Forum

Kuchenne porady

mikser,robot kuchenny,a może coś innego...

  • Autor: Beata500 Data: 2007-07-02 21:00:22

    Zepsuł mi się tradycyjy mikser.Czas na zmianę.Doradźcie co kupić.Może robot kuchenny?Zależy mi,żeby to nowe cudo wyrabiało ciasto,a pełnia szczęści,to wyrabianie ciasta drożdżowego.Proszę o pomoc.

  • Autor: kasia.terlecka Data: 2007-07-02 21:18:54

    ja kupilam obrzydliwie drogi mikser Artisan KitchenAid i wyrabia drozdzowe, buleczki, chlebek, miksuje, uciera.... jest super i do tego jak wyglada... polecam szczerze. 

  • Autor: Beata500 Data: 2007-07-02 21:31:33

    dziękuję,poszukam coś na temat tego urządzenia ,czasami warto drożej zapłacić,jeżeli wiemy,że warto.

  • Autor: dana39 Data: 2007-07-02 22:45:20

    właśnie zobaczyłam go w necie, super jest, tylko ta cena 250$

  • Autor: marchewka007 Data: 2007-07-03 08:48:30

    a może ten  http://www.nokaut.pl/roboty-kuchenne/robot-siemens-mk-55300.html

  • Autor: jasia Data: 2007-07-03 09:18:02

    http://www.nokaut.pl/roboty-kuchenne/robot-siemens-mk-55300.html i na niebiesko

  • Autor: Rosa Data: 2007-07-03 09:01:44

    Chyba jestem tradycjonalistką , bo pomimo posiadanego miksera -ciasto drożdżowe wyrabiam zawsze ręcznie ,ale gdyby popsuł mi się mikser ,to chyba zainwestowała bym w taki robot wielofunkcyjny po prostu do wszystkiego ,żeby mieć jedno dobre urządzenie do wszystkiego a nie wiele różnych ,które zajmują dużo miejsca ,ceny są też różne ,wiec chyba najpierw sprawdź w różnych sklepach ,żeby jednak nie przepłacać tylko np. za markę ,pozdrawiam  - rosa

  • Autor: Beata500 Data: 2007-07-03 09:30:22

    Dziękuję za pomoc.Na coś muszę się zdecydować.Wielofunkcyjne urządzenie to świetna sprawa,tylko co zrobić z tymi pojedynczymi,które zajmują tyle półek?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-07-03 10:38:00

    Ja mam od lat Robota firmy Bosch. Ma wiele zalet choc moze nie ma "wygladu"http://www.hoopla.pl/product_info.php/pid/1216/Robot_kuchenny_Bosch_Profi_Mixx_MUM_4655_z_Mozliwoscia_Rozbudowy/.
    Tu tylko przyklad. Ja zaczelam najpierw od systemu podstawowego to znaczy motor, miska z pokrywa i mieszadla. Swietnie wyrabia nawet bardzo ciezkie ciasta. Miska jest duza wiec i z kilograma maki mozna ciasto wyrobic.Jest stabilny a chodzi juz (czesto uzywany bez najmniejszej awarii od osiemnastu lat! Poniewaz pracowalam kiedys w biurze obslugujacej klientow Boscha wiem ze bardzo wiele tych mnaszyn chodzi i od lat trzydziestu bez problemu. Poniewaz wyglad robota pozostaje przez lata taki sam wierc do dzisiaj sa i beda czesci zamienne nawet do robotow z lat 60-siatych! Nie bylo wlasciwie skarg na motor jedynie najczescie na plastykowa pokrywke ktora nieraz potrafila peknac lub sie lekko brzeg odlamac przy upadku. Ale tro raczej problem kosmetyczny. bo i bez pokrywy mozna nim pracowac i pokrywe wlasciwie zakladam gdy wyrabiam ciasto z kilograma maki no bo wtedy zanim ciasto sie polaczy sila rzeczy w czasie mieszania maka moze sie rozsypac. Sa tez juz i nowsze ladniejsze modele z misa stalowa ale o ile wiem to motor (a to najwazniejsze) pozostaje bez zbytnich zmian bo jest po prostu niezawodny.

    Ja w nim robie doslownie wszystko : ciasta, kremy, pasztety, wyrabiam mieso na mielone, ubijam piane. Mozna dostac blender, zestaw do rozdrabniania - idzie blyskawicznie, maszynke do miesa...

  • Autor: mampiotra Data: 2007-07-29 13:32:14

    od roku posiadam zelmera fnomena i polecam go z całego serducha jest fantastyczny

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-29 14:03:15

    Jeżeli dysponujesz sporą kasą zastanów się nad termomixem. Nie dosyć, że zrobisz w nim praktycznie każde ciasto (te nowe mogą nawet wyrobić ciasto na faworki, chleb), wszystkie surówki, placki ziemniaczane - w minutę od obrania ziemniaków masz gotowe ciasto, zmielisz mieso, kawę, bułkę na tartę, cukier na puder, ser do zapiekanek, do tego możesz gotować - te nowe mają taką część, która pozwala na zachowanie cząstek warzyw, ugotujesz na parze lub tradycyjnie, zobisz przetwory - z kg owoców (dżemy) czy pomidorów (przecier) zważysz produkty. Ilość urządzeń - podstawa + metalowy garnek.

    ja swój mam 15 lat  - wtedy kosztował moją pełną niemiecką pensję (na nasze wolę nie przeliczać) i do tej pory ani razu nie żałowałam.

    A w innym przypadku albo jakiś robot (może nawet i zelmer) albo multi quick brauna (jeżeli tak się to pisze)

  • Autor: ella Data: 2009-12-11 13:53:39

    Narobiłam sobie ochoty tym robotem- ale gdzie moge go kupić mało kto prowadzi Kenwooda a w mojej mieścinie nikt

    Interesuje mnę Koszalin lub Słupsk no i żeby dawali na raty  - straszniesie napaliłam- pomocy

Przejdź do pełnej wersji serwisu