Forum

Kuchenne porady

Aronia - co z nią zrobić?

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-08-01 12:55:31

    Czy ktoś z Użytkowników WŻ wie co można zrobić (po za sokiem ) z owoców aronii? Czy Ktoś ma przepis np. na dżem lub konfitury z aronią?

  • Autor: bea39 Data: 2007-08-01 13:49:11

    Ja nie mam przepisu, ale nastawiam winko :).

  • Autor: Wróbelek Data: 2007-08-01 19:10:24

    my też rok rocznie winko z aronii robimy:)

  • Autor: appetita Data: 2007-08-01 14:08:46

    Bardzo dobra jest nalewka z aronii- polecam!

  • Autor: Mari Data: 2007-08-01 16:30:48

    W moich przepisach znajdziesz: "konfitura z aronii" /swietna/ i "aronia a la borowki" /polecam/. Oprocz tego jest na WZ sporo przepisow z aronii, starczy wpisac slowo aronia do wyszukiwarki. Udanego "aroniowania" zycze.

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-08-01 18:20:47

    Dzięki,już też na to wpadłam i wyszukałam-  co,nie co!!!  Dziękuję Wam za życzliwość kochane "Zarłoki!!"

  • Autor: ania_b Data: 2007-10-22 12:55:54

    aaaronia

  • Autor: ania_b Data: 2007-10-22 12:58:17

    aronia

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2007-08-01 19:34:40

    Kamilko ja kiedyś też szukałam czegoś z aronii i skopiowałam z jakiejś strony (nie wiem z jakiej dokładnie) taki oto przepis:


    1 kg owoców
    75 dag cukru

    Połowę owoców zmiażdżyć w garnku, dodać cukier, zagotować na małym ogniu, zdjąć szumowiny.
    Do wrzącego syropu wsypać pozostałe owoce i ponownie doprowadzić do wrzenia. Odstawić na kilka minut.
    Gotować nadal powoli, od czasu do czasu wstrząsać rondlem i na minutę zdejmować go z ognia.
    Gdy owoce staną się szkliste, dżem jest gotowy. Nakładać gorący do wyparzonych słoików i od razu zamykać.
    Jeśli chcemy używać dżemu jako dodatku do dań mięsnych, ilość cukru należy zmniejszyć do 50 dag.

    Może się przyda???


    pozdrawiam. anka

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-08-04 16:46:51

    Dziękuje Tobie za przepis! Sama już nie wiem co z nia zrobić ale jest podobno bardzo zdrowa,ale taka niesmaczna!!!

  • Autor: alman Data: 2007-08-04 16:52:57

    Robiłam dżem ale wg mnie okropny, dodawałam nawet inne owoce, ale też mi nie odpowiadał, a ciekawe, bo sklepowy jest niezły.
    Ja robię sok i nalewkę z aronii /w obu przypadkach dodaję liście wiśni/.

  • Autor: alman Data: 2007-08-04 16:57:03

    I jeszcze jedno - aronię należy przed przeroben przemrozić, wtedy traci cierpkość. Wystarczy w tym celu włożyć na 1 dzień do zamrażarki.

  • Autor: Mari Data: 2007-08-04 17:15:11

    Alman, nie wierze ze nie znajdziesz nic pozytywnego w aronii. Prosze Cie, zrob z polowy porcji konfiture wg  mojego  przepisu i niech mi kaktus wyrosnie na dloni /oj, moze nie zupelnie/ jesli Ci nie bedzie smakowalo, chyba ze jestes "uczulona" na aronie. Ja robilam aronie z gruszkami, tez niezla ale wole sama aronie w konfiturze. Aronii nigdy nie mrozilam, przynioslam z dzialki i od razu do roboty. A mam duze drzewo wiec surowca sporo. W tej chwili nie mam ani grama ubieglorocznych aroniowych przetworow. Sprobujesz?

  • Autor: alman Data: 2007-08-06 12:59:05

    Spróbuję, oczywiście. A co mi tam, choć już się zarzekłam, że żadnych dżemowatych z aronii nie zrobię. A tak w ogóle to aronię lubię, nawet podjam z krzaczka. O, i jeszcze jedno, ja mam aronię w formie krzewów, koleżanka też, ale sąsiad ma rzeczywiście drzewko /na marginesie pięknie wygląda/ i myślałam, że u niego to jakiś cud natury, ale skoro Ty też masz drzewko a nie krzew...? to już nie wiem....a może owoce z drzewka też inne, bardziej soczyste....? pozdrawiam Alicja

  • Autor: Mari Data: 2007-08-06 13:15:20

    Droga Alman, ja mam drzewko aroniowe, w dodatku spore, miesci sie pod nim kompostownik.Owoce sa chyba jednakowe czy to z krzaczka czy drzewka bo o ile wiem, to drzewko "powstaje" po "zaszczepieniu" zwyklej jarzebiny aronia. Ja to odziedziczylam po bylych wlascicielach dzialki wiec nie wiem konkretnie jak to bylo zrobione.
    W moich konfiturach kazda kulka aronii jest oddzielnie, tylko w gestym syropie, ja wylawiam owoce a moj maz wypija sok,przewaznie z herbata bo ma wysokie cisnienie i odkad pije aronie to zapomnial jak wygladaja tabletki na obnizenie cisnienia. Zawiadom mnie prosze czy Ci ta konfitura przejdzie przez gardlo. Pozdrawiam. Mari

  • Autor: alman Data: 2007-08-07 08:05:41

    Mari, zawiadomię z pewnością. Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu