Forum

Gawędy o jedzeniu

mrozenie

  • Autor: jadwinia Data: 2007-07-18 20:50:55

    Powiedzcie mi skarbeczki jakie warzywa i owoce mozna mrozic, lub ktorych nie mozna. Np. ogorki, lub arbuz...? Winogrona?? Co z nimi?

  • Autor: makusia Data: 2007-07-19 00:37:25

    witaj Jadwinia , ja mrożę agrest ,wisnie , truskawki, maliny i borówki ale arbuza nie mroziłam :)) ogórki cienko szatkuję i do woreczka , mizeria w zimie jak znalazł ,mroże też paprykę z cukinią na leczo,  powodzenia i pozdrawiam Makusia

  • Autor: Rosa Data: 2007-07-19 07:26:28

    Jeżeli chcę coś zamrozić a nie jestem tego pewna to robię taki eksperyment -wkładam kawałek lub jeden owoc a po kilku godzinach wyjmuje i sprawdzam jak to się zachowuje po rozmrożeniu itp ,jeżeli jest ok to zamrażam.Musisz też pamiętac ,że niektóre warzywa trzeba przed zamrożeniem zblanszować ,pozdrawiam  - rosa

  • Autor: miauka Data: 2007-07-20 02:06:48

    hmmm ogorkowe mrozenie to pamietam i nie zapomne. Dostalysmy z mama ogromna ilosc ogorkow, ktore poszatkowalysmy, zapokowalysmy do woreczkow i w zamrazarke. Nie nadawaly sie do jedzenia, nie smaczne dziwne a zamrazarka myta byla chyba z 5 razy a i tak dziwny zapach zmrozonych ogorkow pozostal.

    Mysle, ze truskawki, owoce jagodowe, wisnie, czeresnie.... spokojnie mozna mrozic ale nie oczekujac od nich ze beda takie same po rozmrozeniu jak i przed. Ogorka jednak nie polecam.

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-20 09:05:52

    ja mroziłam kiedys paprykę - po rozmrożeniu była mocno sflaczała

  • Autor: anna-gu Data: 2007-07-20 11:09:48

    Paprykę mrożę co roku, ale pokrojną w kosteczkę, jako dodatek do róznych dań gotowanych, miesa i sałatek. Przechowuję ją w plastikowych słoikach po kakao rozpuszczalnym. Nie mieszają się aromaty. Zimą papryka jest droga, więc robię zapas w 3-4 takich słoikach.

  • Autor: jadwinia Data: 2007-07-20 22:19:18

    Zasada i wniosek z tego beda pewnie takie, ze co mozna w sklepie kupic mrozonego to tez mozna i samemu zamrozic.. a ciekawe co z ziemniakami?
    Pomijajac frytki..

  • Autor: Mari Data: 2007-07-21 11:54:31

    Grazynko, musze to zaraz wyprobowac bo kupilam arbuza giganta i juz nikt go nie chce jesc, byloby to dobre wyjscie z sytuacji. Juz kiedys o tym myslalam zeby zamrozic arbuza ale balam  sie ze bedzie ciapa po rozmrozeniu ale skoro Ty to polecasz to bez wahania biore sie za krojenie arbuza w kostke. Pozdrawiam.  

Przejdź do pełnej wersji serwisu