Forum

Kuchenne porady

Kwas chlebowy

  • Autor: lucka33 Data: 2007-05-17 07:05:42

    Mam pytanie czy ktoś może mnie oświecic ?
    W sklepie zobaczylam wlasnie kwas chlebowy w butelkach myslalam ze to jakis dziwny trunek , zapytalam sprzedawce o niego i o dziwo powiedzial ze jest on dobry i zdrowy do picia . Czy ktos wie czy on jest zeczywiscie zdrowy ? a jak tak no na co ?
    Bo to dziwne do mnie troche zeby ten kwas szlo pic .

  • Autor: alman Data: 2007-05-17 08:03:11

    nie wiem na co jest dobry, na pewno zdrowy do picia no i bardzo dobry /oczywiście nie wiem czy ten który spotkałaś jest dobry, ale musisz spróbować/

  • Autor: Janek Data: 2007-05-17 09:56:00

    Witaj, chciałem Ci krótko opisać zalety tego napoju ale zanlazłem cosik takiego co szerzej i autorytatywnie pomoże Ci w podjęciu decyzji:
    http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=69

    Pozdrawiam
    Janek

    P.S.
    Obok mleka jest to mój ulubiony napój, tylko własnej produkcji lest lepszy.

  • Autor: lucka33 Data: 2007-05-17 10:13:50

    Z tego winika ze to cudowny napoj .
    Janku a mozesz mi powiedziec jak go zrobic w domu samemu ?
    I jeszcze jedno pytanko ? czy dzieci moga ten kwas pic , bo w tym artykule nic na ten temat nie bylo

  • Autor: Janek Data: 2007-05-17 10:24:38

    Śmiało mogą pić. Ja ten napój poznałem mając ok 3-4-ch(!) lat.Nie cierpiałem ( i do dziś) żadnych napojów gazowanych, oprócz naturalnych, mineralnych.
    Po obiedzie ...fajnie się po nim "bekało"
    Przepis ...robię "na oko" ale chyba gdzieś jest taki przepis, każdy jest dobry bo to: chleb razowy woda,troszkę drożdzy i czaem dodatki ziołowo-zapachowe (wg gustu i smaku).
    Postaram sie odnaleźć, cierkawe czy nie ma w naszym "księgozbiorze" WŻ.
    Pozdrawiam
    Janek

    P.S.
    Uzupełniam, jest przepis, nawet Olimpiakosa-Bahusa.
    Wpisz w naszą wyszukiwarkę: kwas chlebowy
    J.

  • Autor: lucka33 Data: 2007-05-17 15:28:39

    Janku bardzo dziekuje za odpowiedz

  • Autor: cailleach Data: 2007-05-17 12:41:49

    Zdrowy jest, ma duzo wit. z grupy B, tylko z tymi sklepowymi to trzeba uważać, bo kiedyś znalazłam słodzony aspartamem i z mnóstwem aromatów i tylko z nazwy był chlebowy... A do zrobienia domowego trzeba mieć chleb bez polepszaczy z tego co wiem. Czy ktos robił z jakiego bądź i wyszło? Bo z normalnym chlebem bywa problem...

Przejdź do pełnej wersji serwisu