Forum

Gawędy o jedzeniu

Jadłam dzisiaj czerninę-czarninę

  • Autor: monia7301 Data: 2007-07-08 14:05:39

    Ciekawa jestem czy lubicie , bo ja uwielbiam taką z kaczki białej , pyszna

  • Autor: sabia Data: 2007-07-08 14:31:18

    Nie lubię. Smakowałam kiedyś i dla mnie to jest za słodkie a do tego z krwi. Nigdy już nie będę kosztowała tego specjału. Za to moja mama uwielbia. Całe szczęście bo w razie czego może zjeść i moją porcję :D

  • Autor: Shanna Data: 2007-07-08 14:38:40

    Zostalam tak nauczona, ze zanim powiem "nie lubie" powinno sie sprobowac. No i sprobowalam. Nie powiem ze nie smakuje, ale nie jem - krew mnie znicheca.

  • Autor: Baśka Data: 2007-07-08 14:52:08

    Wyobraźcie sobie moją pierwszą wizytę u przyszłego teścia.
    Przyjechał ze wsi i przywiózł kaczkę,taką zabitą z piórami i wnętrzościami i stwierdził:Basiu jutro na obiad będzie czernina.Rano pojechał do pracy.Zostałam sama z kaczką i na szczęście z książką kucharską(też dostałam ją od teścia).
     Kochani,tak pysznej czerniny nie ugotowałam już nigdy później.
    A wracając do opowieści rodzinnych,to moja mama wszystkich swoich przyszłych zięciów witała na pierwszym obiedzie czarną polewką.Żaden się nie zraził.
    Jeśli chodzi o smak czerniny,to można ją przygotować bardziej słodką,lub bardziej wytrawną.
    Taka zupa z kluskam z ziemniaków to ulubiona zupa,wspomnienie z młodości.

  • Autor: monia7301 Data: 2007-07-08 15:20:35

    Właśnie Basiu w moich stronach faceci też uwielbiają czerninę , dla większości z nich to najlepsze danie Natomiast poczęstunek tą zupą to raczej zaszczyt

  • Autor: małgoska Data: 2007-07-08 15:55:41

    nie znosze kiedy bylam mala i mieszkalismy jeszcze u babci to czesto byla na obiad ale dla mnie to fuj.....

  • Autor: asia1975 Data: 2007-07-08 20:02:49

    Moja Babcia zawsze pyszną robiła i tylko w jej wykonaniu ją jadałam.

  • Autor: aga1 Data: 2007-07-08 20:41:08

    Nie jadłam jeszcze i chociaż jestem otwarta na wszelkie nowości i lubię eksperymenty to nie wiem czy bym się skusiła.Mój mąż jadł kiedyś jak był dzieckiem i mu smakowało...

  • Autor: myszamycha Data: 2007-07-08 21:47:27

    Jadłam raz w życiu gdy byłam dzieckiem i nigdy więcej nie zjem.Obrzydza mnie ta krew w środku.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2007-07-08 22:48:18

    W mojej rodzinie tez sie gotowalo czernine ale dla mnie niestety niezjadliwa obojetnie czy na slodko czy kwasno nieznosze krwi.Kaszanki i bulczanki tez nie jem poprostu nie moge.Zreszta wiecej rzeczy nie znosze flaki,pluca ,serca,zoladki,watrobka zadnych podrobow nie jem.Galaretki z nozek tez jak juz ktos pisal galaretka powinna byc slodka -taka galaretke na ciastach uwielbiam.

  • Autor: Natka64 Data: 2007-07-08 23:34:39

    Pochodze z slaska i tak naprawde pierwszy raz taka nazwe slysze .ale czytajac wypowiedzi to napewno bym tego nie jadla .Mnie przeraza stek bo on musi byc krwisty

  • Autor: Sweetya Data: 2007-07-11 12:11:33

    jadłam-nie dalej jak w niedzielę;)))nie uwielbiam,ale jak podadzą to zjem.Nawet miałam do wyboru rosół albo czernina-wybrałam czerninę-bo w domu nigdy jej nie ugotuję (nawet się na tym nie znam)-a u rodziny na wsi-pyszną robi moja ciocia.Na słodko-nie lubię-nawet bym nie tknęła-bleeeee....Ciocia robi bardziej kwaskowatą i taka jest bardzo smaczna.
    Specjalnego obrzydzenia po względem tego-z czego się robi tę zupę-nie mam;w końcu np. kaszanka tez jest z krwi ....-większe obrzydzenie budzi we mnie sposób uzyskiwania podstawowego składnika tej zupy;(

Przejdź do pełnej wersji serwisu