Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Stałe ząbki ! -(kto posiada i wie......;))))

  • Autor: Sweetya Data: 2007-06-10 17:30:18

    Dziewczynki poradźcie mi -jak długo mogą wyrastać stałe ząbki u dziecka po wypadnięciu ząbka mlecznego???
    Czy zawsze jest tak ,że ząbek pojawia się praktycznie niedługo po wypadnięciu mlecznego ząbka,czy czasem zdarza się ,że trzeba dłużej czekać?
    Czy niepojawienie się ząbka po upływie 3-4 mies. od wypadnięcia poprzedniego to jakis powód do niepokoju i należałoby odwiedzić dentystę?
    Dzięki za rady!

  • Autor: asiaff Data: 2007-06-10 19:25:55

    Myśle że cię moge uspokoić,ja też myslałam że ząbki stałe rosna bardzo szybciutko a okazało się że nie.Mam syna pierwszaka, który jest właśnie na etapie wypadania mleczaków i tutaj moge stwierdzić że na jego drugie zeby czekaliśmy dość troche.Jedynki nawet dość szybko wyrosły,zajeło im to kilka tygodni ale na dwójki górne(bo dolne już wyrosły) czekamy już cztery miesiące i jeszcze nic nie widać aby coś tam było.A robiliśmy pare minut temu obdukcje paszczy :),nic się nie mart,na czas wyrosną.Pozdrawiam i miłego wieczorku życze.

  • Autor: piola Data: 2007-06-10 19:26:09

    My jeszcze nie na tym etapie, ale koleżanki córeczkom wypadły górne i dolne jedynki i bardzo długo wyżynały się nowe, na pewno trwało to około kilku m iesięcy zanim się pojawiły. myślę, że koło pół roku.

  • Autor: Sweetya Data: 2007-06-10 19:51:00

    Bardzo wam dziękuję za te wiadomości!
    Uspokoiłyście mnie zupełnie;)))Czekamy na stały ząbek już ok.4 mies.i zaczęłam się niepokoić-nawet już drugi mleczny zdążył wypaść -no i mamy super-szczerbatka w domu;)
    Odetchnęłam z ulgą-dzięki serdeczne!

  • Autor: luckystar Data: 2007-06-10 19:56:28

    Sweetya, a szczerbatki sa przecudne !!! Ostatnio na przyjeciu "przedweselnym" syna mojego meza (nienawide slowa pasierb, jakos brzydko mi sie kojarzy no i idze w parze z macocha) siostra panny mlodej zrobila filmowy montaz zdjec z zycia obojga mlodych i powiem Ci, ze wlasnie byly tam zdjecia panstwa mlodych jako "szczerbatkow" i chyba one wywolaly najwieksze owacje i rowniez lezke wzruszenia u rodzicow. Cos mi sie zdaje, ze pisze o tym, aby Cie namowic na uwiecznienie tego okresu....Pozdrawiam i ucalowania dla szczerbatka/ki - maryla

  • Autor: pandora Data: 2007-06-10 20:15:16

    my też uwieczniamy szczerbatka
     Synowi dolne jedynki wyrosły niemal natychmiast (nie minął tydzień, jak wyjrzały z dziąsła), natomiast na górne...czekamy już ponad dwa miesiące. Córka koleżanki jeszcze dłużej jest szczerbata - i na razie nic
    p.

  • Autor: Sweetya Data: 2007-06-10 20:20:36

    hehe czyli dokładnie tak samo-dolne jedynki już są -były praktycznie na zawołanie po wypadnięciu mlecznych-no i zakodowałam sobie że widocznie wszystkie tak szybko się pojawiają-ale górne jedynki postanowiły wyprowadzić mnie z błędu;))))
    oczywiście zdjęcia robimy tylko że nie zawsze udaje się namówić właścicielkę na szeroki uśmiech;)
    Dziękujemy Marylko!

  • Autor: gena Data: 2007-06-10 22:56:34

    Moja córka na górne jedynki czekała cały rok.

Przejdź do pełnej wersji serwisu