Forum

Kuchenne porady

Bauerfrustuck

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-27 19:36:43

    Wątek o zapiekance ziemniaczanej przypomniał mi takie niemieckie danie - kiedyś jadłam - ale nie pamiętam dokładnie składników: jajka, ziemniaki.. chyba nie zapiekane tylko z patelni

    jakoś tak smak mnie naszedł

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-28 08:08:01

    Dzięki!

    Choć z pewnościa nie będzie to śniadanie a bardzo syty obiad...
    Chociaż - u mojej babci na wsi (zamojszczyzna) sniadanie było głównym posiłkiem i składało się z dań obiadowych. Chłop musiał się najeść na cały dzień, aby sił w polu mu nie zabrakło. Przez cały dzień ewentualnie coś się pogryzało, a na wieczór albo pozostałości ze śniadania, albo chleb.

  • Autor: ekkore Data: 2007-08-04 16:11:06

    Zrobiłam dzisiaj na obiad - tylko bez pieczarek - bo o nich zapomniałam (robiłam z głowy). naprawdę fajne danie, pozwalające na wykorzystanie resztek ziemniaków i wędlin. ja akurat ziemniaki gotowałam specjalnie - bo nigdy mi nie zostaje, ale resztki kiełabsek i szynki wkroiłam.
    Moje dziecko całość jeszcze polało śmietaną.

    a na następny raz zażyczyli sobie wersję z serem żółtym lub coś w rodzaju carbonary, tylko z ziemniakami i z wiekszą ilością jajek

  • Autor: luckystar Data: 2007-08-05 14:38:15

    Ekkore, a moze wpisz to do swoich przepisow......wyglada super interesujaco, szkoda zeby zginelo w tlumie watkowym :))

  • Autor: ekkore Data: 2007-08-05 19:09:44

    To powinna raczej zrobić Helka - to ona podała przepis, ja tylko wykonałam.

  • Autor: ania0809 Data: 2007-08-05 19:29:50

    http://wielkiezarcie.com/przepis24092.html moze to jest to????

Przejdź do pełnej wersji serwisu