Forum

Kuchenne porady

Seler zielony ....

  • Autor: piszczalka Data: 2007-08-01 09:23:38

    Dostałam 2 reklamówki selera zielonego. Połowę wymyłam, osuszyłam i zamroziłam na zimę, będzie pozniej do zupy jak znalazl. Ponieważ mam mała zamrażalkę to nie zmieści mi sie reszta. Znacie jakieś inne sposoby przechowywania selera?

  • Autor: Mari Data: 2007-08-01 12:39:23

    Umyc, osuszyc, wysuszyc /tylko same listki, bez lodyzek/. Cala reklamowka ususzonego selera  wejdzie do sredniego sloiczka.

  • Autor: ekkore Data: 2007-08-01 12:51:20

    Mari - a zielony to nie naciowy? Ja o tym myślałam. A tam przecież same łodygi i niewiele liści (które ja wyrzucam - dlaczego - bo nawet chomik nie chciał jeść, więc coś jest na rzeczy).

    Ale równie dobrze mogę się mylić - najlepiej, aby piszczałka .
    Bo jeżeli nać  -to najlepiej ususzyć, jak piszesz, listki - a potem (po wysuszeniu) całość zmielić w młynku do kawy (lub jakimś podobnym urządzeniu) - ale to oczywiście nie jest konieczne.

  • Autor: Mari Data: 2007-08-01 13:15:51

    No widzisz, nie pomyslalm ze to moze byc naciowy. Wtedy suszenie rzeczywiscie odpada. Ja myslalam o zielonym "ogonie" ze zwyklego selera. Moze te lodygi naciowego dalo by sie zapasteryzowac w lekko osolonej wodzie? Chyba wyjdzie "ciapa", co myslisz? Selera sie nie uzywa az tyle by przerobic dwie reklamowki zieleni ale moze ktos lubi................ 

  • Autor: ekkore Data: 2007-08-01 13:26:46

    Ale do czego potem wykorzystać? generalnie (przynajmniej dla mnie) cała atrakcja selera to jego chrupkość. Po zapasteryzowaniu to chyba już tylko jako dodatek do zupy - bo choć ciapa może nie wyjdzie z tego - dosyć długo zachowuje jako taką twardosc w trakcie gotowania, ale już nie jest chrupki.
    No i czy po zalaniu solanką nie ukisi się - jak ogórki?


  • Autor: Mari Data: 2007-08-01 16:26:22

    Oto jest pytanie! Kiszona nac selerowa, tego jeszcze nie ma w przepisach, moze Piszczalka wyprobuje skoro ma tyle selera?

  • Autor: piszczalka Data: 2007-08-02 08:33:06

    Może jednak seler ususze, zmiele i do słoiczka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu