Forum

Galeria

juka ogrodowa

  • Autor: Wróbelek Data: 2007-06-30 11:59:17

    Mma w ogródku 4, ale jedna zdecydowała się zakwitnąć.

    To zdjątka pare dni temu robione (na ostatnim zdjęciu Malućki):
                

    I zdjątka zrobione dzisiaj:
                   

  • Autor: alidab Data: 2007-06-30 12:07:55

    Piękne Te Twoje juki... Wiesz Wróbelku, ja zauważyłam, że w tym roku wyjątkowo pieknie kwitną juki albo wcześniej rosło ich znacznie mniej...
    Ja mam na działce jedną jukę kwitnącą, chociaż rośnie dopiero drugi rok i do największych nie należy. Oto ona :
    Kiedys w przydomowym ogrodzie (nie moim, niestety...) widziałam kilkanaście kwitnących juk, stałam jak zaczarowana...))))

  • Autor: Wróbelek Data: 2007-06-30 12:10:55

    Śliczna, moja jeszce nie ejst tak bardzo rozkwitnięta. Moi je zobaczyli na działce u CIoci jak byli. I tam t eż było ich sporo i wszystkie kwitły. Tak się rodzicą spodobał że kupili i posadzili 4. Mam nadzieje, że w przyszłym roku zakwitnie więcej.

  • Autor: rades Data: 2007-06-30 14:44:24

    moja juka zakwitła w ty roku po raz pierwszy,a mam ją juz 3 czy 4 lata ale zato wyrosła mąż mierzył i ma coś ok 2,3m,szkoda że nie mogę wstawić zdjęcia pozdrawiam

  • Autor: alidab Data: 2007-06-30 14:53:40

    Chyba jednak urodzaj w tym roku na kwitnące juki. :)))

  • Autor: Baśka Data: 2007-06-30 16:41:59

    Juka tak naprawdę jest piękna dopiero wtedy gdy kwitnie.Ma kwiaty podobne troszkę do dzwoneczków.
    Czy na balkonie udałoby się taką (no troszke miejszą)wychodować?

  • Autor: monia00 Data: 2007-06-30 17:28:44

    Wrobelku , ja mieszkam za oceanem i juki sa tu bardzo czestym gosciem w domowych ogrodkach.
     Moja sasiadka ma cztery takie juki przed domem i kwitna co roku . Sa wyzsze odemnie i przepieknie sie prezentuja .
    Ona co roku obcina lodyge z kwiatem i stare,dolne liscie .W tym roku wyciagala z ziemi calosc i porozdzielala na pare mniejszych ...

    Twoja juka jest sliczna i zycze zeby jeszcze zakwitly pozostale ...z pozdrowieniami monika

  • Autor: Rosa Data: 2007-07-01 07:51:27

    to prawda -juki są przepiękne gdy kwitną ,moje są jeszcze młode i jakoś nie chcą zakwitnąć ,ale jak zakwitną to spróbuję wstawić też zdjęcia ,pozdrawiam  - rosa

  • Autor: Bada Data: 2007-07-01 12:41:07

    kochani,czy wy czyms specialnie nawozicie juki,ja mam 4 lata,ale jeszcze nie zakwitla,kupilam jedna,na nastepny rok zrobily sie trzy ,ale nie kwitna,juz czasami mam ochote ich wykopac.

  • Autor: K6SIC6 Data: 2008-01-17 22:53:05

    Juka lubi wapno.Poczekaj jeszcze trochę ,z nimi tak czasami jest.Ja swoją rozsadzałam dwa lata temu i z pięciu rozsadzonych zakwitła tylko jedna.A ta juka ma około 10 lat i była wiele razy dzielona.Ponoć nie lubi być mocno zagęszczona.Muszę przyznąc, ze piękny to kwiat.

  • Autor: K6SIC6 Data: 2008-01-19 19:13:29

    znalazłam jeszcze zdjęcie mojej juki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu