Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Fikus i Oleander mi wylysial!!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-06-13 09:53:48

    Kochani ostatnio jestem duzo w podrozach no a w domu corka powinna dbac o zielen ale... no chyba nie zadbala co mi jeden fikus w przeciagu tygod´nia zzucil wszystkie (oprocz jednej galezi)  liscie buuuu. Czy on jeszcze dojdzie do siebie? Szkodnikow nie widze ... Jak moge go uratowac?

    Jeszcze jedno. Oleander meza zostal juz na jesieni zaatakowany przez mszyce. Maz wytrul jakims chemicznym swinstwem ale....od tego czasu oleander pogubil liscie teraz stoi na tarasie i zal na niego patrzec, Mozna uratowac? Ja mysle ze ta trutka byla za mocna? Maz wygrzebal skads jakis proszek i nim posypywal liscie.

    No i jeszcze cytryna: kupilismy w kwietniu drzewko, Stalo w pokoju i zakwitlo co prawda ale cytrynki nie zzolkly lecz czesciowo opadly. Teraz od dwoch tygodni stoi na tarasie. Jak trzeba pielegnowac?

  • Autor: superka Data: 2007-06-14 20:24:14

    Mój oleander zrzucił wczesną wiosną wszystkie liście , wyglądał pewnie tak jak Twój , ale przycięłam pędy mniej więcej do połowy i teraz ma już dużo nowych , nie mówiąc o listkach. Możesz więc spróbowac zrobić to samo.
     A co do fikusa, to jeżeli jest to fikus beniamina to zapewne wypuści niedługo nowe liście , moje "beniaminy "latem często gubią liście gdy w domu jest półmrok ( żaluzje i rolety pozaciągane przed słońcem) .Może Twoja córka zrobiła to samo , a rośliny , nieprzyzwyczajone do małej ilości światła strciły liście. Przestaw je bliżej okna , na pewno pomoże.
      O cytrynach nic nie doradzę , nigdy ich nie miałam.Może roślinka aklimatyzuje sie na tarasie i niedlugo ruszy ze wzrostem. Pozdrowienia .

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-06-15 09:27:13

    superko bardzo dziekuje za Twoje cenne rady. Moze tem fikus faktyczne dlatego siadl bo on stoi w jadalni i tam b<la roleta do polowy opuszczona. Inny stojacy w salonie kolo okna zgobil tez troche ale duuuzo mniej.Tylko sie jeszcze zastanawiam kiedy przyciac tego oleandra teraz czy lepiej poczekac do jesieni czy wiosny? Pozdrawiam serdecznie !

  • Autor: isabelja Data: 2007-06-16 11:37:50

    witaj, słyszałam, że fikus gubi liście gdy stoi w przeciągu......po zmianie odrastają mu listki 

  • Autor: superka Data: 2007-06-17 20:27:46

    Ja przycięłabym oleandra teraz, do jesieni na pewno wyrosną nowe pędy .

Przejdź do pełnej wersji serwisu