Forum

Kuchenne porady

Co z pomidorami?

  • Autor: Żabka Data: 2007-07-28 19:06:30

    Mam ogromne ilości pomidorów i na pewno nie zdążę ich wszystkich zjeść, dlatego prosiłabym o pomysły na przetwory zimowe z pomidorów, najlepiej jakieś sprawdzone. na WŻ jest tyle przepisów, że nie wiem co wybrać. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie:)

  • Autor: ekkore Data: 2007-07-28 19:25:08

    polecam ten przepis. jest rewelacyjny. Ja już się nie mogę doczekać kiedy spadna ceny pomidorów, papryki - wszystko muszę kupić. Przeważnie na zimę robię porcję z ok. 10 kg pomidorów - gdzieś w połowie lutego w piwnicy stoją tylko puste słoiki, czekając na nową zawartość.
    Stosować mozesz go jako ketchup, jako podstawę do sosów pomidorowych, jako sos do pizzy (ja uwielbiam w tym wydaniu)

    http://wielkiezarcie.com/przepis8260.html

  • Autor: bahus Data: 2007-07-28 22:43:49

    Bardzo polecam powyższy przepis ekkore. Ketchup ten jest rewelacyjny. W tym roku robię go z 20 kg pomidorów i wiem, że nie jest to wcale za dużo. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyśmienitość tego sosu, muszę się przyznać, że ketchupu nie kupuję ...bo nie lubię.
    Bahus

  • Autor: małgoska Data: 2007-07-28 21:18:10

    suszone pomidorki oczywiscie ktore potem mozna wykorzystac do sałatek lub innych dan

Przejdź do pełnej wersji serwisu