Data: 2006-10-19 17:57:21

    Tu jest kłopot językowy Mariniku. U wynalazców (we Włoszech) "maccaroni" jest jedną z odmian pasty. Ponieważ jest to krajanka, to u nas przyjęło się jako ogólna nazwa cienkich kluseczek z mąki i jaj. Prawdę mówiąc "pasta" jest dobrą nazwą, bo oznacza wszelkie gotowane produkty mączne - z jajem, ziemniakami, itd.

  • Autor: josephine Data: 2006-10-19 19:40:13

    na rozgrzane maslo wrzucic pare listkow rpzmarynu do tego czosnek przecisniety przez praske chwile podsmazyc i wrzucic w to ugotowane moga tez juz byc ostudzone gnochi dodac pieprz i sol do smaku. ja pdpalam do tego rolady z piersi z indyka z parmezanem i szpinakiem. goscie byli zachwyceni

  • Autor: Ewa Zaniewska Data: 2008-09-08 14:32:02

    Witam
      Gnochi jest typową potrawą włoską podawaną z pesto.Wystarczy ugotować tak jak kluski i wymieszać z pesto (ja najbardziej lubię zielone z szyszek pini)oraz posypać tartym parmezanem .

     Ja bym chętnie zrobiła domowe Gnochi ale nie mam przepisu,jeśli ktoś takowy posiada to będę wdzięczna.

    Pozdrawiam
    Ewa

  • Autor: Ewa Zaniewska Data: 2008-09-08 14:32:11

    Witam
      Gnochi jest typową potrawą włoską podawaną z pesto.Wystarczy ugotować tak jak kluski i wymieszać z pesto (ja najbardziej lubię zielone z szyszek pini)oraz posypać tartym parmezanem .

     Ja bym chętnie zrobiła domowe Gnochi ale nie mam przepisu,jeśli ktoś takowy posiada to będę wdzięczna.

    Pozdrawiam
    Ewa

  • Autor: smakosia Data: 2008-09-08 17:36:22

    http://kulinaria.foody.pl/strony/1/i/764.php Tutaj znajdziesz wiele przepisów.

Przejdź do pełnej wersji serwisu