Forum

Gawędy o jedzeniu

łatwiejsze wyszukiwanie - niezbedne!!!!!!

  • Autor: marlenka20 Data: 2007-07-11 21:00:23

    ja osobiście jestem pod wrażeniem ilości przepisow w Wielkim Żarciu - jedynym portalu kulinarnym do ktorego w pełni sie przekonalam. ostatnio zaczełam zbierac najlepsze i zamierzam je sukcesywnie wypróbowywac. tylko strasznie dużo czasu zajmuje np. wyszukanie fajnej sałatki sposród 2 tys :):):) uwazam ze koniecznie trzeba zmodernizować system wyszukiwania. Po pierwsze kategorie i kryteria wyszukiwania. Bo np. gdy w poszukiwaniu ciasta z brzoskwiniami wpisuje "brzoskwinie" wyświetla mi się masa przepisów rózniej masci, np mieso z brzoskwiniami ( a ja osobiście nie lubie takich polaczen smakowych). dlatego szukanie zajmuje strasznie duzo czasu. gdyby mozna było szukac w kategoriach byłoby wspaniale. Po drugie opcja wykluczania skladników, np dla szukających fajnej sałatki i nie lubiacych np. fasoli. jak rowniez szukania w tytulach przepisów czy w treści, bo ostatnio chcialam w jakis nietypowy sposób przyrzadzić ziemniaki, i gdy wpisalam to wyskoczyło mi, owszem, tyle że jako skladnik sałatek, dodatek do pieczeni, a posrod tego na kilkunastu stronach interesujace mnie receptury :):):) Po trzecie polskie znaki. Chcąc wyszukac przepisu na ryż i przeszukac przepisy dokładnie, nalezy zrobic to 2 razy: najpierw wpisujac "ryż" a potem "ryz" :D:D I co o tym sądzicie? Mi sie wydaje ze to by bardzo ułatwiło       "penetracje" serwisu :):):)

  • Autor: majus Data: 2007-07-11 21:05:34

    Brawo Marlenko!ja mam ten sam problem z wyszukiwaniem,więc tu ukłon w stronę moderatorów.

  • Autor: lidka74 Data: 2007-07-11 21:15:44

    Masz rację Marlenko, właśnie szukałam nutelli śliwkowej a wyskoczyły mi przepisy Nutelli ze śliwkami

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2007-07-11 22:14:20

    Tak samo- często, choć nie zawsze mam problem z wielkimi i małymi literami. A nasz czcionki polskie to dla mnie zawsze problem z podwójnym wpisywaniem. Na wyszukiwarce Google jest idealnie: jak żle wpiszesz daje odpowiedź: Czy chodziło Ci o:.......... ("...") i najczęściej jest TO czego szukałam... Ale spoko Kochani, jak zbierzemy na nowy serwer.................... :)))
    TO MOŻE..... się ziści nam! Pozdrawiam. Anka.

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-12 07:32:00

    a dlaczego nie wpiszesz ciasto z brzoskwiniami?
    Efekt takiego a nie innego wyszukiwania jest spowodowany słowami kluczowymi wpisywanymi przez samych użytkowników w przepisie - jak zostanie wpisane, tak będzie wyszukiwać. Trzeba pokombinować z różnymi słowami ( a czasami jest to kwestia końcówki - wyszukiwarka do szkoły nie chodziła i nikt jej odmiany nie uczył).
    I cały czas pamiętajcie - WZ jest serwerem bezpłatnym, jakiekolwiek dodatkowe udogodnienia wymagają nakładów finansowych - a skąd brać? Na razie jest społeczna zbiórka na serwer, aby stronka mogła istnieć.

  • Autor: marlenka20 Data: 2007-07-12 17:32:31

    no nie wpiszę, bo nie każdy użytkownik swoj przepis na ciasto tytułuje jako wlasnie "ciasto". :):) ale skoro na razie to nie jest możliwe, to trudno :):) moze kiedys uskładamy na nowy serwer

  • Autor: Janek Data: 2007-07-12 18:15:17

    Szukałem jakiegoś przepisu marlenki i co nic...ale to tak nawiasem.
    Marlenko jesteś juz rok Żarłoczną Siostrą i pewnie zauważyłaś, że podobne(!!!) tmatycznie wątki juz były na forum, może już stracone w wyniku awarii serwara ale czy to naprawde takie utrudnienie. Przecież czasem poszukujemy czegoś na stronach internetowych , gdzie trudniej jest znaleść  ....i znajdyjemy, ba , cieszymy sie że jednak udało się. Tak samo na WŻ ..czasem coś sami zabałaganimy, wpiszemy nie tam gdzie trzeba( pierogi wsadzimy w różne, a z racji farszu owocowego w desery).
     Sami zadbajmy o prawidłowość wpisu, mamy problem; kliknijmy do Moderatorów (...sam kiedyś korzystałem z podpowiedzi...) nie będzie wowczas wiekszych problemów z wyszukaniem. Co za problem wpisać w wyszukiwarke to samo hasło raz z polskimi znakami, a drugi raz pomijajac polskie litery.
    Pamietajmy o tym, że za granicą nie ma polskich znaków na klawiaturach; ... to co Dorota zza płota, Luckystar, Grażyna inne Dzuiewczyny , aaaa...i Bodek ...mają być wykluczone/y we wstawianiu przepisów,...a przecież jeśli taki będzie program to może zacząć wykluczać takie przepisy.
    Cieszmy się tym co mamy, a nie chciejmy za dużo. Zawsze na tym ktoś/coś ucierpi, a bałagan(!!!) i tak będzie.
    Może znów ktoś powie, że się wymądrzam ...cóż jego prawo też niech się wymądrza. Może i tym razem nie mam racji, sam juz nie wiem czy warto się odzywać na forum ale czasem ciężko jest wytrrzymać.
      Oczywiście można nie czytać, nie zabierać głosu, ...więc co można???!!! Ciągle wyszukiwać jakieś problemy, ciagle czegoś chcieć od Administratora - Pampasa, żeby to zrobił, żeby tamto wstawił. Zastanówmy sie troszkę nad "żądaniami", tak ciagle ktoś czegoś żąda nieomal.Znajdźcie drugi taki portal(chyba dobrze nazwalkem?) gdzie jest jak u nas, gdzie tak łatwo znaleść jakiś przepis, gdzie można liczyć na niemal natychmiastową pomoc!!! Gdy po poprzedniej awarii zabrałem dość ostro głos, gdy wnioskowałem o dobrowolne ale stałe wpłaty...sławetne 5,00 zł miesięcznie zostałem zakrzyczany przez niektóre(!!) Siostry Żarłoczki, ...bo argumentowały"...jeśli Wkn życzy sobie bezpłatnego portalu to uszanujmy to...", tak było najwygodniej prawda, niedługo trwał "spokój maszynowy"...
     Tak czasem mnie też zalewa..macie pretensję do Gosiak1978 za jej wątek ale zastanawiam się, czy jednak Ona,  w jakimś sensie, nie ma jednak racji.
    Pozdrawiam wszystkich i wiecznych malkontentów obojga płci..
    Janek-Kazik

  • Autor: Janek Data: 2007-07-12 18:24:13

    Jako uzupełnienie:
    niedawno było wielkie porzadkowanie, i cóż chyba cała praca poszła na marne, fakt, nikt nie zawinił ale i tak za dwa , trzy miesiace było by to samo, bałagan tak więc ...zacznijmy sami dbać o porzadek, zaniechajmy kolorów, kursywy, wielkich liter, uzywajmy tego tam gdzie trzeba, tam gdzie musimy.
    Nie jeden raz upomniany zostałem(!!!), że nie jestem sam na WŻ ...tak,  ja zawsze o tym pamiętam, wbrew pozorom,... a co na to  inni, czytajacy to co piszę ...
    Janek

  • Autor: marlenka20 Data: 2007-07-12 23:21:32

    źle odczytales moje intencj, Janku. ja niczego nie żądam, po prostu zasugerowałam. Uswiadomiles mi że już rok jestem na Wielkim Żarciu, a tak naprawdę teraz na powaznie zaczęłam sie tym interesować i kompletowac przepisy. Żadnego swojego jeszcze nie dodałam, ponieważ w kuchni jestem nowicjuszką. ale postaram sie to w najbliższym czasie zmienić. niestety dopiero w tym momencie, po twojej wiadomości zdałam sobie sprawę że modernizacja systemu wyszukiwania nie jest taka łatwa... a szkoda. nie mam 
    żadnych pretensji czy zazalen, po prostu przytłacza mnie ilosc przepisów :):) nie wiem na czym podlegało wielkie porzadkowanie 3 miesiące temu, ale fajnie by było gdyby chociaż tytułowac jakoś bardziej merytorycznie wszystkie przepisy. to znaczy ze np. dodając przepis na ziemniaki nazwac go zaczynając od słowa "ziemniaki", by w kategorii warzywa miec je pod literą "z" jak resztę, a nie musiec przeglądnąć tych kilkunastu stron, by odnaleźć wszystkie, ktore kryją sie pod nazwą "pyszne ziemniaki", "niesamowite ziemniaki" itd. ale to tylko moja skromna propozycja i mam nadzieję że nikt nie oskarzy mnie o egoizm i wybredność. pozdrawiam!

    PS. a w kwestii polskich znakow nie miałam na mysli utrudnianie naszym zagranicznym Braciom i Siostrom korzystanie z serwisu, tylko przystosowanie wyszukiwarki do jednorazowego wyswietlania wyrazów z polskimi znakami i tymi bez, tak jak np. jest w google czy na allegro. ale rozumiem że wszystko w swoim czasie :):):)

  • Autor: till Data: 2007-07-13 17:22:59

    Porządkowanie, które przebiega cały czas, choć może nie przynosi spektakularnych efektów, polega jedynie na przenoszeniu przepisów do właściwych działów. Chyba jedynie w Masach i Kremach oraz Deserach sytuacja jest w miarę opanowana. W innych działach nadal pozostaje sporo radosnej twórczości... to wszystko wymaga sporo czasu, a ja w takich ilościach nim nie dysponuję
    Nie ingeruję w formę graficzną przepisu, ani w jego tytuł, chyba, że chodzi o błędy ortograficzne.
    Też wolałabym, żeby to ziemniak był słowem kluczem, a nie te wszystkie pełne emocji przymiotniki...  

  • Autor: luckystar Data: 2007-07-14 13:01:16

    Jednym slowem, jesli chcemy sobie ponarzekac to tylko na siebie :))))

  • Autor: Janek Data: 2007-07-14 17:01:21

     Marlenko, zbyt mocno wzięłas to do siebie, chociaż i do Ciebie też adresowałem wypowiedź. Otóż nie zarzucam Ci, że żądasz w pełnym znaczeniu tego słowa czegos nowego. Jesteś już dosć długo i zapewne nie jeden raz czytałaś(?!) podobne wątki i odpowiedzi, tak Moderatorów jak i Pampasa. Ja jak zwykle też wciskałem swoje trzy grosze  ...nieraz już mnie ponosiło, czym zasłużyłem(?!) sobie nawet na ostrą reprymendę o wkraczanie w kompetencje Moderatorów. Niestety mam taka naturę i jedyne co moge jeszcze zrobić to tylko pożegnać WŻ, nie bedę wówczas zabierał głosu i będzie spokój. Może i tak należy zrobić, ku zadowoleniu niektórych osób. Może.
      Może znajdzie się znów jakiś wymądrzalski ...ale watpię. Mężczyźni na naszym forum raczej wolą nie zabierać głosu w sprawach "problemowych", cóż, może przyzwyczajenie z domu(?!). Też chyba siedzą cicho wg. pewnej fraszki:-))
    "Ma swoje zdanie:
    Dobrze kochanie"
    Niestety, a może i stety nie należę do tej grupki.
    Piszesz, ze nie wiesz(!??!) na czym polegało wielkie porządkowanie, które sie odbyło,  ...wątek ten był bardzo długo, a że nie każdy czyta wątki które go nie interesują to właśnie mamy skutek; ciągłych pomysłów na porządkowanie komputerowe, a my dalej robimy bałagan...chcesz dowodu: zajrzyj na nazwy np.50-ciu ostatnich przepisów .
     Tu przyznam się, że na początku, któryś przepis zrobiłem na kolorowo, zrozumiałem  po dwóch(!) wpisach w komentarzach, że to błąd ze względu na innych użytkowników.Te komentarze jeszcze są, możesz je przeczytać.
     Nawoływałem do zrobienia poprawek przez innych, ....dostałem popalić w sposób ...nieważny.
    Teraz być może Miauka ... nawołując do myślenia o innych, osiągnie jakiś skutek, chociaż watpię...
    Jesli sama chcesz aby był porządek to zaapeluj do wszystkich wpisujęcych swoje przepisy aby przestali z tytułów przepisów robić laurki z nic niemówiacymi ozdobnikami typu "wspaniała", "znakomita" , bo bardzo często są one na wyrost, a również subiektywne.
    Nie znam się na programach i komputerach ale taki p[rogram o jakim mówiesz może jednak troszke kosztować.
    Pozdrawiam
    Janek

