Forum

Kuchenne porady

czy to się uda?

  • Autor: Wykopalisko Data: 2006-11-05 20:03:19

    wymyśliłam, że porobię sobie porcje rosołowe tz: umyte surowe mięsko i odpowiednia porcja obranych, umytych i pokrojonych warzyw zamrożone razem.
    gdy będę chciała zrobić rosół to wrzucę taką zamrożoną paczkę do garnka, zaleję wodą i ugotuję. myślicie, że się to dobry pomysł?

  • Autor: małgoska Data: 2006-11-05 20:17:22

    nie mam pojecia, ja bym sie obawiala ze warzywa "przejda" za bardzo zapachem miesa ale na punkcie zapachow jestem troche przewrazliwiona, mysle ze najlepiej bedzie jak wyprobujesz a potem napiszesz co z tego wsyzlo pozdrawiam

  • Autor: smakosia Data: 2006-11-05 20:18:23

    Sądzę, że możesz śmiało porobić takie porcje.

  • Autor: basia19 Data: 2006-11-05 20:25:11

    Ja też myślę, że śmiało możesz sobie takie porcje razem zamrozić.

  • Autor: Glumanda Data: 2006-11-05 20:34:53

    Potwierdzam, ze powinno wyjsc ok. Na pierwszy raz sprobuj nie za duzo tych porcji zebys nie byla potem rozczarowana gdyby jednak nie wyszlo tak jak sobie wymyslilas! A moze porobisz male paczuszki z jarzynami do rosolu i male paczuszki z miesem rosolowym? Powodzenia.

  • Autor: wiewioreczkamala Data: 2006-11-05 20:43:06

    zeby nie ryzykowac tez bym tak zrobila. osobno mieso i osobno warzywa. tez bardzo porecznie i tak jakos estetyczniej ;)

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2006-11-05 20:34:16

    Fajny pomysł!Mysle jednak,że w praktyce powinnaś z takiego pakietu najpierw wyjac i ugotować mięso,zwłaszcza wołowe,a dopiero gdy ono zmięknie dorzucić warzywa.

  • Autor: Olina Data: 2006-11-05 20:45:37

    Możesz spróbować,ale......ja racze radziłabym zamrozić mięso i jarzyny osobno,ja tak robię ,ale twój wybor.
    Ataki dobry rosół nalepszy ze sweżych warzyw o które niestety w zienie nie łatwo:)

  • Autor: Aleex Data: 2006-11-05 21:28:01

    Potwierdzam - zamrozić możesz spokojnie i porcje mięsa rosołowego, i warzywa do rosołu, ale... popakuj je w oddzielne woreczki - nie razem! Nie jest wskazane ze względów higienicznych (i względów bezpieczeństwa), aby pakować w jedno opakowanie mięso i warzywa. Potem z łatwością włożysz do wody porcję mięsa i porcję warzyw - no i otrzymasz smaczny rosołek. Pozdrawiam :)))

  • Autor: eewag Data: 2006-11-05 22:51:25

    a mnie mama zawsze uczyła, że kuraka przed gotowaniem na nim rosołu należy rozmrozić, bo będzie mętny... czy to nieprawda? bo ja jednak zawsze rozmrażam, a autorka tematu chce zamrożone wrzucać do gara :)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-11-06 08:54:51

    Hejka, ja czesto wrzocam zamrozone i jest ok.Tylko wkladam do wrzacej wody. A miesko i jarzynke tez bym osobno mrozila.

  • Autor: eewag Data: 2006-11-06 18:20:50

    oo, to chyba tez zacznę tak robić i nie będę się bawić z rozmrażaniem mięsa ;-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu