Forum

Galeria

Moje ulubione miejsce...:)))

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 18:13:34

    Chciałam Wam pokazać moje kwiaty na działce. Nie mam "specjalnych okazów" - niektóre są bardzo pospolite ale ale bardzo wdzięczne...
    Najbardziej lubię wiosnę w porze kwitnienia wszystkich cebulowych a tulipany zdecydowanie są na pierwszym miejscu.

    Tak było na mojej działce na początku maja:



    Tak było na działce wczoraj :
    Jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia lecz mimo braku umiejętności starałam sie pokazać choć trochę urody ukochanych roślin :)))

  • Autor: dana39 Data: 2007-05-30 18:22:19

    pękne kwiaty! a tulipany... brak słów:)

  • Autor: smakosia Data: 2007-05-30 18:45:48

    Powaliłaś mnie na łopatki! Cudeńka! Istne cudeńka! Jesteś bardzo skromna twierdząc, że Twój "kwietnik" jest nieoryginalny. Ech! Gdybym ja miała tyle pieknych kwiatów, to bym sprzedawała sąsiadom bilety wstępu żeby mogli je oglądać ;-)Zdjęcia zrobione z sercem i dlatego miło się ogląda. Moje szczere gratulacje. Ps. A co to są za kwiatki, te na drugim zdjęciu (takie białe, drobne)?

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 19:07:46

    Smakosiu - miło mi,że kwiaty sie podobają :)) Moja działka nie wyróżnia się niczym szczególnym - nie jest jakoś specjalnie zaprojektowana ale mam dużo kwiatów i praie zawsze coś kwitnie - dominują te, które rosły w ogródku w moim rodzinnym domu. Tulipany,piwonie, orliki, irysy  a latem róże ; nie może tez zabraknąć tych jednorocznych ;lewkonii, lwiej paszczy, maciejki, mieczyków i oczywiście astrów i wiele innych.  Mogę podziwiać ich urodę (bez makijażu !) prawie bez końca !
    Smakosiu , te białe kwiaty są wieloletnie i kupiłam je parę lat temu na rynku od babci, która twierdziła,że jest to "lewkonia zimująca" - jaka jest ich właściwa nazwa - nie wiem. Pozdrawiam serdecznie :))

  • Autor: smakosia Data: 2007-05-30 19:29:47

    Tak mnie zauroczyła ta "lewkonia zimująca", że będę jej szukała. Ciekawe czy znajdę? A może ja też kiedyś trafię na taką babcię z kwiatkami i wtedy "zaszaleję" całą gębą. Wykupię ile się da :-) Poszperałam przez chwile w googlach, ale tam piszą tylko o "lewkonii jednopędowej".

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 20:02:40

    Jak znajdę chwilę czasu, to też spróbuję zidentyfikować tę moją "lwekonię" :)))

  • Autor: makusia Data: 2007-05-30 18:37:58

    sliczne zdjęcia alidab :)) aż oczy sie śmieją , też kocham kwiaty :))) pozdrawiam Madzia

  • Autor: jasia Data: 2007-05-30 19:09:27

    Śliczne kwiaty  - duży musisz miec ten ogród...

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 19:25:02

    Jasiu - to złudzenie :))) Moja działka jest mała, ma niecałe 3 ary  ( w tym jest domek). Poza kwiatami mam parę drzew owocowych , porzeczki, agrest , borówki,maliny i truskawki i oczywiście trawnik. Resztę niepodzielnie zajmują kwiaty. To dla nich zrezygnowałam z typowych grządek z warzywami (częściowo ze względu na ślimaki) i nie żałuję... Pozdrawiam :))

  • Autor: asia1975 Data: 2007-05-30 19:12:48

    Przepiękne te Twoje kwiatki!!!Kiedy mój ogródek będzie tak pięknie wyglądał.Napisz mi proszę,czy wszystkie cebulki co roku wykopujesz i ponownie sadzisz jesienią,czy też może zostawiasz je w ziemi?Pytam,bo jestem" początkująca" -jesienią posadziłam moje pierwsze cebulki i nie wiem za bardzo co teraz z nimi zrobić?A spotkałam się już z różnymi opiniami.Gorąco pozdrawiam

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 20:20:17

    Asiu, jezeli posadziłaś cebulki jesienią, to w tym roku ich nie wykopuj. Ja nie wykopuję częściej niż raz na 2-3 lata, chyba,że chcę zmienić im miejsce. Wobec tego w tym roku masz spokój. Pozdrawiam :)))

  • Autor: asia1975 Data: 2007-05-30 20:56:23

    Bardzo dziękuję za radę!

  • Autor: appetita Data: 2007-05-30 19:53:27

    Cuda, cuda cuda!!! Ja kocham orliki a Twoje tulipany, piwonie...ach brak mi słów pierwsza klasa piękności!!! Nie omieszkam pokazać Twoich zdjęć tacie (zapalony działkowiec) to mu szczęka opadnie...

  • Autor: alidab Data: 2007-05-30 20:06:21

    Dziękuję,  tulipanów rzeczywiście miałam dużo... a orliki zdecydowanie faworyzuję ale daleko mi z kolorami do tych, które rosły w babcinym ogródku :)))

  • Autor: Ave Data: 2007-05-30 22:56:37

    No własnie mnie szczęka opadła... az na podłogę. Naprawdę cudnej urody te kwiatki naszej Ali, cudne. Widać rękę wspaniałej ogrodniczki. Gratuluję z całego serca tak pieknej działki.

  • Autor: nadia Data: 2007-05-30 21:53:40

    Piękne kwiaty i piękne kolory, od razu na duszy robi się weselej! :o)

  • Autor: dankarz Data: 2007-05-30 23:06:03

    Alu, kwiaty są prześliczne i masz ich dośc dużo na działce, uwielbiam piwonie i też mam białe i rózowe jak Ty, co tu dużo gadać - jesteś świetną ogrodniczka i kucharka oczywiście też, pozdrawiam serdecznie danka

  • Autor: miauka Data: 2007-05-31 01:22:02

    przepeknie masz w ogrodku, milo popatrzec i pocieszyc choc troszke i choc na zdjeciach :)

  • Autor: monia00 Data: 2007-05-31 06:50:32

    Bajkowo !!! Za taki piekny ogrod naleza sie wielkie brawa ... Jestem pod wielkim wrazeniem ...
    A ktore kwiaty to orliki ?

  • Autor: alidab Data: 2007-05-31 08:19:39

    Monia - orliki są na zdjęciach : 3,4,5 i 6  (na tych z końca maja). Występują w różnych kolorach i są moimi pupilami :)))

  • Autor: monia00 Data: 2007-05-31 17:09:53

    Piekne ... znam te kwiaty tylko nie wiedzialam ze tak sie nazywaja ... pozdrawiam

  • Autor: alidab Data: 2007-05-31 08:35:09

    Dziewczyny - dziękuję Wam za wszystkie symatyczne słowa. Może nie ma się czym chwalić ale wierzcie mi, że ja te roślinki bardzo, bardzo lubię i z wielką przyjemnością obserwuję jak rosną, kwitną i jak kolorowo potrafią odwdzięczyć się za opiekę.
    Miło,że Wam także się podobają  - myślę, że jeszcze nie raz pochwalę się nowymi kolorami na mojej działce. Pozdrawiam serdecznie :)))

  • Autor: luckystar Data: 2007-05-31 13:36:53

    Alu, co tu duzo mowic stworzylas sobie piekny kawalek nieba na ziemi......nic wiec dziwnego, ze to Twoje ulubione miejsce.
    Piekna ta dzialka i tyle !!!! A tak nawiasem mowiac to czy jest cos czego nie potrafisz robic???? Buziaczki :))

  • Autor: Rosa Data: 2007-06-01 09:32:00

    Stworzyłaś piękne miejsce na ziemi - gratulacje ,jak tak się przyglądam Twojemu ogródkowi to widzę ile jest braków w moim

  • Autor: Elek Data: 2007-06-01 09:51:58

    alidab --- masz naprawdę cudowne kwiatki !!
    jak widzę nie tylko mnie one urzekły !!
    Miałam kiedyś działkę to i wiem ,że kwiatki ( i nie tylko ) wymagają troski nio i poświęcenia im sporo czasu , dlatego z całego serca gratuluję ich Tobie !!
    Też Ci troszke (tak pozytywnie ) zazdroszczę tej działeczki :):):)
    Zdjęcia sa super !!
    Pozdrawiam - Elek

Przejdź do pełnej wersji serwisu