Forum

Galeria

Kawalek Hawaii w NYC .....

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 15:00:39

    Dwa miesiace temu kupilam Hawajskie kwiaty .....hmmm kwiaty to za duzo powiedziane .....byly to po prostu 4 patyki, ktore nalezalo wsadzic do ziemi z nadzieja, ze cos z nich wyrosnie. Charlie popatrzyl na mnie z politowaniem w oczach, na patyki chyba nawet politowania zabraklo nie mowiac o jakiejkolwiek wierze czy nadziei....
    Ale jak przystalo na dobrego meza przyniosl donice, worek ziemi i wsadzil te "zalosne patyki" a ja dalej zastosowalam sie do instrukcji ......a patyki .....NIC ani drgna. I tak przez 2 miesiace, az tu nagle w ubiegly weekend ...... cos sie zaczelo dziac .....dzis jest to juz na tyle widoczne, ze postanowilam sfotografowac:

    I teraz dopiero mi warga podskoczyla, bede miala kawalek Hawaii na moim balkonie :))

  • Autor: Baśka Data: 2007-06-02 15:22:43

    Ty masz po prostu zielone ręce.Basia

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 15:26:34

    hahahahha Basiu, gdzie tam zielone....... te patyki przyszly z instrukcja prosta jak konstrukcja cepa....
    Problem w tym, ze toto po kilku latach moze urosnac do gigantycznych rozmiarow i nie moze byc na zewnatrz w temp. ponizej 50F wiec nie wiem co z tym zrobie, bo mieszkanie mam nie bardzo sloneczne.....ale o to bede sie martwic......potem ......jak zwykle :))

  • Autor: Baśka Data: 2007-06-02 15:36:02

    Próbuję z pelargoniami już któryś rok z rzędu i dopiero w teraz mam na balkonie całkiem ładne pelargonie.Daleko im jeszcze do tych na balkonie sąsiadki,ale te są moje.Ile ja się z nimi nabiegałam ;balkon parapet na oknie w pokoju,balkon,parapet w koło macieju.Zmiana pogody, ja na balkonie.....
     Będziesz miała za dużo,to po kilku latach potniesz i porozsyłasz WŻetowiczom,ustawiam się w kolejce.....ale jak piszesz będziesz się matrwić potem.Teraz fotografuj i wklejaj zdjęcia.

  • Autor: till Data: 2007-06-02 15:54:01

    Jak to co zrobisz- wyślesz je na Hawaje!!! Wytłumaczysz im, że to taki sentymentalny powrót do korzeni i po sprawie... :)))))))

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 16:02:32

    Till, pomysl nie glupi, ale .....myslisz, ze odesla na nastepne lato ????

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 16:08:41

    Przy okazji mam pytanie, czy ktos wie jak sie nazywaja te kwiatki po polsku???
    Mam je pierwszy raz spodobaly mi sie wlasnie te kwiatuszki takie slodkie i kolorowe.....wsadzilam je do doniczki razem z miniaturkami bratkow, ktore niestety zostaly zaatakowane w czasie naszej nieobecnosci prze stado (ogromne) mszyc i wlasnie zaczynaja wracac do zycia po kuracji opryskowej.....takie byly biedne, ze az plakalam nad nimi :(( Pisze to dlatego, ze na zdjeciu widac jakies zaniedbane, nedzne badylki ....

    Kto wie jak sie te kwiatki nazywaja ???? po polsku ????

  • Autor: Tekla Data: 2007-06-02 16:40:41

    Myślę, że to jest  kroplik inaczej Mimulus hybridus.

  • Autor: malina Data: 2007-06-02 16:42:26

    Plumeria, tak po polsku jak po łacinie Maryllo. Hawajczycy robią z tych kwiatów te naszyjniki, które nakładaja na biusty wszystkim turystom witanym na Hawajach. Podobno zapach oszałamiający mają (kwiaty, nie turyści).
    Zazdroszczę Ci, bo w Polsce to chyba nadal rzadkość. Interesowałam się tym jakiś czas wstecz, ale wtedy nie uświadczyłam ich w kraju.
    Niech Ci się darzą.

  • Autor: malina Data: 2007-06-02 16:51:39

    Ale Ci mądrze odpowiedziałam
    Przecież pytałaś o całkiem inne kwiatki, o których nie mam bladego pojęcia i powinnam się w ogóle nie odzywać.
    Wybacz gapiostwo.

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 17:02:55

    Nie przejmuj sie.....obysmy tylko takie problemy mialy ..... A z tym witaniem na Hawajach masz racje te naszyjniki pachna przecudnie i wogole jest to wspanialy gest to powitanie .....czlowiek jeszcze oszolomiony lotem a tu nagle cos tak milego ...bylam raz i bede ten zapach pamietac chyba do konca zycia.
    A moze jeszcze pojade zeby sobie odswiezyc ????? Kto wie????

  • Autor: Tekla Data: 2007-06-02 16:57:03

    Plumeria to te wsadzone do ziemi patyki, a te śliczne kwiatuszki to kroplik. Pozdrawiam.Tekla

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 16:59:53

    Dziekuje, Teklo ciesze sie, ze przy Waszej pomocy poszerzam moje polskie slownictwo. Takie rzeczy jak rosliny czy ptaki to jednak czlowiekowi ulatuja z pamieci.

  • Autor: smakosia Data: 2007-06-02 22:08:57

    Truskawki, pomidorki itp. cieszą ogromnie, ale jak człek sobie zafunduje trochę egzotyki we własnym "małym świecie", to radoche i satysfakcię ma nieziemską :-) teraz będę czekała na kolejne etapy Twoich "patyków". Moja "druga połowa" zaś zafundowała mi bambusy. Trzy "kompozycje" posadziliśmy na ogródku a jedną w wielkiej donicy balkonowej. Nie miałam pewności, czy się przyjmą, ale od półtora tygodnia obdarowują mnie takimi fantastycznymi, młodymi pędami, że aż piszczę z radości :-)

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 22:51:41

    No to super Smakosiu !!! Ciesze sie razem z Toba, a bambusy dodatkowo maja duza sile jesli chodzi o Fung Shui, wiec moze poczytaj i wykorzystaj je w domu jak sie tak ladnie rozrosna ....Buziaczki :))

  • Autor: smakosia Data: 2007-06-02 23:01:39

    A to mnie zaciekawiłaś z tą "siłą"... Masz może jakiś adres z informacjami na ten temat? Chętnie bym sobie poczytała tak z ciekawości.

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-02 23:29:38

    Wiesz sama musialabym poszperac, ale mysle, ze jak wrzucisz w google "fung shui" i "bambus" to ci wyskoczy duzo informacji.
    Ja teraz zabieram sie do szykowania obiadku, wiec nie mam czasu, ale sama chetnie odswieze wiadomosci. :))

  • Autor: smakosia Data: 2007-06-03 09:16:16

    No tak! Racja! A od czego jest google?! :-D Tutaj mozna o tym poczytać: http://www.efengshui.eu/bambus-remedium-feng-shui.htm

  • Autor: Elek Data: 2007-06-03 10:18:47

    Witaneczko :)))))

    http://www.efengshui.eu/bambus-remedium-feng-shui.htm

  • Autor: smakosia Data: 2007-06-03 10:47:49

    Miłego dzionka Elu :-) Jak zwykle buziaki za "zniebieszczenie" :-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu