Forum

Kuchenne porady

co można zrobić ze skwarkami

  • Autor: gabi Data: 2007-07-27 12:46:53

    witam potrzebuje pomocy po stopionej słoninie zostały mi skwarki nie wiem co z nimi zrobić nie chce ich wyrzucać poradzcie co można znich zrobić dodam że mam 2 litrowe słoiki z góry dziękuje

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-27 12:53:03

    z tego co pamiętam to u mojej cioci po świniobiciu takich skwarek było coś ze dwa garnce. stały one sobie w spiżarce na schodkach tak długo aż się zużyły (czyli wniosek, że się nie psuło). Ja bym się w tej chwili na takie przechowywanie nie odważyła. Ale przecież mozesz to jeszcze raz rozgrzać, wlać do małych słoików, do góry dnem, aby zakrętki chwyciły i niech sobie stoi.
    a zużywało się je do chleba, do polewania ziemniaków, klusek, pierogów, jako tłuszczu do smażenia.

    można zrobić ciasteczka ze skwarkami - http://wielkiezarcie.com/przepis13020.html

  • Autor: jolus Data: 2007-07-27 20:31:35

    własnie ciasteczke ze skwarkami, sa rewelacyjne, polecam własnie ten przepis:)

  • Autor: janosik Data: 2007-07-27 13:00:10

    Witam!
    Mozna zjesc z kasza gryczana i do tego maslanka,ciastka ze skwarkow wiem ze te skwarki sie mieli ale nie znam przepisu,daje sie do ziemniakow albo do kapusty.Mozna dac jako pokarm dla ptakow.

  • Autor: Katie Data: 2007-07-27 13:07:18

    Skwareczki można też wykorzystać do żurku, mmm :)
    Chociaż raczej nie zużyjesz na to dwóch garnków ;)

  • Autor: alelen Data: 2007-07-27 13:16:31

    Po prostu nie ma nic lepszego niz jajecznica na skwarkach, pierozki ruskie ze skwarkami, pierozki z kapusta ze skwarkami
    a w koncu sam chlebus ze skwarkami jesc mozna, a jeszcze lepsze we wersji z cebulka. Mozna dodawac oczywiscie do zurku.

  • Autor: gabi Data: 2007-07-27 14:45:37

    są to same skwarki smalec zlałam osobno kiedyś dodawałam do zup czy jako omasta da ziemniaków czy pierogów ale dzieci teraz nie chcę jeść myślałam o przekręceniu przez maszynkę dodaniu podsmarzonej cebuli coś takiego do chleba tylko nigdy nie robiłam może ktoś robił coś takiego

  • Autor: lidka74 Data: 2007-07-27 14:55:52

    Można zrobić podsmażoną cebulkę z kiełbaską lub boczkiem do tego dodać stopione skwareczki i już jest na chlebek smarowidełko.Pozdrawiam

  • Autor: katya Data: 2007-07-27 16:52:43

    ja wytopione skwarki przekręcam przez maszynkę i dodaję do smalczyku,do tego cebulka i jabłko.

  • Autor: gabi Data: 2007-07-27 18:13:23

    dzięki dziewczyny za szybkie rady wiedziała że moge na was liczyć pozdrawiam

  • Autor: elas Data: 2007-07-28 00:26:18

    Moja mama robiła ze skwarek "smarowidło" do chleba. Pycha. Ja też robię.
    Skwarki zalać wodą do 3/4 ich wysokości i powolutku gotować. Kiedy woda prawie wyparuje a skwarki są rozgotowane dodać drobno pokrojoną cebulę, sól i jeszcze trochę gotować. Odstawić garnek z ognia, dodać majeranek i pieprz. Rozlać do pojemników.
    Na prawdę bardzo dobre. Smak troszkę pasztetu i grzybów.

  • Autor: jaga Data: 2007-07-28 15:12:22

    CIASTKA ZE SKWARKAMI      
    60 dkg  mąki 30 dkg skwarki 20 dkg cukier cukier wanilinowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia  0,5 szkl mleka 3 żółtka skwarki przemielić na drobnym sitku dodać reszte składników i zagnieść ciasto[grubsze plastry] wykrawać ciastka foremką i piec 15 minut pycha polecam

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-07-30 19:25:16

    Superowe są węgierskie pogacze, upieczone z miesznki zmielonych skwarek, drożdży, żółtek, mąki, kwaśnej śmietany, wytrawnwgo białego wina i rozdrobnionego w moździerzu kminku. Podane do zupy gulaszowej, przewracają niejednego smakosza.

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-30 21:09:35

    a przepis??

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-08-01 20:02:54

    Użytkownik ekkore napisał w wiadomości:
    > a przepis??

    20 dag skwarek, 2 dag drożdży, 30 dag mąki, 2 żółtka,  4 łyżki kwaśnej śmietany, 60 ml mleka, 60 ml białego wytrawnego wina, 1 łyżka kminku utłuczonego w moździerzu, sól do smaku.
    Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku. Wszystko wymieszać i zagnieść ciasto. Wstawić do lodówki na 1/2 godziny. Wyjąć z lodówki, rozwałkować, złożyć na 4 razy i znowu rozwałkować i złożyć tak samo.Ponownie zagnieść i wstawić do lodówki na 1/2 godziny. Tą czynność powtórzyć jeszcze trzy razy. Na koniec rozwałkować na grubośc 1 cm i szklanką wycinać krążki. Kłaść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Odstawić w ciepłe miejsce na 1/2 - 3/4 godziny do wyrośnięcia.
    Piec w średnio nagrzanym piekarniku na środkowej szynie aż się zrumienią. Podawć jako przergryzkę do wina lub zupy gulaszowej.
    Powodzenia i smacznego.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-08-02 07:38:21

    Użytkownik lubczyk69 napisał w wiadomości:

    Przepraszam za przeoczenie. Skwarki trzeba przed dodaniem do masy ciasta przepuscic przez maszynke!

    > Użytkownik ekkore napisał w wiadomości:> a przepis??20 dag skwarek, 2 dag
    > drożdży, 30 dag mąki, 2 żółtka,  4 łyżki kwaśnej śmietany, 60 ml mleka,
    > 60 ml białego wytrawnego wina, 1 łyżka kminku utłuczonego w moździerzu, sól do
    > smaku.Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku. Wszystko wymieszać i zagnieść ciasto.
    > Wstawić do lodówki na 1/2 godziny. Wyjąć z lodówki, rozwałkować, złożyć na 4
    > razy i znowu rozwałkować i złożyć tak samo.Ponownie zagnieść i wstawić do
    > lodówki na 1/2 godziny. Tą czynność powtórzyć jeszcze trzy razy. Na koniec
    > rozwałkować na grubośc 1 cm i szklanką wycinać krążki. Kłaść na blasze
    > wyłożonej papierem do pieczenia. Odstawić w ciepłe miejsce na 1/2 - 3/4
    > godziny do wyrośnięcia.Piec w średnio nagrzanym piekarniku na środkowej
    > szynie aż się zrumienią. Podawć jako przergryzkę do wina lub zupy
    > gulaszowej.Powodzenia i smacznego.

  • Autor: gabi Data: 2007-08-02 10:15:56

    dziękuje wszystkim można na was polegać zawsze doradzicie

Przejdź do pełnej wersji serwisu