Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

ślimaki i mrówki na działce

  • Autor: milunia Data: 2007-06-04 09:54:36

    Mam wieli problem.Pierwszy raz założyłam sobie ogródek i stąd  chyba mój brak wiedzy na ten temat.Wszystko fajnie wzeszło i fajnie rośnie ale cóż z tego, kiedy warzywa pożerane są przez ślimaki oraz oblepione przez mrówki. Szukałam w archiwach forum ale nic nie znalazłam.Może ktoś wie, jak się tego pozbyć?

  • Autor: maniuś Data: 2007-06-04 10:05:24

    zobacz ten wątek

    http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=77871&post=77871&offset=20
    pozdrawiam

  • Autor: milunia Data: 2007-06-04 10:12:05

    Oj Maniuś serdeczne dzięki,zaraz biorę się do czytania.Ja nie wiem, jak wy to tak szybko znajdujecie na tym forum?ja szukałam i nic.Pozdrawiam!

  • Autor: Barbara Data: 2007-06-04 12:01:58

    Moja mama przyniosła do ogrodu żabę i w ten sposób pozbyła sie slimaków,zrobiła dla niej wgłebienie z wodą i uzupełania wode w czasie suszy,żaba ma się dobrze.

  • Autor: alman Data: 2007-06-04 12:27:34

    Tak to prawda z tą żabą. U nas też są żabki, mieszkają byle gdzie, pojedyncze sztuki, ale są bo czasem wyskoczy taka nagle, no i faktycznie nie ma ślimaków, tzn nie ma w ilościach widocznych, jak też nie ma obgryzionych roślinek - na razie!!!

  • Autor: milunia Data: 2007-06-04 12:58:09

    Z tą żabą to też fajny pomysł,tylko jak ja kobieta mam ją pochwycić i co najgorsze dotknąć:):):):chyba zatrudnię mojego 5-letniego syna,on nie ma z takimi sprawami problemów:):):dzięki za radę,na pewno skorzystam.

  • Autor: didloo Data: 2007-06-04 21:42:54

    No to u mnie na działce jest pełna symbioza!!!   Są piękne żabki, jst pełno ślimaków, że o mrówkach nie wspomnę!!!  A ponieważ jestestem laikiem to myślałam że tak ma być!!!

  • Autor: klemens Data: 2007-06-04 22:39:15

    Jeżeli po roślinach intensywnie wędrują mrówki to ta roślina jest prawdopodobnie zaatakowana przez mszyce. Likwidując mszyce pozbędziemy się  również mrówek.

  • Autor: zosia Data: 2007-06-05 07:44:19

     Witaj milunia.
    Podsłyszany pomysł na ślimaki.
    Czy skuteczny ?.Trzeba sprawdzić.Ustawić kilka puszek po piwie,do puszek wlać 3łyżki piwa.Ślimaki powinny wejść do puszek w nocy.
    Mam też ślimaki w ogródku,dzisiaj będę eksperymentować.Piwo już mam.
    Na mszyce mam sposób sprawdzony.
    Rośliny zaatakowane mszycą posyp popiołem,mszyca spada z roslin.Powodzenia
    ,

  • Autor: milunia Data: 2007-06-05 12:04:01

    Dziękuje wam wszystkim,a ten pomysł z piwem to też niezły i na pewno go wypróbuję!Pozdrawiam!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-06-13 09:56:36

    To ze slimakami dziala na 100% ale niestety przyciaga tez slimaki od sasiadow....

  • Autor: isabelja Data: 2007-06-16 11:33:44

    Witaj milunia.
    Przepis na wyzbycie się i mrówek i mszyc(napewno są) i slimaków. Zrób z resztek cebul, czosnku i szczypiorku tzw. kiszonkę, ja robie tak: do pojemnika wrzucam takowe odpadki zalewam ciepłą wodą czekam około tygodnia aż pojawi się piana, przecedzam , wlewam do spryskiwacza i heja po roślinkach - wszystkich - nawet tych niezaatakowanych. Dobrym sposobem, na ślimaki, jest również sadzenie ziół np. kolendra, bazylia, cząber w towarzystwie sałaty, pomidorów, czy innych warzyw, które są smakołykiem dla ślimaków. One nie lubią intensywnego smaku i zapachu tych ziół. Ponadto odstraszysz krety i inne gryzonie

  • Autor: Ave Data: 2007-06-16 16:57:05

    dzieki za ciekawe informacje, napewno sie przydadzą

  • Autor: alman Data: 2007-06-17 12:17:53

    No jeśli chodzi o ślimaki i zioła /bazylia, cząber/ to moje nie bardzo się przejęły zapachem chyba - właśnie stwierdziłam, że bazylia jest poobgryzana.

Przejdź do pełnej wersji serwisu