Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Trawa

  • Autor: Mari Data: 2007-05-21 09:34:08

    Wczoraj skosilam trawe na dzialce,czesc wysypalam na kompost,czesc poszla pod drzewka owocowe i krzaki porzeczek. Mam pytanie - poniewaz dzis bedzie koszona druga czesc dzialki - czy mozna ta skoszona trawa "podsypac" truskawki i maliny? Truskawki pieknie wyczyscilam z chwastow i moze ta trawa zabronilaby ponownemu
    zarosnieciu w ciagu kilku dni? Mam wrazenie ze ktorys z panow-WZetowcow pisal cos o zuzyciu skoszonej trawy ale watek zginal a ja nie pamietam.Pozdrawiam. 

  • Autor: mamawiesia Data: 2007-05-22 07:22:59

    co prawda nie jestem Panem-wużetowcem ale mogę ci powiedzieć że jak najbardziej możesz dać trawę pod truskawki, nie zatrzyma to specjalnie rosnących chwastów (no może będą rosły troszeczkę wolniej), ale z całą pewnością trawa pod truskawkami ochroni je od zabrudzenia ziemią :))
    pozdrawiam Wiesia

  • Autor: Janek Data: 2007-05-25 19:57:20

    I zrobisz poważny błąd, ponieważ trawa jest jeszcze wilgotna, możesz doprowadzić do pleśni na owocach.
     A  przy okazji pytanie: czy w trawie nie było łodyżek z nasionami(?) ... jeśli tak to posiałaś sobie trawę (oby tylko trawę!) pod krzewy. Trawę po skoszeniu należy wrzucić do kompostownika, a nie traktować jako podściółkę (pod truskawki stosuje się sieczkę słomianą lub słomę ale nie siano(!),  a już nigdy trawę jeszcze świeżo skoszoną ( z powodu jw.!). Jeśli już chcesz stosować podściółkę pod truskawki, to lepiej korę z drzew iglastych nie za drobno pokruszoną. Ja stosuję korę również pod różami i lawendą, wokół drzewek owocowych też sypię korę.
    Kora zatrzymuje wilgoć, uniemożliwia wzrost chwastom.
    Pozdrawiam
    Janek

  • Autor: mamawiesia Data: 2007-05-28 07:53:51

    hmmm..... nie wiedziałam że można kosić mokrą trawę??
    ja osobiście podsypywałam trawę pod truskawki i nie miałam żadnej choroby, a tak wogóle to przy obecnej pogodzie skoszona trawa po jednym dniu robi się zółta i wygląda jak sianko
    pozdrawiam Wiesia
    oczywiście każdy ma swoje rady i porady......

  • Autor: Mari Data: 2007-05-28 09:39:39

    Mamowiesia, trawe podlozylam pod krzaki truskawek zanim przeczytalam wypowiedz Janka. Mam juz pierwsze czerwone owoce, ladnie wygladaja na tym sianku.
    Urodzaj w tym roku slabiutki bo swiezo posadzone, chyba 4 stare krzyczki zostawilam a reszta to tegoroczne sadzonki. Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu