Forum

Galeria

Balkoniczka czyli balkonowa ogrodniczka :)) powtorka

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-01 16:00:52

    Postanowilam odswiezyc moj watek na temat mojego balkonowego ogrodeczka.
    Dla przypomnienia, tak to wygladalo 4 tyg. temu:

    A tak wyglada dzisiaj:
    to moja kolekcja bardzo ostrych papryk. bazylia moje ukochane ziele.
    pomidor doniczkowy pierwszy owoc
    to pomidorki koktajlowe juz niedlugo zaczna zwisac
    i jeszcze raz ale troche wiecej truskawek.
    Ale sie nachwalilam ......

  • Autor: Shanna Data: 2007-06-01 16:10:21

    Az czuc zapach pomidorkow ;-)))) Ja niestety nie mam reki do roslinek, wiec pozostalo mi tylko wzdychanie do tych pieknych balkonow, dzialeczek i ogrodow, ktore przedstawiaja WZ-towcy.
    No i gratuluje Ci Marylko tych slicznych bratkow. Uwielbiam takie drobne kwiatki.
    Pozdrawiam.

  • Autor: madziorek Data: 2007-06-01 16:38:32

    ojejej przecudne te truskaweczki!! mniam mniam.... a bazylie tez uwielbiam i zawsze mam swieza w doniczce. Fajny ogrodeczek !!! pozdrawiam madziorek

  • Autor: Rosa Data: 2007-06-01 16:54:03

    Kurczę na myśl by mi nie przyszlo żeby chodować pomidory w skrzyneczkach -nieźle to sobie wykombinowałaś -bardzo podoba mi się twój ogródek ,całkiem niezła z ciebie,, balkoniczka ,, -gratuluję

  • Autor: monia00 Data: 2007-06-01 16:56:07

     Miesiac tylko a tu takie zmiany . Kwiaty rosna i truskaweczek coraz wiecej ...  niech wszystko rosnie i kwitnie w nagrode dla " balkoniczki " , i naszych oczu ...  pozdrawiam monika

  • Autor: Elek Data: 2007-06-01 17:15:39

    Marylko - ponownie gratuluję Tobie wspaniałej kolekcji tak kwiatów jak i owoców !!
    Muszę przyznać ,ze ja też mam na balkonie w tym roku truskawki pnące a i pomidorki koktajlowe !!
    Zastanawia mnie fakt ,że Twoje pomidorki rosna w skrzyneczce - czy nie za płytko mają ? ... a moze to właśnie tak ma byc ?
    Moje rosną sobie we wiaderku i muszę je podwiazac do palika :)
    Pozdrawiam serdeczniasto ........ tez "" balkoniczka"" :):):)

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 02:57:24

    Elku, ten pomidor na 4 zdjeciu (owoc na 5tym) to wlasnie tzw. balkonowy i one maja owoce normalnej wielkosci i sa w takich duzych plastykowych doniczkach (wiadreko). Natomiast te w skrzynkach na balkonie to wlasnie koktajlowe, ktorych mam dwa rodzaje: czeresniowe czyli karlowate krzaczki z okraglymi malymi owocami nie wymagaja podporek, rosna sobie jak popadnie czasem sie gdzies tam przechyla i wcale sie tym nie przejmuje; drugie to winogronowe to wlasnie te, ktore juz kwitna, te krzaczki sa o wiele bardziej delikatne i jak juz troche wiecej podrosna to sie przeginaja i zwisaja z balkonu (zobaczysz to na nastepnych zdjeciach), te maja owoce male i wlasnie takie podluzne w ksztalcie winogron, zreszta owocuja tez jak kiscie winogron. Ani jednych ani drugich nie musze podwiazywac. A czy maja za plytko ???? Nie mam pojecia, mam je juz 3 rok z rzedu i nigdy nie mialam problemu, wiec widocznie ten typ tak ma :))

  • Autor: Baśka Data: 2007-06-01 17:32:13

    Masz piękna bazylię,aż chciałoby się ją zerwać i zjeść z pomidorkami,ale na te musisz  jeszcze troszkę poczekać.Truskawki takie soczyste,kwiatki przepiękne.Szkoda,że trawa na balkonie nie rośnie.
    Tfu,tfu,za siebie żeby nie zauroczyć.

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 02:59:58

    Basiu, bazylia to moje ulubione zielsko, wrecz nie wyobrazam sobie zycia bez bazylii. Plasterek pomidorka, mozarelli, listek bazylii, sol, pieprz i oliwka to lepsze niz schabowy i bardzo czesto wlasnie robi za letni obiadek :)) Buziaczki !!

  • Autor: smakosia Data: 2007-06-02 09:33:49

    Toż to mój obiad! Twój też?! :-DDD

  • Autor: alidab Data: 2007-06-01 17:41:25

    Marylko, Twój balkonowy ogródek jest imponujący. Moje truskawki na balkonie jeszcze nie kwitną a u Ciebie już dawno po pierwszych zbiorach :))
    Widzę znajome kwiaty ; lobelie niebieskie i białe,  petunia pełna (chyba) a te w biało-czerwonej kompozycji to niecierpki ?
    Bardzo podoba mi się Twój balkon - jest czym oko pocieszyć i dla podniebienia uczta też w zasięgu ręki.  Z przyjemnością pooglądam kolejne fotorelacje . Buziaczki :)))

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 03:06:39

    Alu, wlasnie nie mialam pojecia jak sie nazywaja te niebieskie i biale a bardzo je lubie, tylko szkoda, ze rzadko wytrzymuja tutejsze upaly :(( Masz racje mam dwie doniczki petunii jedna bialo-czerwona i druga rozowo-fioletowa. Z ta bialo-czerwona to byla checa bo kupilismy to jako zestaw 3-kolorowy (bialy, niebieski i czerwony) czyli w kolorze flagi amerykanskiej, ale sie okazalo, ze widocznie Amerykanie nie bardzo wiedza jakie kolory ma ichna flaga, bo brakuje niebieskiego i tym sposobem mam flage POLSKA !!!! Ta bialo-czerwona kompozycja to wlasnie niecierpki, ktorej to nazwy nie znalam po polsku a teraz wiem , bo kiedys juz zidentyfikowala je Ave. Jak widzisz przy Was sie nie tylko gotowac naucze, ale i polski podszkole :)) Caluski - maryla

  • Autor: Kropcia Data: 2007-06-01 18:51:25

    Marylko cóż mogę powiedzieć: "zazdroszczę" Ci (ale tak zdrowo) talentu do kwiatków, owoców i warzyw.Ja niestety takowego talentu nie posiadam.Na szczęcie mam cudowną sasiadkę "Babcię", która dba o to, aby na naszym balkonie co roku rosły krakowiaki (nie wiem jak inaczej nazywają sie te kawiatki).Życzę Ci udanych plonów i zbiorów!!! Pozdrowienia!

Przejdź do pełnej wersji serwisu