  • Autor: marlenka20 Data: 2007-07-20 15:11:38

    dobrze, moze już zakonczmy ten temat. jak juz pisałam, zarejestrowałam sie dosc dawno bo rok temu, ale dopiero w ostatnim czasie zaczęłam interesowac sie WŻ. A od dzisiaj takze sie udzielac, bo w koncu dodalam przepis. na razie jeden, ale dobre i to na poczatek. Rozpoczynajac ten watek nie wiedziałam, że modernizacja serwisu nie jest taka prosta. Inaprawde doceniam prace moderatorów. Nie bardzo wiem czym zajmuje sie Miauka i nie wiem czy chodzi nam o to samo. Wg mnie ozdobniki w nazwach przepisow może i sa subiektywne, ale bardziej utrudniaja przeszukiwanie przepisów, które przeciez są kolejności alfabetycznej. Ja ze swojej strony, tytulując przepis nie bede zaczynała od "moja",  "pyszna", uzyje slowa-klucza.
    Szata graficzna przepisu juz mi nie przeszkadza, chociaz wolę te tradycyjne opisy, sa czytelniejsze i mnie nie zniechęcaja, bo czesto wystarczy rzut oka na skladniki czy sposób przyrządzenia i wiem, czy jestem w stanie albo czy mam ochote tego sprobowac.
    A ty, janku byc może troche zbyt przejmujesz sie tym wszystkim. Ludzie sa jacy są, nie da sie kazdego przekonać. Zawsze sie ktos wyłamie, albo ktos zrobi na przekór. WŻ na pewno straciłoby gdybys odszedł. Ktos w koncu musi apelować, choćby bezskutecznie :):):)
    Na koniec wysune taka niesmiala sugestię. jezeli oczywiscie to nie bedzie wielki problem, mozna zorganizować akcje mailingową, majacą na celu nakłonienie wszystkich WŻ-owców do pracy nad porzadkiem w dzialach, przez np. własciwe nadanie nazw przepisom... ale to tylko moja mała propozycja. Wiem, że możecie powiedziec że znalazla sie jedna, ledwo co przyszła, a już chce rewolucjonizowac serwis. Po prostu mysle, że wszystkim byłoby wtedy łatwiej, ale moge sie mylic. Jak na razie ciesze sie z tego co jest, postaram sie bardziej wlączyc w rozwój portalu. Pozdrawiam :):):) 

  • Autor: marba Data: 2007-09-09 22:55:01

    W pełni się z Tobą zgadzam mnie też przeszkadza tak wielka ilość przpisów w danej kategorii!!! Teraz zrobiłam tak,że po prostu w wolnych chwilach wyszukuję sobie przepisy, a już u siebie zrobiłam sobie kategorie i podkategorie. Potem jest mi dużo łatwiej, gdy już konkretnie szukam czegoś.

  • Autor: Bodek Data: 2007-09-25 03:51:17

    jak by nie moderatorzy to moj przepis by mial fajna smieszna nazwe :) ale dzieki nim zalaczyli polskie znaki aby ludziska sie mogli doczytac :) pozr... bodek
    http://wielkiezarcie.com/przepis26355.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu