Forum

Pomysł czy Problem?

Poszukiwane ...z rabarbarem

  • Autor: minczin1 Data: 2007-05-11 08:55:46

    I co??Nie zrobię dziś ciasta z rabarbarem??Nie drukowałam wcześniej przepisu,bo wiedziałam,że w każdej chwili mogę to zrobić,a tu masz czarna dziura.W wyszukiwarce jest trochę przepisów,ale nie ma tego,którego szukam.Nie wiem kto był autorem,pamiętam tylko,że były zdjęcia m.in.rabarbaru gotującego się w garnuszku.Może ktoś posiada ten przepis??Proszę o przepis,bo inaczej "kołtun mi się wykręci".

  • Autor: inga_m Data: 2007-05-11 09:42:21

    Jesli chodzi o przepis Alidab (a tak sadze) to chyba go nie ma :((

  • Autor: Elek Data: 2007-05-11 10:21:23

    Przepis alidab - mam nadzieję ,ze nie będzie mi miała za złe ,że go tutaj podaje :

    Placek z rabarbarem

    Ciasto :
    3 szklanki mąki
    1 margaryna lub masło
    4 żółtka
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1/2 szklanki dobrej kwaśnej śmietany

    Nadzienie :

    1,5 kg rabarbaru
    40 dkg cukru ( można dać 35 dag ,ale nie mniej , bo będzie za kwaśny)
    1 budyń śmietankowy rodzinny na 1l mleka , lub 2 budynie na 1/2 l(razem na 1 l )

    1-2 łyżki bułki tartej lub ( jeszcze lepiej ) pokruszonych biszkoptów .

    dzień wcześniej pokroić rabarbar w kostkę , zasypać cukrem i zostawić co najmniej na 12 godzin , najlepiej na noc .
    Po tym czasie odcedzić -a na soku ugotować budyń ,nie dodając juz cukru.
    Do jeszcze ciepłego budyniu dodać rabarbar , wymieszać i nadzienie gotowe .

    Następnie tłuszcz posiekać z mąką , dodać resztę składników i zarobić ciasto.
    Podzielić na pół . Wyłożyć jedna część do formy,posypać bułką tartą , następnie dajemy rabarbar i na wierzch drugą część ciasta.
    Po upieczeniu posypać cukrem pudrem lub polukrować .

    -----------------
    Tyle  przepis - a ode mnie : ciasto pychotka !!

  • Autor: minczin1 Data: 2007-05-11 11:34:27

    Eleczku,jesteś wielka.To jest właśnie to.Dzięki,dzięki,dzięki.Precz z kołtunem.

  • Autor: kajajak Data: 2007-05-11 09:50:07

    Ja tez chcialam zrobic to ciasto. Prosze pomozcie!!!

  • Autor: teresa55 Data: 2007-05-11 10:05:59

    Ja też bardzo proszę, /to był przepis Alidab,/ juz nawet kupiłam rabarbar. Zniknąl nawet z ulubionych.

  • Autor: teresa55 Data: 2007-05-11 10:31:31

    Dzieki Elek, jestes jak zwykle niezawodna. Własnie o to ciasto chodziło. JESTEŚ WIELKA  !!!!!!!

  • Autor: Elek Data: 2007-05-11 11:02:05

    Cała przyjemność po mojej stronie !! Jak co - to jestem do usług w miarę moich mozliwości !!

Przejdź do pełnej wersji serwisu