Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

kwitnienie trawy

  • Autor: iwona10 Data: 2007-05-29 16:09:09

     Chciałam sie kogoś doradzić może ktoś tez miał taki dylemat. Chodzi mi o to że na działce zasiałam w tamtym roku trawę. Była dosyć mizerna, ale stopniowo zaczyna sie rozkrzewiać. Przyszło mi do głowy żeby trawa zakwitła i żeby nasiona trawy sie wysypały. Tym sposobem doszło by do samozasiania. Nie wiem tylko kiedy te nasiona sie wysypią, a trawa rośnie i trzeba ją kosić ( jest tego z 25 arów ).  Może ktoś coś wie na ten temat.

  • Autor: alman Data: 2007-05-29 17:10:22

    Im więcej /częściej/ będziesz kosić, tym będzie bardziej gęsta. "Samosiew" trawy to zły pomysł /moim skromnym zdaniem/.

  • Autor: Ave Data: 2007-05-29 20:21:51

    Ja tez mysle, ze lepszym rozwiązaniem jest koszenie przez które zmusza sie trawe do wzrostu i wzmacnia ją. A zagęszczac możesz poprzez dosiewanie - tam gdzie będzie jej mniej.

  • Autor: aki Data: 2007-05-29 22:36:15

     Często kosić ,zasilić i podlewać, a trawa z dnia na dzień będzie bardziej gęsta i ładniejsza.

  • Autor: iwona10 Data: 2007-05-30 08:35:59

    zdawało mi się że z tym samozasianiem to dobry pomysł, ale chyba jednak nie. Co do podlewania to chyba raczej mało możliwe bo działka jest dość duża i podlewałabym i końca nie byłoby widać.

  • Autor: Janek Data: 2007-05-30 17:48:02

    Faktycznie samozasiew to bardzo zły pomysł. A co do podlewania to ustaw kilka zraszaczy. Ustaw na stałe ... i tylko odkręcasz jeden kran (tylko koszty <> przekalkuluj).
    Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu