Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Wymeldowanie

  • Autor: agnieszka557 Data: 2007-07-07 12:01:02

    Jesteśmy z mężem po rozwodzie, mąż ma wyrok za znęcanie się psychiczne nad rodziną jednak nie byłam w stanie go wymeldować z mieszkania, mieszkanie nie jest własnościowe, ja byłam głównym lokatorem ( po ślubie to mąz wprowadził się do mnie, potem zamieniliśmy mieszkanie na większe), mąż dalej psychicznie się nade mną znęcał, więc zrzekłam się głównego logatorstwa na rzecz byłego męża żeby nie płacić czynszu i wyprowadziłam się do syna, teraz mąż chce mnie wymeldować i złożył zawiadomienie w urzędzie miasta, że nie mieszkam pod tym adresem. Czy ma prawo mnie wymeldować?

  • Autor: ABA Data: 2007-07-07 14:49:26

    Agnieszko wydaję mi się,że ma prawo poniewaz jesteście po rozwodzie i nie zamieszkujesz z nim.
    Bardzo zrobiłaś nieroztropnie zrzekając się praw głównego lokatora. Poradź się adwokata w tej sprawie, bo z tytułu, że posiadałas wczesniej mieszkanie powinno należec Ci się zwrot kosztów tamtego mieszkania i podział majatku, który nabyliście będąc w zwiazku małżenskim. Nie zaniedbaj tego. Myślę, że masz wszystkie dowody na to, że byłaś główną lokatorką mieszkania zanim pobraliście się i kto płacił wkład mieszkaniowy /członkowstwo/
    Jeżeli w tym Twoim mieszkaniu były meble i sprzet RTV i  masz paragony zakupu to też nalezy Ci sie zwrot.
    Walcz dziewczyno o swoje. Tym bardziej, że rozwód jest z jego winy. Tak zrozumiałam.
    Powodzenia ABA

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 14:56:52

    z tego co zrozumiałam to wyprowadziłaś i opuściłaś mieszkanie dobrowolnie??? czy zostałaś zmuszona do opuszczenia tego lokalu?
    Jeżeli dobrowolnie opuściłaś lokal i wyprowadziłaś się do syna to w świetle przepisów o ewidencji ludności mąż może Ciebie wymeldować udowadniając,że tam nie mieszkasz
    .Chcę nadmienić Agnieszko,że organ ewidencji ludności będzie brał pod uwagę faktyczny stan twojego zamieszkania obecnie, bowiem ewidencja ludności rejestruje obecny stan Twego zamieszkania . Jeżeli zaś udowodnisz,że zostałaś zmuszona do opuszczenia tego lokalu / muszą być świadkowie na ta okoliczność/ ,to sprawa się komplikuje, ponieważ w przepisach o ewidencji ludności jest jasno powiedziane, że to musi być dobrowolne opuszczenie mieszkania. Acha nic nie piszesz, czy zabrałaś swoje rzeczy osobiste, meble bo to też rzutuje na stan twego dobrowolnego czy pod przymusem opuszczenia lokalu
    pozdrawiam kama

  • Autor: bea39 Data: 2007-07-07 15:03:44

    to nie ma znaczenia czy zostałą zmuszona. Wyprowqadziła sie a jesli policja potwierdzi,że nie zrobiła nic w kierunku ponownego zamieszkania będzie to będzie to uznane za dobrowolne wyprowadzenie sie

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 15:11:31

    bea kochana
    napisałam pod Twoim postem co nalezy zrobić w tym wypadku

  • Autor: bea39 Data: 2007-07-07 15:01:19

    jako najemca lokalu ma prawo mymeldować osobę , kóra nie zamieszkuje przez okres co najmniej 6 miesięcy w lokalu.Jest to uregulowane ustawa o ewidencji ludności i nic na to nie poradzisz.Przeprowadzona jest postepowanie wyjasniające, policja sprawdza czy faktycznie nie mieszkasz,przepytują sąsiadów.W takim postępowaniu równiez Ty musisz złozyc wyjasnienia.
    Jesli faktycznie tam nie zamieszkujesz, zostaniesz wymeldowana.jest to czynnośc formana i nic na to nie poradzisz.

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 15:10:42

    bea kochana teraz już nie musi być 0,5 roku nie  zamieszkiwania może być krócej , co do złożenia odpowiednich wyjaśnień przez obie strony zgadzam się tak to musi być przeprowadzone postępowanie administracyjne, a więc przesłuchanie stron, świadków, protokół z oględzin mieszkania dlatego ważne jest w jakich okolicznościach ktoś opuszcza lokal, czy to jest dobrowolne czy się jest zmuszonym do opuszczenia mieszkania
    Bardzo ważnym elementem tego wszystkiego jest,że osoba która została zmuszona do opuszczenia lokalu może w ciągu jednego roku od zajścia tej sytuacji zwrócic się do danego Sądu o przywrócenie prawa do zamieszkiwania, a do prokuratury należy wnieść sprawę na osobę ze skargą na uniemożliwianie zamieszkania. Urzędnik który będzie prowadził tę sparwę o wymeldowanie winien uświadomić,że należy dokonać tego co wyżej napisałam

  • Autor: bea39 Data: 2007-07-07 19:27:56

    Kama nie gniewaj sie siedzę w temacie zawodowo od lat :)

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 19:35:47

    o to witaj

  • Autor: agnieszka557 Data: 2007-07-07 15:30:19

    nie zabrałam zadnych rzeczy tylko to co należało do syna, a z tego co wiem to mąż już ma podpisy swiadków że tam nie przebywam więc to tylko foramlość żeby mnie wymeldował:( ale bede walczyć o połowe wkładów mieszkaniowych!

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 15:57:18

    podpisy świadków to nic
    musi być sporządzony protokół przesłuchania swiadków, Ty musisz też być obecna przy tym jak świadkowie będą przesłuchiwani pod odpowiedzialnością karną nie przegap tego agnieszko, moim zdaniem nie tak łatwo będzie Ciebie wymeldować..chyba że potwierdzisz że sama dobrowolnie opuściłaś lokal
    Wiesz agnieszko prowadziłam tego typu sprawy wiele lat w Urzędzie
    walcz też o przywrócenie prawa do zamieszkiwania
    takie sprawy nie wiele kosztują

  • Autor: bea39 Data: 2007-07-07 19:28:59

    o to musi niestety poprosic policję,żęby wprowadziłą ją do mieszkania, a potem sąd

  • Autor: kamaxyz Data: 2007-07-07 19:35:27

    zawsze może poprosić policję żeby wejść do mieszkania bo jeszcze jest tam zameldowana, ale skoro jej mąż już złożył wniosek do urzędu o wymeldowanie to podejrzewam,że policja nie będzie brała udziału aby wprowadzic ją do mieszkania, bo może mąż już zdążył zmienić zamki do drzwi o tym agnieszka nie pisze..a do Sadu i Prokuratury jak pisałam nie trzeba policji sama wnosi pozew o przywrócenie zamieszkania w tym lokalu i skargę do Prokuratury o uniemożliwenie pobytu w tym mieszkaniu

Przejdź do pełnej wersji serwisu